1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 17 серпня 1995 р. N 659
Київ
Про стан будівництва об'єктів, пов'язаних з відселенням громадян із територій, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та стан переселення громадян із зони безумовного (обов'язкового) відселення Київської та Житомирської областей
Аналіз виконання Указу Президента України від 21 серпня 1993 р. N 348 "Про додаткові заходи щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи", розпорядження Президента України від 22 квітня 1994 р. N 31 "Про невідкладні заходи щодо усунення наслідків Чорнобильської катастрофи в Поліському районі Київської області" та рішень Уряду України з питань будівництва об'єктів, пов'язаних з переселенням громадян із територій, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі із зони безумовного (обов'язкового) відселення, зокрема у Поліському районі Київської області та Народицькому районі Житомирської області, виявив ряд істотних недоліків і нерозв'язаних проблем.
Заплановані об'єкти споруджуються з відставанням від затверджених графіків, що ставить під загрозу виконання завдань відселення громадян.
Так, Державним комітетом нафтової, газової та нафтопереробної промисловості порушуються терміни введення в експлуатацію газопроводів-відгалужень до сіл Симаківки, Десятини і Ігнатполя Житомирської області та газових мереж в смт. Димері Київської області, корпорацією "Київміськбуд" - санаторію "Ялинка" у м.Києві.
Допущено низьку якість робіт на будівництві шкіл у селах Великій Глуші Волинської області та Ковалині Київської області, житла та об'єктів соціальної сфери у селі Бровках Житомирської області, селищах Веретинівці Сумської та Вільчі Харківської областей.
Державними будівельними корпораціями "Укрбуд", "Украгропромбуд" та "Укрмонтажспецбуд" не дотримуються узгоджені терміни введення об'єктів в експлуатацію, з низькою якістю споруджуються окремі об'єкти.
У Житомирській, Київській, Волинській, Полтавській, Миколаївській, Одеській і Рівненській областях мали місце випадки нецільового використання житла, що збудовано для переселення громадян із зони безумовного (обов'язкового) відселення.
Через недостатнє фінансування будівництва не виконано Указ Президента України від 21 серпня 1993 р. N 348 щодо повного переселення до кінця 1994 року громадян, які проживають у зоні безумовного (обов'язкового) відселення. Під загрозою перебуває виконання розпорядження Президента України від 21 квітня 1994 р. N 31, яким передбачено забезпечити до 1 вересня 1995 р. переселення жителів з населених пунктів Поліського району Київської області, віднесених до зони безумовного (обов'язкового) відселення.
З метою забезпечення переселення громадян із зони безумовного (обов'язкового) відселення Київської та Житомирської областей і поліпшення стану справ у будівництві об'єктів, пов'язаних з переселенням громадян із територій, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Вказати заступнику Міністра у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Пінчуку В. Я., голові Житомирської обласної державної адміністрації - Малиновському А.С., Київської - Сіньку В. Д. на низький рівень контролю за цільовим використанням житла, що споруджується для переселення громадян із зони безумовного (обов'язкового) відселення.
2. Покласти персональну відповідальність на керівників обласних державних адміністрацій (Житомирської - Малиновського А. С., Київської - Сінька В. Д. та Рівненської - Василишина Р.Д.), Міністерства у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (Холошу В. І.), Міністерства фінансів (Германчука П. К.), Міністерства економіки (Гуреєва В. М.), щодо забезпечення завершення переселення із зони безумовного (обов'язкового) відселення сімей з дітьми, за умови їхньої згоди, в терміни:
Київська та Рівненська області - до кінця 1995 року;

................
Перейти до повного тексту