- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Румунії про пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 1445 від 18.10.2006 )
Дата підписання: 02.02.2006
Дата затвердження: 18.10.2006
Дата набуття чинності: 26.11.2006
Кабінет Міністрів України і Уряд Румунії, далі - "Сторони",
керуючись бажанням удосконалювати двосторонні зв'язки у галузі міжнародного пасажирського і вантажного сполучення через українсько-румунський державний кордон, далі - "державний кордон",
прагнучи створювати відповідні умови для перетинання державного кордону особами, транспортними засобами, товарами та іншими предметами,
відповідно до положень міжнародних договорів та інших міжнародних документів, учасником яких є держава кожної Сторони,
домовились про таке:
Стаття 1
1. Пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, товарів та інших предметів здійснюється через пункти пропуску, що відкриті для міжнародного сполучення і визначені у Додатку, який є невід'ємною частиною цієї Угоди (далі - "пункти пропуску").
2. Пропуск осіб, транспортних засобів, товарів та інших предметів в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється постійно (цілодобово) відповідно до чинного законодавства держав Сторін за наявності належно оформлених документів.
Стаття 2
З метою розвитку відносин у галузі пасажирських і вантажних перевезень через державний кордон Сторони, за взаємною згодою, відкриватимуть нові пункти пропуску.
Стаття 3
Відкриття нових пунктів пропуску через державний кордон, а також зміна характеру транспортних перевезень, категорій, режиму функціонування та часу роботи діючих пунктів пропуску здійснюється шляхом обміну дипломатичними нотами з дотриманням чинного законодавства держав Сторін.
Стаття 4
Контроль осіб, транспортних засобів, товарів та інших предметів при перетинанні державного кордону у пунктах пропуску здійснюється у відповідності до чинного законодавства держав Сторін.
Стаття 5
Перетинання державного кордону в пунктах пропуску для автомобільного сполучення може здійснюватись особами пішки, якщо ці пункти пропуску облаштовані спеціальними пішохідними переходами.
Сторони дипломатичними каналами домовлятимуться про облаштування пунктів спеціальними пішохідними переходами.
Стаття 6
1. Сторони можуть тимчасово припинити або обмежити рух в окремих пунктах пропуску внаслідок загрози національній безпеці, громадському порядку, санітарно-епідеміологічних, епізоотичних, фітосанітарних, екологічних причин, або в разі стихійного лиха.
2. Сторона, яка має намір тимчасово припинити, або обмежити рух у пунктах пропуску через державний кордон, інформуватиме про це іншу Сторону дипломатичними каналами не пізніше ніж за 48 годин до припинення або обмеження руху.
3. У надзвичайних ситуаціях, пов'язаних з випадками, про які йдеться у пункті 1 цієї статті, кожна Сторона може негайно припинити або обмежити рух у пунктах пропуску через державний кордон.
При цьому компетентні органи держави Сторони, яка припиняє або обмежує такий рух, негайно, але не пізніше ніж через 30 хвилин після обмеження або припинення руху, інформують компетентні органи держави іншої Сторони з наступним підтвердженням цієї інформації дипломатичними каналами протягом 48 годин.
................Перейти до повного тексту