- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 червня 2021 р. № 648
Київ
Про затвердження вимог до заявника щодо фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями
Відповідно до частини третьої
статті 7 Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити вимоги до заявника щодо фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, що додаються.
Прем'єр-міністр України | Д.ШМИГАЛЬ |
Інд. 67 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 червня 2021 р. № 648
ВИМОГИ
до заявника щодо фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями
Загальні вимоги
1. Цими вимогами встановлюються критерії щодо фінансової спроможності заявника для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями (далі - інвестиційний проект).
2. У цих вимогах термін
"материнська компанія" вживається у значенні, наведеному в Податковому кодексі України, термін
"інститут спільного інвестування" - у значенні, наведеному в Законі України "Про інститути спільного інвестування", інші терміни - у значенні, наведеному в
Законі України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні".
3. Заявник повинен відповідати щонайменше одному з критеріїв щодо фінансової спроможності заявника для реалізації інвестиційного проекту, визначеним цими вимогами, а саме:
критерію достатності власного капіталу;
критерію достатності чистого операційного грошового потоку;
критерію наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій.
Для інститутів спільного інвестування замість критерію достатності чистого операційного грошового потоку застосовується критерій - достатності чистого інвестиційного грошового потоку.
Для зазначених критеріїв встановлюються мінімальні значення показників з урахуванням планового обсягу значних інвестицій в об'єкти інвестування протягом строку реалізації інвестиційного проекту. У разі коли заявником вже здійснені значні інвестиції в об'єкти інвестування до дати подання заявки відповідно до положень
Закону, такі інвестиції виключаються з планового обсягу значних інвестицій, на основі якого встановлюються мінімальні значення показників для критеріїв щодо фінансової спроможності заявника.
4. Відповідність критеріям щодо фінансової спроможності заявника для реалізації інвестиційного проекту підтверджується шляхом подання у складі заявки підтвердних документів у паперовій та електронній формі до Мінекономіки або в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
5. Документи, видані компетентними органами іноземної держави, повинні бути легалізовані, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, та подані разом із засвідченим в установленому порядку перекладом на українську мову.
6. Якщо заявниками є кілька юридичних осіб, що разом подали заявку, критерії щодо фінансової спроможності заявника застосовуються до всіх юридичних осіб, що забезпечуватимуть фінансування інвестиційного проекту за рахунок власних або залучених коштів, сукупно як до єдиного цілого.
Документи, зазначені у підпунктах 2 і 3 пункту 8 цих вимог, подаються щодо юридичних осіб, підтвердні документи яких використовуються для підтвердження відповідності критеріям, зазначеним у пунктах 10-13- 3, та щодо юридичної особи (юридичних осіб), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту на підтвердження відповідності критеріям, зазначеним у пунктах 16-24 цих вимог.
Документи, зазначені у підпунктах 4-6 пункту 8 цих вимог, можуть подаватися однією або кількома юридичними особами, що разом подали заявку та які забезпечуватимуть фінансування інвестиційного проекту виключно для підтвердження відповідності критерію наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій відповідно до пунктів 14-15 цих вимог.
Юридичні особи, що подали спільну заявку, зобов'язані подати в складі заявки належним чином засвідчену копію договору про створення товариства або засновницького договору, або корпоративного договору щодо інвестора із значними інвестиціями (у разі, коли інвестор із значними інвестиціями утворений на дату подання заявки), або договору (договорів) про співпрацю між юридичними особами, які подали заявку, який підписаний уповноваженими представниками всіх юридичних осіб, які подали заявку, та містить щонайменше таку інформацію:
зобов'язання кожної з юридичних осіб, які подали заявку співпрацювати між собою у зв'язку з поданням заявки, а також разом реалізовувати інвестиційний проект та виконувати умови спеціального інвестиційного договору, у разі отримання висновку про доцільність реалізації інвестиційного проекту та укладення спеціального інвестиційного договору; та
реквізити усіх юридичних осіб, які подали заявку (найменування юридичної особи, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження); та
дані про частки у статутному капіталі, акції (у відсотках) у статутному капіталі інвестора із значними інвестиціями, якими володітиме кожна юридична особа, яка подала заявку, або якими володіє кожна юридична особа (у разі, коли інвестор із значними інвестиціями утворений на дату подання заявки).
7. Для цілей підтвердження відповідності заявника критеріям щодо його фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проекту, що визначені пунктами 10-15 цих вимог, заявник має право використовувати підтвердні документи материнської компанії та/або осіб, пов'язаних із заявником відносинами контролю. Юридичною особою (юридичними особами), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту за рахунок власних або залучених коштів, можуть бути заявник, материнська компанія заявника, особа, пов'язана із заявником відносинами контролю (далі - юридична особа (юридичні особи), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту).
