- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 11 серпня 1995 р. N 636
Київ
Про заходи щодо розв'язання політико-правових, соціально-економічних та етнічних проблем в Автономній Республіці Крим
Заслухавши інформацію Віце-прем'єр-міністра України з питань державної безпеки і надзвичайних ситуацій - Голови Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України Дурдинця В. В. про додаткове вивчення причин, що призвели до ускладнення соціально-політичного становища та порушень законності і правопорядку в окремих населених пунктах Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Інформацію Віце-прем'єр-міністра України Дурдинця В. В. з цього питання взяти до відома.
2. Затвердити заходи, розроблені з участю Уряду Автономної Республіки Крим, міністерств і відомств України, щодо розв'язання політико-правових, соціально-економічних та етнічних проблем в Автономній Республіці Крим.
3. Звернути увагу Уряду Автономної Республіки Крим на допущені недоліки, що призвели до ускладнення соціально-політичного становища та порушень законності і правопорядку в окремих населених пунктах Автономної Республіки, недостатню організаційну роботу, спрямовану на виконання Указу Президента України від 26 червня 1995 р.
N 487 "Про невідкладні заходи щодо усунення порушень законності та правопорядку в Автономній Республіці Крим".
4. Контроль за виконанням заходів, затверджених цією постановою, покласти на Віце-прем'єр-міністра України Дурдинця В. В.
Прем'єр-міністр України Є. МАРЧУК
Перший заступник
Міністра Кабінету Міністрів України М. СЕЛІВОН
Інд.28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 серпня 1995 р. N 636
ЗАХОДИ
щодо розв'язання політико-правових, соціально-економічних та етнічних проблем в Автономній Республіці Крим
I. Загальнополітична сфера
1. Розробити Програму першочергових заходів щодо розселення та облаштування депортованих кримських татар і осіб інших національностей, які повернулися і проживають в Криму.
Міннацміграції, Держкоммістобудування,
Держкомзем, Мінфін, Мінекономіки,
Мінпраці, МЗС, Національна академія
наук, Уряд Автономної Республіки Крим.
Листопад 1995 року.
Розробити перспективну Програму організованого повернення, розселення та облаштування в Криму депортованих кримських татар і осіб інших національностей.
Міннацміграції, Держкоммістобудування,
Держкомзем, Мінфін, Мінекономіки,
Мінпраці, МЗС, Національна академія
наук, Уряд Автономної Республіки Крим.
Листопад 1997 року.
2. Розробити Концепцію державної політики України в міжнаціональних відносинах.
Міннацміграції, Мінюст, Міносвіти,
Мінкультури, МЗС, Національна академія
наук.
Жовтень 1995 року.
Розробити Програму реалізації в Автономній Республіці Крим Концепції державної політики України в міжнаціональних відносинах.
Уряд Автономної Республіки Крим,
Міннацміграції.
У місячний термін після затвердження
Верховною Радою України зазначеної
концепції.
3. Поінформувати Конституційні комісії України та Автономної Республіки Крим про пропозиції об'єднань громадян щодо забезпечення представництва депортованих кримських татар і осіб інших національностей у Верховній Раді України і Верховній Раді Автономної Республіки Крим.
Мінюст, Міннацміграції.
Вересень 1995 року.
4. Підготувати подання до Верховної Ради України щодо прискорення розгляду проекту Декларації прав громадян, юридичних осіб та історичних спільностей, права яких були незаконно порушені в 1918 - 1991 роках, а також проекту постанови Верховної Ради України про тлумачення пункту 2 статті 2 Закону України "Про громадянство України".
Міннацміграції.
Серпень 1995 року.
5. Доопрацювати проект Закону України "Про реабілітацію та забезпечення прав національних меншин, яких було піддано примусовому переселенню з території України" і подати його на розгляд Кабінету Міністрів України.
Міннацміграції, Мінюст, МВС, МЗС,
Мінфін.
Листопад 1995 року.
6. Порушити перед Верховною Радою України питання про скасування Закону Республіки Крим від 22 квітня 1993 р. "Про об'єднання громадян".
Мінюст.
Серпень 1995 року.
