- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
Договір
між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в сфері науки та технологій
( Договір схвалено і подано на ратифікацію Постановою КМ
N 2203 від 06.12.99 )
Уряд України та Уряд Румунії, що надалі іменуються Сторонами,
керуючись доброю волею та взаємною повагою,
враховуючи існуючі між двома державами дружні стосунки,
визнаючи важливу роль науки та технологій у соціально-економічному розвитку й прагнучи до підвищення їх рівня до світових стандартів,
бажаючи зміцнювати та розвивати рівноправне та взаємовигідне наукове та науково-технічне співробітництво,
погодились про наступне:
Стаття 1
1. Метою цього Договору є зміцнення наукових і технологічних можливостей Сторін, розширення зв'язків між науково-технічною громадськістю обох країн, а також сприяння науково-технічному співробітництву в галузях, що становлять взаємний інтерес.
2. Сторони підтримують і розвивають співробітництво в сфері науки та технологій на основі рівності та взаємної вигоди у відповідності до положень цього Договору і законів, чинних в обох державах.
Стаття 2
Сторони заохочують розвиток співробітництва, зокрема, у таких формах:
а) виконання спільних науково-дослідних і дослідно-конструкторських проектів, обмін їх результатами, а також обмін вченими та фахівцями, які беруть участь у реалізації цих проектів;
б) проведення спільних наукових симпозіумів, конференцій, семінарів, виставок та інших заходів, які становлять взаємний інтерес;
в) обмін науковою, науково-технічною інформацією та документацією;
г) спільне використання науково-технічних об'єктів та обладнання.
Сторони за взаємною домовленістю можуть використовувати інші форми наукового та науково-технічного співробітництва.
Стаття 3
1. Сторони сприяють реалізації співробітництва як у формі прямих зв'язків між державними організаціями, академіями наук, вузами, науково-дослідними центрами, інститутами, установами, приватними фірмами та іншими суб'єктами обох країн, так і шляхом формування спільних науково-технічних програм за напрямками, що становлять взаємний інтерес.
2. В рамках цього Договору, згадані в п. 1 організації, установи та інші суб'єкти можуть укладати угоди про співробітництво в конкретних галузях науки та техніки. Такі угоди відповідним чином визначатимуть тематику, цілі, зобов'язання сторін, процедури передачі та використання обладнання, порядок використання результатів спільних досліджень, фінансові умови та інші аспекти співробітництва.
Стаття 4
1. Сторони сприятимуть розробці та реалізації спільних проектів, у тому числі тих, що могли б залучатися до міжнародних програм. Сторони активно сприятимуть участі науково-дослідних організацій, вчених і спеціалістів обох країн у реалізації цих програм.
2. У реалізації спільних проектів, за домовленістю Сторін, може брати участь третя сторона на умовах, які обумовлюються окремою угодою.
Стаття 5
1. З метою сприяння виконанню цього Договору Сторони утворюють Спільну Комісію з питань науково-технічного співробітництва, в задачі якої входить, у тому числі, створення сприятливих умов для виконання положень цього Договору; погодження пріоритетних напрямів співробітництва; сприяння та реалізація спільних програм і проектів, в тому числі шляхом підготовки рекомендацій з питань розподілу прав на інтелектуальну власність, що створена або передана під час співробітництва в рамках цього Договору; обмін інформацією про перспективи науково-технічного співробітництва та вивчення пропозицій відносно його розвитку.
................Перейти до повного тексту