- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про реадмісію
|
Дата підписання: |
22.10.2012 |
|
Дата ратифікації Україною: |
05.06.2013 |
|
Дата набрання чинності для України: |
08.08.2013 |
Кабінет Міністрів України та Уряд Російської Федерації (далі - Сторони),
керуючись прагненням розвивати добросусідські, партнерські взаємини між двома державами, а також зміцнювати співробітництво між ними в різноманітних галузях, у тому числі в галузі боротьби з незаконною міграцією і транснаціональною організованою злочинністю,
будучи переконаними, що введення в дію погоджених Сторонами принципів і норм, що визначають порядок передачі, приймання і повернення осіб, які перебувають на території їхніх держав з порушенням порядку в'їзду, виїзду і перебування іноземних громадян і осіб без громадянства, є важливим кроком на шляху до регулювання процесів міграції та боротьби з незаконною міграцією і транснаціональною організованою злочинністю,
поважаючи суверенне право кожної з держав Сторін відповідно до її законодавства встановлювати відповідальність за незаконну міграцію на її території або через неї іноземних громадян і осіб без громадянства,
відзначаючи зростаючу заінтересованість різних держав у гармонізації їхнього законодавства у галузі міграції,
погодилися про таке:
Стаття 1. Визначення
У цій Угоді терміни, що зазначаються нижче, мають таке значення:
а) "реадмісія" - передача компетентними органами держави запитуючої Сторони і приймання компетентними органами держави запитуваної Сторони в порядку, на умовах і з метою, передбаченими цією Угодою, осіб, які в'їхали або перебувають на території держави запитуючої Сторони з порушенням законодавства даної держави з питань в'їзду, виїзду і перебування іноземних громадян та осіб без громадянства;
б) "запитуюча Сторона" - Сторона, компетентні органи держави якої направляють запит про реадмісію або транзит особи;
в) "запитувана Сторона" - Сторона, компетентним органам держави якої направлено запит про реадмісію або транзит особи;
г) "громадяни третіх держав" - особи, які мають громадянство держави, що не є учасницею Угоди, і не мають громадянства держав Сторін;
д) "особи без громадянства" - особи, які не є громадянами держав Сторін і не мають доказів належності до громадянства третьої держави, за винятком осіб, які втратили громадянство держави однієї Сторони після в'їзду на територію держави іншої Сторони і на яких поширюється діяпункту 1 статті 2 цієї Угоди;
е) "компетентні органи" - органи держав Сторін, які беруть участь у реалізації цієї Угоди;
ж) "пункт пропуску через державний кордон" - це пункт пропуску через державний кордон України або державний кордон Російської Федерації, встановлений відповідно до законодавства кожної з держав Сторін або міжнародними договорами;
з) "виконавчий протокол" - протокол про порядок реалізації цієї Угоди;
і) "прикордонний район" - територія протяжністю до 30 км в обидві сторони від загального сухопутного кордону між Україною і Російською Федерацією.
Стаття 2. Передача і приймання громадян держав Сторін
1. Компетентні органи держави запитуваної Сторони на запит компетентних органів держави запитуючої Сторони приймають назад осіб, які в'їхали на територію держави запитуючої Сторони або перебувають там з порушенням законодавства цієї держави з питань в'їзду, виїзду і перебування іноземних громадян та осіб без громадянства, якщо встановлено, що ці особи є громадянами держави запитуваної Сторони або втратили її громадянство після в'їзду на територію держави запитуючої Сторони і не набули громадянства іншої держави, або, якщо по відношенню до цих осіб прийнято рішення про відмову в наданні громадянства держави запитуючої Сторони.
2. У разі потреби компетентні органи держави запитуваної Сторони видають особам, які передаються, документи, необхідні для їхнього в'їзду на територію цієї держави.
3. Перелік документів, на підставі яких визначається наявність в особи громадянства держав однієї з Сторін, міститься у Виконавчому протоколі.
Сторони протягом 15 днів з дня підписання Виконавчого протоколу обмінюються дипломатичними каналами зразками таких документів. Надалі кожна Сторона негайно повідомлятиме іншу Сторону дипломатичними каналами про будь-які зміни зазначених документів.
4. Якщо жоден з документів, на підставі яких визначається наявність в особи громадянства держави однієї з Сторін, не може бути представлений, компетентний орган держави запитуючої Сторони домовляється з компетентним органом держави запитуваної Сторони про проведення без невиправданих затримок співбесіди з особою, що підлягає реадмісії, з метою отримання відомостей про її громадянства.
