1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 17 квітня 2008 р. N 639-р
Київ
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови КМ N 162 від 13.03.2013 )
Про схвалення Концепції соціального захисту бездомних громадян
1. Схвалити Концепцію соціального захисту бездомних громадян, що додається.
2. Мінпраці разом з іншими центральними органами виконавчої влади розробити та подати у тримісячний строк Кабінетові Міністрів України проект плану заходів щодо реалізації Концепції соціального захисту бездомних громадян.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 26
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 17 квітня 2008 р. N 639-р
КОНЦЕПЦІЯ
соціального захисту бездомних громадян
Сучасний стан соціального захисту бездомних громадян
Створення системи соціальних послуг особам, що перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, відповідно до потреб різних груп населення є важливою умовою становлення України як правової і соціальної держави.
З прийняттям Закону України "Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей", інших актів законодавства місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування активізували роботу із створення і розвитку соціальних закладів для бездомних громадян - центрів (відділень) обліку бездомних громадян, будинків (відділень) нічного перебування, центрів (відділень) реінтеграції, соціальних готелів, діяльність яких спрямована на допомогу бездомним громадянам, їх підтримку та реінтеграцію. Сьогодні вже діє 44 соціальні заклади для бездомних громадян, з яких 13 є недержавними. У минулому році ними надано послуги 10 тис. осіб. Функціонують також 22 центри соціально-психологічної допомоги, які надають притулок, психологічні, інформаційні, юридичні, медичні послуги, забезпечують продуктами харчування, допомагають в оформленні документів особам, сім'ям з дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах.
На Мінпраці та його органи на місцях покладено організацію і координацію роботи з питань соціального захисту бездомних громадян.
Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 18 січня 2006 р. "Про заходи щодо підвищення ефективної боротьби з небезпечними інфекційними хворобами", уведеним у дію Указом Президента України від 14 лютого 2006 р. N 132, доручено Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіну, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям здійснити протягом 2006 року заходи щодо створення та функціонування закладів соціального захисту для безпритульних громадян. Проте розвиток мережі таких закладів стримується внаслідок неналежного фінансування. Для здійснення цієї роботи, за даними місцевих органів виконавчої влади, найближчим часом необхідно додатково створити ще 99 закладів, з яких 29 центрів обліку бездомних громадян та 48 будинків нічного перебування, 19 центрів реінтеграції і три соціальні готелі із загальною кількістю 2107 місць.
Потребує також удосконалення законодавство з питань соціального захисту бездомних громадян, розв'язання ряду проблем профілактики бездомності і реінтеграції бездомних громадян, діяльності соціальних закладів, утворення закладів для бездомних сімей, де вони могли б проживати разом з дітьми, формування житлового фонду соціального призначення, підготовки фахівців із соціальної роботи з бездомними громадянами, лікування таких поширених серед бездомних громадян особливо небезпечних хвороб, як туберкульоз, гепатит, ВІЛ/СНІД, венеричні хвороби, захворювання шкіри, алкогольна та наркотична залежність тощо.
Для реалізації положень Конституції і законів України щодо забезпечення соціального захисту населення розроблено цю Концепцію, яка визначає основні напрями розв'язання проблеми.
Зважаючи на гостроту проблеми, виникає потреба у консолідації зусиль центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості у здійсненні комплексу заходів, спрямованих на її розв'язання.
Мета і основні завдання Концепції
Метою Концепції є визначення основних напрямів створення системи реінтеграції бездомних громадян для запобігання їх соціальному виключенню та дискримінації шляхом розвитку мережі закладів відповідного спрямування та підвищення рівня якості соціальних послуг з поступовим наближенням його до європейського.
Основними завданнями Концепції є:
запровадження ефективних форм профілактики бездомності;
створення умов для розвитку мережі соціальних закладів (установ);
удосконалення нормативно-правової бази з питань соціального захисту бездомних громадян;
проведення підготовки та перепідготовки відповідних фахівців;
застосування нових форм соціальної підтримки людей, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Шляхи розв'язання проблеми
Розв'язання проблеми можливе шляхом здійснення комплексу правових, організаційних, економічних, соціальних, інформаційно-пропагандистських та культурно-виховних заходів за такими напрямами:
утворення мережі закладів з обліку і соціального захисту для бездомних громадян та удосконалення їх діяльності, що передбачає:

................
Перейти до повного тексту