- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 червня 2023 р. № 649
Київ
Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів державного управління та інших осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях України
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки стосовно реалізації протягом дії воєнного стану і 12 місяців з дня його припинення чи скасування в Україні, але не більше двох років, експериментального проекту щодо підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів державного управління та інших осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях України (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів державного управління та інших осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях України, що додається.
3. Установити, що:
1) координатором експериментального проекту є Міністерство освіти і науки;
2) учасником експериментального проекту є Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
3) реалізація експериментального проекту здійснюється щодо керівних працівників і спеціалістів державного управління з дати набрання чинності цією постановою, щодо інших осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях України, з 1 січня 2024 року.
4. Внести до пункту 2
Порядку формування державного замовлення на підготовку і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших державних органів, на працівників яких поширюється дія
Закону України "Про державну службу", та органів військового управління Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 1999 р. № 1262 "Про фінансове забезпечення підготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших державних органів, на працівників яких поширюється дія Закону України "Про державну службу", та органів військового управління Збройних Сил" (Офіційний вісник України, 1999 р., № 29, ст. 1475; 2002 р., № 47, ст. 2137; 2016 р., № 79, ст. 2647; 2020 р., № 54, ст. 1683), зміну, що додається.
5. Міністерству освіти і науки:
подати під час формування проекту Державного бюджету України на 2024 рік Міністерству фінансів пропозиції щодо зміни назви бюджетної програми 2201250 "Підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, керівних працівників і спеціалістів державного управління, харчової, переробної промисловості та агропромислового комплексу, медичних та фармацевтичних кадрів" з урахуванням норм цієї постанови;
подати не пізніше ніж через два місяці після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про результати його реалізації та пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів за результатами його реалізації;
укласти з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка угоду про надання послуг з підвищення кваліфікації у межах реалізації експериментального проекту.
6. Міністерству економіки з урахуванням пропозицій Міністерства освіти і науки передбачати щороку протягом реалізації експериментального проекту державне замовлення на підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів державного управління та інших осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях України.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 71 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 червня 2023 р. № 649
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів державного управління та інших осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях України
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту щодо підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів державного управління та інших осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях України (далі - експериментальний проект), що фінансується в межах коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2201250 "Підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, працівників харчової, переробної промисловості та агропромислового комплексу, медичних та фармацевтичних кадрів, керівних працівників і спеціалістів державного управління та інших осіб, які виявили бажання працювати на деокупованих територіях України" (далі - бюджетні кошти).
Метою реалізації експериментального проекту є підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів державного управління, інших осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях України.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
інша особа - повнолітній громадянин України, який має вищу освіту, не є керівним працівником або спеціалістом державного управління, не підпадає під обмеження, визначені частиною другою
статті 19 Закону України "Про державну службу", та виявив бажання пройти навчання;
керівні працівники і спеціалісти державного управління - особи, які працюють в органах державної влади, інших державних органах та органах місцевого самоврядування;
навчання - підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів державного управління та інших осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях України;
слухач - особа з числа керівних працівників і спеціалістів державного управління, інших осіб, яка за результатами індивідуальної усної співбесіди та розгляду мотиваційного листа зарахована на навчання за державним замовленням у межах реалізації експериментального проекту.
3. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОН.
Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
4. Київський національний університет імені Тараса Шевченка здійснює:
зарахування слухачів на навчання за результатами індивідуальних усних співбесід та розгляду мотиваційних листів;
розроблення і затвердження програм навчання;
навчання слухачів.
Обсяг однієї програми навчання не перевищує шести кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, а строк навчання - одного місяця.
Програми навчання виконуються за очною або дистанційною формою здобуття освіти. Форми здобуття освіти можуть поєднуватися.
Зміст програм навчання визначається професійним стандартом (за наявності) або кваліфікаційними характеристиками у разі відсутності професійного стандарту з урахуванням завдань воєнного стану та післявоєнної відбудови.
Програми навчання повинні передбачати, зокрема, питання законодавства та можливість проведення аналізу реалізації норм законів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та інших актів законодавства; питання відновлення інфраструктури, діяльності комунальних підприємств, подолання наслідків надзвичайних ситуацій у зв’язку із збройною агресією проти України, надання послуг, орієнтованих на захист прав і свобод людини і громадянина у період дії правового режиму воєнного стану, післявоєнний період та постконфліктних ситуаціях, а також інші питання забезпечення післявоєнного відновлення та розвитку України.
Навчання за зазначеними програмами розпочинається у міру формування навчальних груп, наповнюваність яких не повинна бути менше ніж 10 осіб.
За результатами проходження навчання слухачу видається сертифікат, технічний опис, дизайн, порядок видачі та обліку якого визначається Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.
................Перейти до повного тексту