5. Компетентні органи держави запитуючої Сторони приймають назад передану ними особу протягом 30 календарних днів з дня її передачі, якщо компетентними органами держави запитуваної Сторони встановлено, що відсутні умови для її реадмісії, передбачені пунктом 1 цієї статті (помилкова реадмісія). У такому випадку компетентні органи держави запитуваної Сторони передають компетентним органам держави запитуючої Сторони наявні в їхньому розпорядженні матеріали, що стосуються цієї особи.
Стаття 3. Передача і приймання громадян третіх держав і осіб без громадянства
1. Компетентні органи держави запитуваної Сторони приймають на запит центрального компетентного органу держави запитуючої Сторони громадянина третьої держави або особу без громадянства, які перебувають на території держави запитуючої Сторони з порушенням законодавства цієї держави з питань в'їзду, виїзду і перебування іноземних громадян та осіб без громадянства, якщо надано докази того, що така особа:
- в'їхала на територію держави запитуючої Сторони безпосередньо з території держави запитуваної Сторони з порушенням законодавства держави запитуючої Сторони з питань в'їзду, виїзду і перебування іноземних громадян та осіб без громадянства;
- на момент направлення запиту про реадмісію має законні підстави для проживання на території держави запитуваної Сторони.
2. Зобов'язання щодо реадмісії, передбачені в пункті 1 цієї статті, не застосовується, якщо громадянин третьої держави або особа без громадянства:
- прибули на законних підставах на територію держави запитуючої Сторони в безвізовому порядку відповідно до міжнародного договору;
- перебували виключно в транзитній зоні міжнародного аеропорту на території держави запитуваної Сторони.
3. У разі, якщо громадянин третьої держави або особа без громадянства не має документа, що посвідчує особу, та відсутня можливість видачі такого документа компетентним органом держави громадянства або постійного проживання цієї особи, то після отримання позитивної відповіді на запит про реадмісію запитуюча Сторона видає такій особі проїзний документ, що визнається запитуваною Стороною, необхідний для в'їзду на територію держави запитуваної Сторони.
Форма вказаного проїзного документа встановлюється законодавством кожної з держав Сторін.
Зразками таких документів Сторони обмінюються дипломатичними каналами. Надалі кожна із Сторін негайно повідомляє іншу Сторону дипломатичними каналами про будь-які зміни в таких документах.
4. Перелік документів, що вказують на наявність підстав для реадмісії громадян третіх держав та осіб без громадянства, зазначаються у Виконавчому протоколі.
5. Компетентні органи держави запитуючої Сторони приймають назад передану ними особу протягом 30 календарних днів з дати її передачі, якщо отримані запитуваною Стороною після передачі особи результати перевірки будуть свідчити про відсутність необхідних для його реадмісії умов, передбачених у пункті 1 цієї статті (помилкова реадмісія). У цьому разі компетентні органи держави запитуваної Сторони передають компетентним органам держави запитуючої Сторони наявні в її розпорядженні матеріали, що стосуються даної особи.
6. Сторони на основі взаємності прагнуть обмежувати випадки реадмісії громадян третіх держав, які можуть бути повернуті безпосередньо в держави їхнього громадянства.
Стаття 4. Терміни направлення і розгляду запитів про реадмісію
1. Запит про реадмісію особи направляється протягом 30 календарних днів з дати встановлення факту незаконного в'їзду або незаконного перебування даної особи на території держави запитуючої Сторони.
2. Компетентний орган держави запитуваної Сторони протягом 30 календарних днів з дати отримання запиту про реадмісію особи дає згоду на приймання або мотивовану відмову в її прийманні, якщо компетентними органами держави запитуваної Сторони встановлено відсутність необхідних для передачі цієї особи умов, передбачених пунктом 1статті 2 та пунктом 1статті 3 цієї Угоди.
3. За наявності обставин юридичного або фактичного характеру, які перешкоджають своєчасній відповіді на запит про реадмісію особи, термін відповіді на підставі належним чином обґрунтованого клопотання компетентного органу держави запитуваної Сторони може бути продовжено до 90 календарних днів за погодженням з компетентними органами держав запитуючої Сторони.
................Перейти до повного тексту