- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України та Урядом Російської Федерації про врегулювання претензій, які виникли внаслідок повітряної катастрофи, що сталася
( Угоду ратифіковано Законом
N 1757-IV від 04.06.2004, ВВР, 2004, N 36, ст.438 )
Уряд (Кабінет Міністрів) України (далі "Українська Сторона") і Уряд Російської Федерації (далі "Російська Сторона"), далі разом "Сторони",
бажаючи всебічно врегулювати всі претензії, які виникли внаслідок катастрофи 4 жовтня 2001 року російського пасажирського літака Ту-154М авіакомпанії "Сибирь" (далі - "повітряна катастрофа"),
беручи до уваги, що Україна визнала повітряну катастрофу як жахливу трагедію і висловила глибокий жаль з приводу загибелі людей внаслідок повітряної катастрофи,
беручи до уваги, що Російська Сторона вживає належних заходів для встановлення всіх можливих отримувачів,
дійшовши взаєморозуміння щодо фінансових та юридичних умов урегулювання і, зокрема, відносно обрахування суми врегулювання, виходячи з принципу "двісті тисяч доларів США за кожну жертву",
домовилися про таке:
Стаття I
Для цілей цієї Угоди наведені нижче терміни мають такі значення:
а) "жертви" - фізичні особи, які загинули у повітряній катастрофі, перелічені у Додатку 1 до цієї Угоди;
б) "можливі отримувачі" - громадяни Російської Федерації, які є членами родини (подружжя, батьки і діти (усиновлювачі та усиновлені)) жертв, які згідно з цією Угодою та рішенням Російської Сторони мали б право на отримання частки суми врегулювання, якщо б надали уповноваженому органу Російської Сторони Документ, і не отримують виплат з тієї суми, яку Українська Сторона виплачує у зв'язку з повітряною катастрофою Уряду Держави Ізраїль;
в) "отримувачі" - можливі отримувачі, які надали уповноваженому органу Російської Сторони Документ;
г) "Документ" - документ про визнання задоволення вимог та врегулювання претензій, складений за формою, наведеною в Додатку 3 до цієї Угоди;
д) "сума врегулювання" - одноразова грошова сума, зазначена в пункті 1 статті II цієї Угоди;
е) "частка суми врегулювання" - частина суми врегулювання, яка розраховується Російською Стороною для можливого отримувача,
ж) "претензії" - будь-які дії, які вжиті на день набуття чинності цією Угодою або які будуть вжиті після цього дня отримувачами з метою пред'явлення згідно із застосовним законодавством будь-яких вимог цивільно-правового характеру до України, її органів, посадових осіб та державних юридичних осіб у зв'язку з повітряною катастрофою, включаючи вимоги про відшкодування витрат на оплату адвокатських послуг;
з) "притязання" - будь-які дії, які вжиті на день набуття чинності цією Угодою або які будуть вжиті після цього дня фізичними особами, іншими ніж отримувачі, з метою пред'явлення будь-яких вимог цивільно-правового характеру до України, її органів, посадових осіб та державних юридичних осіб у зв'язку з повітряною катастрофою, включаючи вимоги про відшкодування витрат на оплату адвокатських послуг;
и) "державні юридичні особи" - юридичні особи, які засновані органами державної влади України і здійснюють свою діяльність під їхнім управлінням чи контролем.
Стаття II
1. Українська Сторона виплачує ex gratia Російській Стороні для розподілу серед можливих отримувачів одноразову суму врегулювання у розмірі семи мільйонів восьмиста дев'яти тисяч шістдесяти шести доларів США шістдесяти шести центів згідно зі строками та умовами, встановленими у Додатку 2 до цієї Угоди.
2. Виплата згідно з пунктом 1 цієї статті суми врегулювання становитиме повне та остаточне врегулювання всіх претензій.
3. Українська Сторона не відшкодовуватиме шкоду двічі. Одному отримувачу виплачується одна частка суми врегулювання за одну жертву.
Стаття III
1. Сума врегулювання розраховується на частки для можливих отримувачів і виплачується отримувачам виключно Російською Стороною згідно з цією Угодою та рішенням Російської Сторони, без шкоди для статті IV цієї Угоди.
2. Україна, її органи, посадові особи та державні юридичні особи не несуть відповідальності у зв'язку з розрахуванням суми врегулювання для можливих отримувачів та виплатами отримувачам.