7. Перевірити законність діяльності всіх об'єднань громадян в Автономній Республіці Крим, вжити передбачених законодавством заходів для припинення діяльності незареєстрованих об'єднань громадян, а також зареєстрованих об'єднань громадян, які порушують чинне законодавство України, провадять діяльність, не передбачену їхніми статутами.
Мінюст, Мінфін разом з Генеральною
прокуратурою.
Вересень 1995 року.
8. Підготувати пропозиції про внесення змін і доповнень до Закону України "Про об'єднання громадян" з урахуванням статусу Автономної Республіки Крим.
Здійснити перереєстрацію всіх політичних партій Автономної Республіки Крим на підставі Закону України "Про об'єднання громадян".
Мінюст, Уряд Автономної Республіки
Крим.
Листопад 1995 року.
9. Переглянути кадровий резерв органів державної виконавчої влади Автономної Республіки Крим з метою поповнення його висококваліфікованими фахівцями із числа депортованих осіб різних національностей, які повернулися в Крим.
Уряд Автономної Республіки Крим,
виконавчі комітети місцевих Рад,
Головдержслужба.
Вересень 1995 року.
10. Враховуючи незадовільний рівень інформаційного забезпечення в Автономній Республіці Крим, невідкладно розглянути і визначити порядок проходження інформації від низових органів державної виконавчої влади до центральних, порядок організації чергування в державних установах у робочі, вихідні та святкові дні, дії посадових осіб у надзвичайних ситуаціях.
Уряд Автономної Республіки Крим.
Серпень 1995 року.
11. Створити робочу групу для розроблення пропозицій щодо законодавчого визначення статусу Меджлісу кримськотатарського народу та його входження в політико-правове поле України.
Включити в робочу групу представників Уряду Автономної Республіки Крим, Адміністрації Президента України (за згодою), фракції "Курултай" Верховної Ради Автономної Республіки Крим (за згодою) та заінтересованих міністерств і відомств.
Мінюст, Міннацміграції.
Серпень 1995 року.
II. Облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей
12. Передбачити додаткове виділення 2 трлн. крб. для фінансування витрат, пов'язаних з поверненням та облаштуванням депортованих кримських татар і осіб інших національностей, за рахунок коштів, виділених на капітальне будівництво.
Мінекономіки, Мінфін.
Серпень 1995 року.
13. Розглянути питання про можливість виділення в 1995 році коштів на облаштування депортованих кримських татар і осіб інших національностей із бюджету Автономної Республіки Крим.
Уряд Автономної Республіки Крим.
Серпень 1995 року.
14. Перевірити цільове використання бюджетних коштів та внести Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо подальшого порядку фінансування заходів облаштування депортованих осіб в Автономній Республіці Крим.
Міннацміграції, Мінфін за участю
Автономної Республіки Крим.
Серпень 1995 року.
15. Розглянути питання про можливість використання частини кредитів, що надаються Міжнародним Валютним Фондом та іншими зарубіжними кредиторами на облаштування депортованих осіб, та внести узгоджені пропозиції на розгляд Кабінету Міністрів України.
Мінекономіки, Мінфін.
Вересень 1995 року.
16. З'ясувати на 1996 рік потребу у працевлаштуванні депортованих кримських татар і осіб інших національностей, які повертаються в Автономну Республіку Крим. Визначити перелік об'єктів, на яких створюватимуться для них робочі місця, джерела їх фінансування та матеріально-технічного забезпечення.
Мінпраці, Уряд Автономної Республіки
Крим.
Вересень 1995 року.
17. Вирішити питання щодо створення в Кримському республіканському центрі зайнятості власної учбової бази для навчання і перенавчання депортованих кримських татар і осіб інших національностей. Забезпечити належні умови для роботи місцевих центрів зайнятості.
Мінпраці, Уряд Автономної Республіки
Крим.
Грудень 1995 року.
18. Провести інвентаризацію земельних ресурсів у міській і сільській місцевостях Криму, визначити резервні земельні ділянки для різних потреб, умови їх використання та оцінку вартості.
Уряд Автономної Республіки Крим,
Держкомзем.
