- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про заходи зміцнення довіри і безпеки
Кабінет Міністрів України та Уряд Румунії (далі - Сторони),
виходячи із зобов'язань своїх держав, що випливають з
Гельсінського Заключного Акта 1975 року, Документа Стокгольмської конференції 1986 року,
Паризької хартії для нової Європи, прийнятої в листопаді 1990 року,
Гельсінського документа 1992 року,
Будапештського документа 1994 року,
Лісабонської Декларації 1996 року щодо моделі загальної та всеохоплюючої безпеки для Європи XXI століття,
Хартії європейської безпеки, прийнятої в листопаді 1999 року, Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки (далі - Віденський документ 2011 року),
висловлюючи взаємне прагнення зробити внесок у подальше зміцнення довіри і безпеки в регіоні та на Європейському континенті,
підтримуючи розвиток контактів у військовій галузі між Україною та Румунією,
відповідно до рекомендацій пункту 138 Віденського документа 2011 року,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони розвиватимуть військове співробітництво з метою подальшого зміцнення взаємної довіри і безпеки в зонах, що прилягають до українсько-румунського державного кордону.
Стаття 2
1. Сторони повідомлятимуть одна одну за 42 доби чи більше до початку військової діяльності, що підлягає повідомленню, військових підрозділів сухопутних і повітряних сил, підпорядкованих їхнім міністерствам оборони, яка проводитиметься на їх державних територіях у зонах застосування, що обмежуються лініями, визначеними таким чином:
Північна зона:
на території України: міста та населені пункти: Заболотне, Іршава, Дусина, Келечин, Міжгір'я, Яремча, Косів, Заставна, Мельниця-Подільська, Оринин, Хотин, Подвірне;
на території Румунії: міста та населені пункти: Берку, Некопой, Бирсеу-де-Сус, Улмені, Шомкуца-Маре, Тиргу-Лапуш, Телчу, Парва, Ілва-Міка, Мурешені-Баргеулуй, Дорнішоара, Ватра-Дорней, Стулпічані, Меліні, Фалтичені, Ботошани, Хаварна, Дарабані.
Південна зона:
на території України: середня лінія Дністровського лиману, Бугаз;
на території Румунії: міста та населені пункти: Галаці, Богза, Інсуреці, Магурені, Сараю, Коджелаг, Ваду.
2. У разі якщо військова діяльність, що підлягає повідомленню, проводиться без попереднього оповіщення про війська, що беруть в ній участь, Сторони надаватимуть відповідні повідомлення негайно, після того, як війська, що беруть в ній участь, розпочнуть таку діяльність.
Стаття 3
1. Військова діяльність Сторін буде предметом повідомлення в тих випадках, якщо в ній у будь-який час беруть участь:
не менше 6000 військовослужбовців, включаючи війська підтримки, або
не менше 100 бойових танків, або
не менше 200 бойових броньованих машин, або
не менше 75 артилерійських систем (калібру 100 мм і більше), або
не менше 1000 військовослужбовців, які беруть участь у повітряно-десантних навчаннях чи амфібійній, вертолітній або морській висадках.
2. Участь повітряних сил буде підлягати повідомленню, якщо під час діяльності передбачається здійснення протягом дня понад 50 вильотів літальних апаратів, включаючи вильоти ударних вертольотів.
3. Військова діяльність понтонно-мостових частин підлягатиме повідомленню, якщо вона проводитиметься в зонах, що прилягають до українсько-румунського державного кордону на глибину до 15 кілометрів, і Сторони зобов'язуються наводити не більше однієї мостової та двох десантних переправ, інформуючи про дати як початку, так і закінчення навчань, а також про географічні координати цих видів діяльності.
Стаття 4
1. Кожна Сторона буде запрошувати двох спостерігачів іншої Сторони на військову діяльність, яка підлягає повідомленню згідно з положеннями цієї Угоди, якщо в ній у будь-який час беруть участь:
не менше 7500 військовослужбовців, включаючи війська підтримки, або
не менше 150 бойових танків, або
не менше 300 бойових броньованих машин, або
не менше 150 артилерійських систем (калібру 100 мм і більше), або
не менше 2000 військовослужбовців, які беруть участь у повітряно-десантних навчаннях чи амфібійній, вертолітній чи морській висадках.
2. Сторони не будуть зобов'язані запрошувати спостерігачів на таку військову діяльність, що підлягає повідомленню та здійснюватиметься без попереднього оповіщення військ, які беруть в ній участь, якщо така діяльність не перевищуватиме 48 годин.
................Перейти до повного тексту