Якщо заявник використовує підтвердні документи материнської компанії та/або осіб, пов’язаних із заявником відносинами контролю, для підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника для реалізації інвестиційного проекту, зазначеним у цих вимогах, крім необхідної фінансової інформації про відповідну материнську компанію та/або особу, пов’язану із заявником відносинами контролю, що зазначені у пунктах 8-9цих вимог, заявник повинен подати також лист-зобов’язання такої материнської компанії та/або особи, пов’язаної із заявником відносинами контролю. Такий лист-зобов’язання підписується уповноваженою особою та повинен підтверджувати готовність материнської компанії та/або особи, пов’язаної із заявником відносинами контролю, профінансувати інвестиційний проект, якщо заявником передбачається фінансування частини значних інвестицій в об’єкт інвестування за рахунок залучених коштів.
8. Заявник подає:
1) довідку, що містить повне найменування, інформацію про уповноважених представників, контактну інформацію щодо:
заявника (одна юридична особа або кілька юридичних осіб, яка (які) подала (подали) заявку);
юридичної особи (юридичних осіб), підтвердні документи якої (яких) використовуватимуться для підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника;
юридичної особи (юридичних осіб), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту;
2) копію (копії) аудиторського звіту за результатами аудиту фінансової звітності за останній фінансовий рік або передостанній фінансовий рік (у разі відсутності за останній фінансовий рік), підготовленої відповідно до вимог національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку (для резидентів) або міжнародних стандартів фінансової звітності (для резидентів та нерезидентів), щодо юридичної особи (юридичних осіб), підтвердні документи якої (яких) використовуватимуться для підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника. При цьому щодо зазначених осіб обов'язково подається фінансова звітність за останній фінансовий рік або передостанній фінансовий рік (у разі відсутності за останній фінансовий рік) та фінансова звітність на останню звітну дату, на яку вона була складена (у разі провадження господарської діяльності у відповідному періоді);
3) лист-підтвердження від суб'єкта аудиторської діяльності щодо його відповідності вимогам до суб'єкта аудиторської діяльності юридичної особи (юридичних осіб), підтвердні документи якої (яких) використовуватимуться для підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника, визначених пунктами 25 і 26 цих вимог;
4) лист про наміри (листи про наміри) від банку (банків), який (які) відповідає (відповідають) вимогам надійності банків, що визначені пунктами 27 і 29 цих вимог, або від Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, інших міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, та урядових фінансових організацій, що створені урядом (урядами) іноземної держави (іноземних держав), щодо готовності надати заявнику фінансування у сумі, достатній для реалізації інвестиційного проекту, якщо заявником передбачається фінансування частини значних інвестицій в об'єкт інвестування за рахунок залучених коштів, або лист-підтвердження від Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, інших міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, та урядових фінансових організацій, що створені урядом (урядами) іноземної держави (іноземних держав), про підписання між юридичною особою (юридичними особами), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту, та відповідною міжнародною фінансовою організацією/урядовою фінансовою організацією кредитного договору для реалізації інвестиційного проекту. Строк дії таких листів про наміри або про підтвердження повинен становити не менш як 24 місяці з дати подання заявки. Такі листи подаються у разі, коли заявник підтверджує відповідність критерію наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій;
5) лист-підтвердження від банку (банків) щодо його (їх) відповідності вимогам до надійності банків, що визначені пунктами 27 і 29 цих вимог, якщо заявник надав лист про наміри (листи про наміри) від банку (банків) відповідно до підпункту 4 цього пункту;
6) довідку/виписку з рахунка (довідки/виписки з рахунків) від банку або інший документ (документи) про підтвердження наявності грошових коштів або відповідних ліквідних активів (гроші та їх еквіваленти, поточні фінансові інвестиції, дебіторська заборгованість). Такі документи подаються у разі, коли заявник підтверджує відповідність критерію наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій;
7) довідку про відповідність критеріям до заявника з посиланням на відповідні підтвердні документи та інформацію в них, а також розрахунки показників із зазначенням джерел отримання інформації, що підтверджують таку відповідність. Така довідка підписується уповноваженою особою заявника, а в разі, коли заявниками є кілька юридичних осіб, що разом подали заявку, довідка підписується уповноваженими особами всіх юридичних осіб, що разом подали заявку.
9. Заявник - юридична особа, що зареєстрована в іноземній державі, додатково до документів, визначених у пункті 8 цих вимог, подає:
1) копію офіційного документа, виданого компетентним органом іноземної держави, в якій зареєстрований заявник, або особою, що здійснює організаційне забезпечення, який підтверджує правовий статус заявника;
................Перейти до повного тексту