Червень 1996 року.
19. Забезпечити архітектурно-будівельний контроль за індивідуальним житловим будівництвом для депортованих осіб.
Уряд Автономної Республіки Крим,
Держкоммістобудування.
Постійно.
20. З метою прискорення ратифікації державами-учасницями СНД Угоди з питань, пов'язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів:
підготувати проекти звернень Верховної Ради України до парламентів держав-учасниць СНД та Президента України Л.Кучми до Голови Ради держав СНД, Президента Російської Федерації Б. Єльцина;
звернутися з листами Міністра закордонних справ України до міністрів закордонних справ держав-учасниць Співдружності та Виконавчого секретаря СНД І.Коротчені;
доручити послам України в державах-учасницях СНД порушити відповідні питання перед керівництвом законодавчих органів держав перебування, провести аналогічну роботу з послами держав-учасниць СНД в Україні;
доручити постійному представникові України при координаційних інститутах СНД провести відповідну роботу через структуру Виконавчого Секретаріату Співдружності.
МЗС.
Вересень 1995 року.
21. Внести пропозицію про включення до порядку денного чергового засідання Ради глав держав СНД питання про сприяння держав-учасниць Співдружності добровільному поверненню депортованих осіб у місця попереднього проживання з метою його всебічного розгляду і прийняття рішення.
МЗС.
Вересень 1995 року.
22. З метою підписання двосторонніх угод з Казахстаном, Киргизстаном, Російською Федерацією, Узбекистаном і Таджикистаном про співробітництво в організації добровільного повернення та облаштування в Україні депортованих осіб у згаданих державах:
повторно звернутися з листами Міністра закордонних справ України до урядів Казахстану, Киргизстану, Російської Федерації, Таджикистану з пропозицією про укладення зазначених угод;
розпочати переговорний процес з Узбекистаном щодо укладення такої угоди;
доручити посольствам України в державах проживання депортованих осіб здійснити заходи щодо прискорення підписання двосторонніх угод шляхом впливу на державні структури і громадську думку країн перебування;
провести аналогічну роботу з посольствами зазначених держав в Україні.
МЗС.
Вересень 1995 року.
23. З метою залучення коштів іноземних держав, міжнародних організацій і фондів підготувати проекти звернень Прем'єр-міністра України та Міністра закордонних справ України до керівництва:
Туреччини, Федеративної Республіки Німеччини, Болгарії, Саудівської Аравії, Ірану, Лівії, а також країн Аравійського півострова;
Управління Верховного Комісара у справах біженців; Міжнародної організації міграції; Департаменту з гуманітарних питань Секретаріату ООН; Міжнародного Комітету Червоного Хреста; Програми розвитку ООН.
МЗС.
Вересень 1995 року.
24. Доручити посольствам України в іноземних державах та постійним представництвам при міжнародних організаціях з'ясувати можливість залучення коштів міжнародних, національних та приватних фондів і валютно-фінансових установ для фінансування заходів, пов'язаних із поверненням і облаштуванням депортованих осіб в Україну.
З цією ж метою звернутися до представництв міжнародних і національних фондів, що діють в Україні.
МЗС.
Вересень 1995 року.
III. Гуманітарна сфера
25. Розробити Державну програму адаптації та інтеграції в українське суспільство депортованих кримських татар, а також осіб інших національностей, відродження і розвитку їхньої культури і освіти та подати її Кабінетові Міністрів України.
Міннацміграції, Уряд Автономної
Республіки Крим.
Січень 1996 року.
26. Забезпечити цільову підготовку і перепідготовку національних кадрів для соціально-культурної сфери Автономної Республіки Крим.
Міносвіти, Мінкультури, Мінпресінформ,
Держтелерадіо.
1995 - 2000 роки.
27. Сформувати перспективний план випуску суспільно-політичної, історичної, художньої, культурологічної літератури українською, російською, кримськотатарською та іншими національними мовами.
Вивчити питання про можливість створення в Автономній Республіці Крим окремого багатогалузевого видавництва літератури кримськотатарською мовою.
Мінпресінформ, Уряд Автономної
Республіки Крим.
