- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
Указ
Президента України
Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України
1. Затвердити Положення про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України (додається).
2. Утворити конкурсну комісію із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України (далі - конкурсна комісія) та затвердити її персональний склад (додається).
3. Ліквідувати Комісію для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, утворену Указом Президента України від 10 червня 2019 року
№ 356 "Питання добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України".
4. Конкурсній комісії забезпечити проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України.
5. Міністерству закордонних справ України забезпечити:
проведення тестування учасників конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України щодо визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи;
внесення в установленому порядку до Ради Європи за результатами проведення конкурсу списку кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України.
7. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України |
В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ |
м. Київ 19 лютого 2021 року № 63/2021 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 19 лютого 2021 року № 63/2021
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України
1. Це Положення визначає процедуру та умови проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України (далі - конкурс), а також вимоги до кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України згідно з критеріями, визначеними частиною першою
статті 21 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод .
2. Для проведення конкурсу утворюється конкурсна комісія із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України (далі - конкурсна комісія).
Склад конкурсної комісії формується з числа фахівців у галузі міжнародного права, які мають високу кваліфікацію і значний досвід роботи у цій галузі, у тому числі провідних вчених, представників міжнародних організацій та всеукраїнських громадських об'єднань, діяльність яких спрямована на захист прав людини і основоположних свобод.
Персональний склад конкурсної комісії затверджує Президент України.
Голова конкурсної комісії обирається на її першому засіданні з числа її членів.
Члени конкурсної комісії беруть участь у її роботі особисто, без права делегування своїх повноважень щодо участі у засіданнях комісії та права голосу на таких засіданнях іншим членам конкурсної комісії або іншим особам.
Члени конкурсної комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах і на безоплатній основі.
Діяльність конкурсної комісії ґрунтується на засадах незалежності, відкритості та прозорості процедури добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України.
Формою роботи конкурсної комісії є засідання, яке є правомочним за умови присутності на ньому більшості від складу конкурсної комісії.
Член конкурсної комісії має право брати участь у засіданні та ухваленні рішень конкурсної комісії у віддаленому режимі з використанням електронних засобів відеозв'язку.
Рішення конкурсної комісії приймається шляхом відкритого голосування більшістю голосів від її складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.
Рішення конкурсної комісії оформлюється протоколом, який підписується головою конкурсної комісії.
Порядок роботи конкурсної комісії визначається регламентом, який затверджується на її першому засіданні.
3. Конкурс проводиться з додержанням принципу рівності прав конкурсантів незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання або інших ознак та з урахуванням вимог резолюцій і рекомендацій Парламентської Асамблеї Ради Європи, зокрема щодо дотримання гендерного балансу.
4. Кандидатом для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України може бути громадянин України, який:
має високі моральні якості;
має вищу юридичну освіту не нижче ступеня магістра (або прирівняну до неї вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста), здобуту в Україні, чи вищу юридичну освіту відповідного ступеня, здобуту в іноземній державі та визнану в Україні в установленому порядку;
має стаж (досвід) роботи (професійної діяльності) у сфері права та/або стаж (досвід) наукової чи науково-педагогічної діяльності у цій сфері, та/або досвід діяльності у галузі захисту прав людини і основоположних свобод не менше десяти років;
вільно володіє однією з офіційних мов Ради Європи (англійською або французькою) та має знання другої офіційної мови Ради Європи (відповідно французької або англійської) на рівні, достатньому для читання та розуміння професійного тексту юридичного змісту.
Не може бути кандидатом для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України особа, яка:
на момент подання документів для участі у конкурсі досягла 65 років;
визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною;
має хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків судді;
має судимість, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи);
піддавалася протягом останнього року адміністративному стягненню за пов'язане з корупцією правопорушення.
5. Конкурс проводиться за такими етапами:
1) оголошення про проведення конкурсу, розміщення відповідної інформації у засобах масової інформації;
2) подання документів особами, які мають намір взяти участь у конкурсі;
3) розгляд поданих документів на відповідність вимогам, установленим цим Положенням, та допуск осіб до участі у конкурсі;
4) тестування осіб, допущених до участі у конкурсі, для визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи;
5) проведення співбесіди;
6) визначення кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України.
6. Конкурсна комісія розміщує оголошення про проведення конкурсу в загальнодержавних друкованих засобах масової інформації і на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.
................Перейти до повного тексту