- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 12 червня 1996 р. N 642 Київ |
Про затвердження Положення про порядок охорони суверенних прав України у її виключній (морській) економічній зоні
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 69 від 22.01.98
N 1402 від 04.09.2003 )
Затвердити Положення про порядок охорони суверенних прав України у її виключній (морській) економічній зоні, що додається.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | П.ЛАЗАРЕНКО В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 червня 1996 р. N 642
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок охорони суверенних прав України у її виключній (морській) економічній зоні
( У тексті Положення слово "акт" в усіх відмінках замінено відповідно словом "протокол" у відповідних відмінках згідно з Постановою КМ
N 69 від 22.01.98 )
( У тексті Положення слова "Прикордонні війська" в усіх відмінках замінено словами "Державна прикордонна служба" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
N 1402 від 04.09.2003 )
1. Охорона суверенних прав України у її виключній (морській) економічній зоні та контроль за реалізацією прав і виконанням у ній зобов'язань інших держав, українських та іноземних юридичних і фізичних осіб, міжнародних організацій (далі - охорона виключної (морської) економічної зони) здійснюються Державною прикордонною службою, органами рибоохорони Держкомрибгоспу і органами Мінекобезпеки (далі - уповноважені органи) відповідно до Закону України
"Про виключну (морську) економічну зону України", інших протоколів законодавства, що регулюють питання, пов'язані з правовим режимом виключної (морської) економічної зони, цього Положення, а також відповідних міжнародних договорів України.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 69 від 22.01.98 )
2. Посадові особи Державної прикордонної служби під час здійснення охорони виключної (морської) економічної зони можуть:
а) зупиняти і оглядати в установленому порядку судна, інші плавучі засоби (далі - судна), що ведуть промисел риби та інших водних живих ресурсів, пошук, дослідження та операції, пов'язані з таким промислом (далі - рибний промисел), й інші роботи у виключній (морській) економічній зоні, перевіряти документи на здійснення рибного промислу та інших робіт;
б) призупиняти або припиняти рибний промисел та інші роботи у разі порушення законодавства про виключну (морську) економічну зону або відсутності дозволу (погодження) на їх проведення;
в) відвідувати, оглядати та перебувати на штучних островах, установках і спорудах, що знаходяться у виключній (морській) економічній зоні, а також перевіряти документи, які засвідчують право на проведення робіт і спорудження штучних островів, установок, споруд і встановлення зон безпеки навколо них;
г) тимчасово забороняти (зупиняти) морські наукові дослідження, які проводяться з порушенням вимог законодавства про виключну (морську) економічну зону, або припиняти їх у випадках, передбачених законодавством;
д) вимагати від судна інформацію, необхідну для встановлення факту порушення вимог законодавства України або міжнародного права щодо запобігання забрудненню морського середовища, та проводити огляд судна з цією метою;
е) складати протоколи про вчинення порушення у виключній (морській) економічній зоні;
є) затримувати судна, що допускають порушення законодавства України або норм міжнародного права, і доставляти їх в один із відкритих для заходження іноземних невійськових суден портів України;
ж) застосовувати штрафні санкції у випадках, передбачених законодавством про виключну (морську) економічну зону;
з) безплатно користуватися транспортними послугами та засобами зв'язку промислових суден іноземних держав, які здійснюють рибний промисел або інші роботи у виключній (морській) економічній зоні України згідно з діючими угодами або дозволами.
Посадові особи інших уповноважених органів мають права, передбачені підпунктами "а", "б", "ж" і "з", а посадові особи органів Мінекобезпеки, крім того, права, передбачені підпунктами "в", "г", і "д".
3. Вимоги посадових осіб уповноважених органів у межах наданих їм повноважень щодо охорони виключної (морської) економічної зони є обов'язковими для юридичних і фізичних осіб, що ведуть рибний промисел та інші роботи у цій зоні.
4. Посадові особи уповноважених органів під час виконання службових обов'язків зобов'язані мати відповідно оформлене посвідчення.
Кораблі (судна), які використовуються для охорони виключної (морської) економічної зони, зобов'язані нести відповідний прапор або вимпел органу, що здійснює охорону виключної (морської) економічної зони.
5. Під час огляду відповідно до цього Положення суден, штучних островів, установок і споруд можуть бути перевірені суднові, навігаційні та інші документи, а також виробничі і вантажні приміщення, обладнання і технічні засоби, що застосовуються для виконання робіт, і все видобуте у виключній (морській) економічній зоні.
Перевірка суднових, навігаційних та інших документів іноземних суден проводиться у випадках, коли є підстави вважати, що це судно порушило вимоги законодавства України або міжнародного права щодо запобігання забрудненню морського середовища у виключній (морській) економічній зоні України. Огляд такого судна може провадитися тільки після перевірки зазначених документів і лише у випадках, коли є підстави вважати, що судно або його обладнання не відповідає цим документам, або коли підстав, зазначених у документах, недостатньо для перевірки ймовірного порушення, коли судно не має належних документів або у разі відмови дати пояснення чи одержані пояснення суперечать очевидним фактам.
Під час огляду можуть відбиратися проби речовин або їх суміші, що знаходяться на судні, штучному острові, установці, споруді, необхідні для ідентифікації джерела забруднення морського середовища виключної (морської) економічної зони.
Огляд проводиться в присутності капітана або призначених ним осіб екіпажу судна чи представника адміністрації, яка здійснює керівництво роботами у виключній (морській) економічній зоні України.
6. За фактом вчинення порушення у виключній (морській) економічній зоні складається протокол, який підписується посадовою особою Державної прикордонної служби і капітаном судна чи представником адміністрації, яка здійснює керівництво роботами у цій зоні. У разі відмови капітана або представника адміністрації підписати протокол у ньому робиться відповідний запис.
Якщо капітан судна (представник адміністрації) не згоден із змістом протоколу, він може зробити відповідний запис у самому протоколі або в окремому документі, що додається до нього, будь-якою мовою.
7. Протокол і документи, що стосуються справи про порушення законодавства про виключну (морську) економічну зону, протягом трьох днів з дня затримання порушника надсилаються за належністю до відповідного органу, уповноваженого застосовувати санкції, або до районного (міського) суду за місцем затримання порушника.
................Перейти до повного тексту