Стаття IV
Якщо можливий отримувач не приймає частку суми врегулювання протягом дванадцяти місяців від дня перерахування згідно з пунктом 4 Додатка 2 до цієї Угоди суми врегулювання, він не може претендувати в подальшому на отримання частки суми врегулювання.
У цьому разі Російська Сторона повертає Українській Стороні протягом дев'яноста днів після закінчення вищезазначеного дванадцятимісячного строку відповідну частку, включаючи нараховані на неї відсотки, у разі, якщо вони були нараховані.
Стаття V
1. Відповідно до цієї Угоди Російська Сторона не пред'являє будь-яких претензій або притязань.
2. У разі пред'явлення претензій на території України вони передаються дипломатичними каналами Російській Стороні.
3. Російська Сторона підтверджує, що Україна, її органи та посадові особи користуються імунітетом у судах Російської Федерації в межах, встановлених законодавством і правозастосовчою практикою Російської Федерації.
4. Сторони, по можливості, інформують дипломатичними каналами одна одну про претензії та притязання у третіх державах, включаючи направлення наявних у них копій документів, що стосуються таких претензій і притязань.
Стаття VI
Від дня перерахування згідно з пунктом 4 Додатка 2 до цієї Угоди суми врегулювання Російська Сторона врегульовує всі претензії незалежно від місця їхнього пред'явлення. При цьому згідно з цим положенням і без шкоди для пунктів 2 та 4 статті V цієї Угоди Українська Сторона не зобов'язана вживати жодних дій стосовно врегулювання претензій.
Стаття VII
Виплати отримувачам згідно з цією Угодою звільняються від усіх податків і зборів.
Стаття VIII
Ця Угода не є юридичним прецедентом і укладається лише з метою реалізації її положень.
Стаття IX
Ніщо в цій Угоді не може розглядатися як таке, що передбачає пряму чи припустиму відмову України чи Російської Федерації від імунітету.
Стаття X
Ця Угода розуміється і тлумачиться в цілому, без надання спеціального значення будь-якому її окремому положенню.
Стаття XI
Додатки до цієї Угоди є її невід'ємною частиною.
Стаття XII
Додатки до цієї Угоди не підлягають передачі в засоби масової інформації, а також передачі третім особам для використання не для цілей цієї Угоди.
Стаття XIII
Будь-який спір щодо тлумачення або застосування цієї Угоди вирішується Сторонами шляхом консультацій і переговорів між ними.
Стаття XIV
Ця Угода набуває чинності від дня отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення Сторін про виконання ними внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності цією Угодою.
Вчинено в м. Москва 26 грудня 2003 року в двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України | За Уряд Російської Федерації |
Додаток 1
Перелік жертв повітряної катастрофи
1. Азбель Даниїл Ізраїлевич
2. Алексєєв Віктор Вікторович
3. Арзунян Гагік Бапкенович
4. Базилевич Любов Андріївна
5. Бандман Марія Леонідівна
6. Баскакова Юлія Володимирівна
7. Белінічер Віктор Йосипович
8. Бережнєва Надія Валентинівна
9. Букатова Тамара Веніамінівна
10. Бурлакова Людмила Михайлівна
11. Бурлаков Дмитро Олегович
12. Воронков Ігор Вікторович
13. Гаров Євген Вікторович
14. Горблюк Олександра Олександрівна
15. Горблюк Надія Іванівна
16. Горкун Володимир Анатолійович
17. Горман Борис Аронович
18. Григорьєвих Олександр Олександрович
19. Гусарова Олена Володимирівна
20. Денисова Ольга Іванівна
21. Дикман Семен Ісаакович
22. Єщенко Антоніна Петрівна
23. Затворницька Олена Іванівна
24. Затворницький Микола Миколайович
25. Зельцер Оксана Володимирівна
26. Золотко Тетяна Євгеніївна
27. Золотников Дмитро Володимирович
28. Ісаєв Євген Сергійович
29. Казанцева Маня Менделєєвна
30. Калиновський Віктор Борисович
31. Камрі Аді
32. Камха Сара Мойсеївна
33. Ковецька Жанна Федорівна
34. Коняєва Єнта Миронівна
35. Коршунова Марія Абрамівна
36. Костенко Наталія Георгіївна
37. Кострюков Василь Миколайович
38. Кузнєцова Тамара Пилипівна
39. Лаптєв Валерій Глібович
40. Латушкін Микола Володимирович
41. Латушкіна Ольга Олександрівна
42. Латушкіна Ганна Володимирівна
43. Лебедєва Розалія Абрамівна
44. Лебединський Сергій Іванович
................Перейти до повного тексту