1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 серпня 2018 р. № 652
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 414 від 28.04.2023 ) ( Дію Постанови відновлено на період до 1 червня 2024 року згідно з Постановою КМ № 1025 від 26.09.2023 )
Деякі питання проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності
( Установити, що проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності до 1 червня 2024 р. здійснюється відповідно до Порядку проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, затвердженого цією постановою, згідно з Постановою КМ № 1025 від 26.09.2023 )
Відповідно до частини третьої статті 19 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити:
Порядок проведення державної атестації закладів вищої освіти  в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, що додається;
перелік наукових напрямів, за якими проводиться державна атестація закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, згідно з додатком.
2. Міністерству освіти і науки у тримісячний строк після набрання чинності цією постановою затвердити необхідні нормативно-правові акти для проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 серпня 2018 р. № 652
ПОРЯДОК
проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності (далі - державна атестація) з метою визначення ефективності такої діяльності за окремими її напрямами за галузями знань (далі - науковий напрям) та визначення з урахуванням результатів державної атестації інструментів заохочення закладів вищої освіти, які пройшли державну атестацію.
Особливості проведення державної атестації вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання) з урахуванням положень цього Порядку встановлюються нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, іншого державного органу, до сфери управління якого належать такі заклади, погодженими з МОН.
2. Терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про наукову і науково-технічну діяльність"та "Про вищу освіту".
3. Державна атестація закладів вищої освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і включає комплекс заходів щодо оцінювання ефективності діяльності закладів вищої освіти за науковими напрямами.
4. Державна атестація з урахуванням завдань закладів вищої освіти проводиться за такими критеріями:
1) забезпеченість науковими і науково-педагогічними кадрами (кількісний склад, рівень кваліфікації вчених);
2) наявність сучасної матеріально-технічної бази, яка використовується під час виконання наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок (далі - дослідження і розробки);
3) якість наукових і науково-технічних результатів на основі експертної оцінки з урахуванням рівня публікаційної активності, зокрема наукометричних показників, які використовуються у міжнародній системі експертизи;
4) активність залучення коштів державного бюджету і коштів вітчизняних та іноземних замовників за науковими напрямами (динаміка обсягу фінансування наукових (науково-технічних) робіт із загального та спеціального фондів державного бюджету);
5) відповідність наукової і науково-технічної діяльності пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки.
5. Державна атестація закладів вищої освіти проводиться:
1) не менше одного разу на п’ять років, але не раніше ніж через один рік для реорганізованого закладу вищої освіти або не раніше ніж через три роки для новоутвореного закладу вищої освіти;
2) для закладів вищої освіти державної, комунальної форми власності - в обов’язковому (крім коледжів) порядку;
3) для коледжів державної, комунальної форми власності - на вимогу власника (засновника);
4) для закладів вищої освіти приватної форми власності - за ініціативою закладу.
6. Результатом державної атестації закладу вищої освіти є загальне оцінювання ефективності закладу вищої освіти за науковими напрямами за останні п’ять років на основі атестаційної оцінки та з урахуванням експертної оцінки, які характеризують:
1) наукову новизну результатів, отриманих закладом вищої освіти за науковим напрямом;
2) практичну цінність результатів, отриманих закладом вищої освіти за науковим напрямом, для економіки та інших сфер суспільного життя, зміцнення національної безпеки;
3) інтегрованість наукової (науково-технічної) діяльності закладу вищої освіти у світовий науково-освітній простір;
4) перспективність розвитку наукового напряму в закладі вищої освіти.
7. Визначення атестаційної та експертної оцінок здійснюється на підставі методики оцінювання наукових напрямів закладів вищої освіти під час проведення державної атестації (далі - методика), яка затверджується МОН з урахуванням рекомендацій Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій.
8. Атестаційна оцінка як індивідуальна характеристика досягнень закладу вищої освіти за науковим напрямом обчислюється як сума значень показників (оцінених у балах у межах інтервальних діапазонів значень), сформованих за такими складовими:
1) показники кадрового складу закладу вищої освіти за науковим напрямом;
2) показники фінансування закладу вищої освіти за науковим напрямом (обсяги фінансування на науку за загальним фондом і спеціальним фондом);
3) обсяг коштів, спрямованих/залучених закладом вищої освіти на придбання обладнання за науковим напрямом;
4) кількість статей закладу вищої освіти за науковим напрямом у наукових виданнях (журналах), які індексуються у наукометричних базах даних  "Scopus" та/або "Web of Science", з використанням як додаткового показника для наукових напрямів значення коефіцієнтів впливовості зазначених журналів;
5) кількість наукових видань (журналів), засновником (співзасновником) яких є заклад вищої освіти, за науковим напрямом, які індексуються у наукометричних базах даних "Scopus" та/або "Web of Science";
6) кількість працівників закладу вищої освіти (за основним місцем роботи), які є членами редакційних колегій наукових видань (журналів), які індексуються у наукометричних базах даних "Scopus" та/або "Web of Science".
Атестаційна оцінка закладу вищої освіти за науковим напрямом визначається за 100-бальною шкалою.
Показники за зазначеними складовими входять до атестаційної оцінки з визначеними методикою коефіцієнтами; при цьому такі показники (за винятком кількості наукових видань (журналів), індексованих у наукометричних базах даних "Scopus" та/або "Web of Science", засновником (співзасновником) яких є заклад вищої освіти) наводяться з урахуванням показників, зазначених у підпункті 1 пункту 8 цього Порядку.
9. Експертна оцінка характеризує потенціал розвитку наукового напряму в закладі вищої освіти на основі оцінювання динаміки показників його наукового, науково-освітнього, науково-технічного та інноваційного рівня, визнання наукових досягнень закладу вищої освіти за попередні п’ять років та перспектив розвитку наукового напряму на подальший п’ятирічний період з урахуванням, зокрема, їх відповідності визначеним в установленому порядку пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності.

................
Перейти до повного тексту