1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол
між Державною митною службою України та Державним митним комітетом Російської Федерації щодо організації обміну інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України і Російської Федерації
Дата підписання: 05.06.2002 р.
Дата набуття чинності: 05.06.2002 р.
Державна митна служба України та Державний митний комітет Російської Федерації, далі - "Сторони",
прагнучи до розширення взаємодії між центральними митними органами, а також прикордонними митними органами держав Сторін, розміщених в суміжних пунктах пропуску через спільний кордон держав Сторін (далі - прикордонні митні органи), з метою забезпечення захисту економічних інтересів держав Сторін,
усвідомлюючи необхідність підвищення ефективності митного контролю товарів, які переміщаються через митний кордон держав Сторін,
керуючись положеннями Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах від 24 червня 1993 року,
домовились про таке:
Стаття 1
Сторони організовують і здійснюють регулярний обмін інформацією на рівні центральних митних органів щодо товарів та транспортних засобів, які переміщаються через митний кордон держав Сторін.
Обмін інформацією здійснюється Сторонами в межах їх компетенції та у відповідності з національним законодавством їх держав.
Стаття 2
Сторони для відпрацювання технології інформаційної взаємодії організовують і здійснюють експеримент по обміну інформацією щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон держав Сторін в таких пунктах пропуску:
Бачівськ - Троєбортне;
Гоптівка - Нехотєєвка;
Новоазовськ - Весело-Вознесенка.
Стаття 3
Сторони в двомісячний термін узгоджують призначений для передачі перелік відомостей про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон держав Сторін, порядок передачі інформації, структуру та формат даних, вимоги стосовно захисту інформації, а також порядок внесення позначок до документів для ідентифікації товарів та транспортних засобів, інформацією про які обмінюються Сторони.
Стаття 4
Сторони після узгодження питань інформаційної взаємодії, вказаних в статті 3 цього Протоколу, проводять протягом трьох місяців експеримент по обміну інформацією щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються між державами Сторін.
Стаття 5
За результатами проведеного експерименту Сторони здійснюють необхідні заходи по внесенню відповідних змін до нормативно-правових документів, а також по доопрацюванню інформаційно-технічного забезпечення з метою організації між ними інформаційного обміну на постійній основі з 1 січня 2003 року.
Стаття 6
Сторони визначають відповідні структурні підрозділи своїх центральних митних органів, які забезпечують врегулювання питань, пов'язаних з реалізацією положень Протоколу, та надають їм повноваження на здійснення прямих контактів між собою.
Стаття 7
Сторони створюють спільну робочу групу з метою забезпечення проведення експерименту, передбаченого статтею 2 цього Протоколу.
Засідання спільної робочої групи проводяться щомісячно протягом всього терміну проведення експерименту. По закінченню проведення експерименту, спільна робоча група вносить пропозиції щодо реалізації положень статті 5 цього Протоколу.
Стаття 8
Сторони вживають заходи відповідно до національних законодавств держав Сторін та взаємно інформують про виявлені порушення положень Протоколу, а також про невідповідність чи недостовірність відомостей, отриманих у результаті інформаційного обміну про переміщувані товари.
Стаття 9
Інформація, отримана Сторонами відповідно до Протоколу, має службовий характер і не може передаватись іншим особам без письмового дозволу Сторони, яка передала інформацію.

................
Перейти до повного тексту