Вересень 1995 року.
28. Розробити і реалізувати перспективний план виробництва художніх, документальних, науково-популярних кіно- і телефільмів кримської тематики на 1996 - 2000 роки. Забезпечити оперативне виготовлення кіножурналу "Крим сьогодні".
Мінкультури, Держтелерадіо,
Міннацміграції.
1996 - 2000 року.
29. Розробити довгострокову державну програму розвитку в Автономній Республіці Крим фундаментальних наукових досліджень у природничій, соціально-економічній та історико-культурній галузях, зокрема з проблем:
сучасного соціально-економічного та етнокультурного життя Криму;
відродження і використання для масової пропаганди багатовікової поліетнічної історико-культурної спадщини Криму.
Національна академія наук, Міносвіти,
Мінкультури, Міннацміграції,
Мінпресінформ, Держкоммістобудування,
Держтелерадіо, Уряд Автономної
Республіки Крим.
Грудень 1995 року.
30. Розглянути питання про передачу функцій фінансування ряду державних установ, створених за національною ознакою, які зараз покладені на Держкомнац Криму, відповідним міністерствам і відомствам Автономної Республіки Крим.
Уряд Автономної Республіки Крим.
Вересень 1995 року.
IV. Організаційно-інформаційна сфера
31. Створити у мережі мовлення державної телерадіокомпанії "Крим" щотижневу програму, присвячену проблемам повернення, облаштування та інтеграції в українське суспільство депортованих кримських татар та осіб інших національностей. Забезпечити вихід в ефір зазначених програм в Криму по каналу УТ-1.
Держтелерадіо.
Листопад 1995 року.
32. Розглянути питання щодо видання в 1996 році для кримських татар додатка до газети "Урядовий кур'єр".
Редакція газети "Урядовий кур'єр".
1996 рік.
33. Створити в м. Сімферополі Кримський регіональний відділ інформації Українського національного інформаційного агентства, поклавши на нього функції збирання та підготовки для засобів масової інформації матеріалів про події в Автономній Республіці Крим і здійснення сучасного оперативного зв'язку з місцевою пресою.
Обладнати відділ комп'ютерами, факсимільними апаратами та іншими технічними засобами прийому, обробки і розповсюдження інформаційної продукції.
Укрінформ, Уряд Автономної Республіки
Крим.
1996 рік.
34. Поновити діяльність інформаційного агентства "Кримський кур'єр".
Розглянути питання про надання агентству невідкладної фінансової, матеріально-технічної та кадрової допомоги.
Визначити і затвердити статус агентства та порядок його взаємовідносин з Українським національним інформаційним агентством.
Уряд Автономної Республіки Крим,
Укрінформ.
Грудень 1995 року.
35. Створити в м. Сімферополі Всеукраїнський інформаційний просвітницький центр (на першому етапі як філіал Центру "Український дім" при Кабінеті Міністрів України) з бібліотекою та відеотекою з базовими і пересувними фондами українською, російською, кримськотатарською мовами, виставочним павільйоном, редакційно-видавничим комплексом для випуску періодичних видань трьома мовами, телевізійною одноканальною студією, навчальними та методичними кабінетами, аматорськими студіями і секціями.
Мінпресінформ, Мінкультури, Міносвіти,
Міннацміграції, Укрінформ, Центр
"Український дім", Уряд Автономної
Республіки Крим.
1996 рік.
36. Вивчити питання та внести Кабінету Міністрів України пропозиції про заснування в 1996 році в Автономній Республіці Крим трьох нових україномовних газет (дитячої, молодіжної та спортивної) із загальнодержавною сферою розповсюдження, а також безкоштовне українське рекламне видання Мінзв'язку в м. Сімферополі.
Мінпресінформ, Мінзв'язку, Мінфін,
Мінекономіки.
1996 рік.
37. Організовувати двотижневі стажування журналістів Криму в провідних загальнодержавних українських видавництвах та семінари підвищення кваліфікації в Інституті журналістики Національного університету імені Т. Г. Шевченка (м. Київ) та на факультеті журналістики Львівського університету.
................Перейти до повного тексту