- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 13 червня 2009 р. N 637-р Київ |
Про виділення коштів для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося у Волинській області 10 червня 2009 року
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМ
N 721-р від 24.06.2009
N 783-р від 17.06.2009 )
1. Виділити Мінпраці 17203,5 тис. гривень для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося у Волинській області 10 червня 2009 р. (далі - стихійне лихо), у тому числі:
6203,5 тис. гривень - для виплати часткової грошової допомоги постраждалим сім'ям;
6000 тис. гривень - для відновлення приміщень установ, організацій та закладів бюджетної сфери, багатоквартирних житлових будинків, що перебувають у комунальній власності;
5000 тис. гривень - для часткового відшкодування збитків сільськогосподарським підприємствам, у тому числі фермерським господарствам та спеціалізованим лісогосподарським агропромисловим підприємствам, сортодослідним станціям, учбовим господарствам навчальних закладів (далі - сільськогосподарські підприємства), на безповоротній основі.
( Абзац четвертий пункту 1 в редакції Розпорядження КМ
N 721-р від 24.06.2009 )
Мінфіну здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду
державного бюджету.
2. Мінфіну та Державному казначейству забезпечити перерахування 15 червня 2009 р. Мінпраці виділених згідно з пунктом 1 цього розпорядження коштів без затвердження переліків витрат, пов'язаних з проведенням невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха.
3. Виділені згідно з пунктом 1 цього розпорядження кошти резервного фонду
державного бюджету (далі - бюджетні кошти) спрямовуються на:
1) виплату часткової грошової допомоги сім'ям, які постраждали внаслідок стихійного лиха (далі - допомога), зокрема на:
будівництво та придбання житла;
капітальний та поточний ремонт пошкодженого житла;
відшкодування вартості зруйнованих господарських приміщень, втраченого майна і сільськогосподарської продукції на городах та присадибних ділянках;
2) відновлення приміщень установ, організацій та закладів бюджетної сфери, багатоквартирних житлових будинків, що перебувають у комунальній власності, та виготовлення проектно-кошторисної документації;
3) часткове відшкодування збитків сільськогосподарських підприємств;
4) оплату послуг, які надаються ВАТ "Державний ощадний банк України" (далі - банк).
4. Державному казначейству за поданням Мінпраці внести у мережу розпорядників бюджетних коштів управління праці та соціального захисту населення відповідних райдержадміністрацій.
5. Райдержадміністраціям для надання допомоги скласти та затвердити списки громадян, яким надаватиметься допомога на сім'ю, на підставі актів обстеження, що проводиться відповідно до Порядку обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 2008 р.
N 688 (Офіційний вісник України, 2008 р., N 58, ст. 1939).
На підставі зазначених списків управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій складають зведені дані про видатки, необхідні для виплати допомоги, та подають їх в установленому порядку Мінпраці для перерахування коштів, а також оформлюють в установленому порядку документи для перерахування коштів банку.
Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій для виплати допомоги складають списки одержувачів, які не мають відкритого рахунка в установі банку. На підставі таких списків та договорів, укладених між установами банку та управліннями праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, відкриваються вкладні (депозитні) рахунки одержувачам допомоги.
Особа, яка від імені відповідного управління праці та соціального захисту населення відкриває вкладні (депозитні) рахунки одержувачів допомоги, повинна пред'явити паспорт або інший документ, що його замінює, і документ, що підтверджує її повноваження, та подати:
документи (копії документів, засвідчені в установленому порядку), на підставі яких банк може ідентифікувати відповідне управління праці та соціального захисту населення;
списки одержувачів допомоги.
Розпорядження коштами на вкладному (депозитному) рахунку здійснюється одержувачем допомоги лише після його ідентифікації банком.
6. Постраждалим сім'ям першої категорії, у яких житловий будинок (квартира) зруйновані або не підлягають відновленню, втрачено майно та сільськогосподарська продукція на городах та присадибних ділянках, за рахунок бюджетних коштів здійснюється виплата авансу допомоги у сумі 25 тис. гривень.
Остаточна сума допомоги зазначеній категорії сімей обчислюється виходячи з опосередкованої вартості спорудження житла у сумі 3850 гривень за 1 кв. метр загальної площі житлового будинку (квартири) і зменшується на суму авансу.
7. Допомога іншим категоріям сімей виплачується у таких розмірах:
1) постраждалим сім'ям другої категорії, у яких дах житлового будинку підлягає повній заміні, житловий будинок (квартира) підлягає капітальному ремонту, втрачено майно та сільськогосподарська продукція на городах та присадибних ділянках, - 10 тис. гривень;
2) постраждалим сім'ям третьої категорії, у яких частково зруйновано дах житлового будинку, житловий будинок (квартира) підлягає поточному ремонту, втрачено майно та сільськогосподарська продукція на городах та присадибних ділянках, - 3 тис. гривень;
3) постраждалим сім'ям, у яких втрачена лише сільськогосподарська продукція на городах та присадибних ділянках, з розрахунку 50 гривень на 0,01 гектара. При цьому до розрахунку включається не більш як 0,3 гектара загальної площі присадибної ділянки та городу;
4) усім постраждалим сім'ям незалежно від виплат, передбачених пунктом 6 і підпунктами 1-3 цього пункту, у зв'язку із пошкодженням господарських приміщень 500 гривень.
( Підпункт 5 пункту 7 виключено на підставі Розпорядження КМ
N 783-р від 17.06.2009 )
................Перейти до повного тексту