1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 серпня 2015 р. № 624
Київ
Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 293 від 26.04.2017 )
Відповідно до пункту 45 частини першої та частини другої статті 7 Закону України "Про страхування" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок і правила проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса, що додаються.
Прем'єр-міністр України А.ЯЦЕНЮК
Інд. 34
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 2015 р. № 624
ПОРЯДОК І ПРАВИЛА
проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса
Загальні питання
1. Ці Порядок і правила визначають механізм проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватних нотаріусів під час вчинення ними нотаріальних дій та/або інших дій, покладених на нотаріусів відповідно до закону (далі - обов’язкове страхування).
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 293 від 26.04.2017 )
2. У цих Порядку і правилах терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про страхування", " Про нотаріат", "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" і "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 293 від 26.04.2017 )
3. Суб’єктами обов’язкового страхування є:
1) страховики - фінансові установи, які отримали ліцензію на проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса;
2) страхувальники - нотаріуси, які займаються приватною нотаріальною діяльністю (далі - приватні нотаріуси);
( Підпункт 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 293 від 26.04.2017 )
3) треті особи - фізичні або юридичні особи, яким заподіяно шкоду внаслідок вчинення приватним нотаріусом нотаріальних дій та/або інших дій, покладених на нотаріуса відповідно до закону (далі - нотаріальні та/або інші дії).
( Підпункт 3 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 293 від 26.04.2017 )
4. Предметом договору обов’язкового страхування є майнові інтереси, які не суперечать закону і пов’язані з обов’язком страхувальника відшкодувати шкоду, заподіяну третім особам внаслідок вчинення нотаріальних та/або інших дій або недбалості страхувальника.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 293 від 26.04.2017 )
Страхові ризики і страхові випадки, винятки із страхових випадків
5. Страховими ризиками є майнова шкода, що може бути заподіяна третім особам внаслідок вчинення незаконних дій або недбалості страхувальника під час вчинення ним нотаріальних та/або інших дій в період дії договору обов’язкового страхування.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 293 від 26.04.2017 )
6. Страховим випадком є заподіяння третім особам майнової шкоди внаслідок вчинення незаконних дій або недбалості страхувальника під час вчинення ним нотаріальних та/або інших дій, що мало місце в період дії договору обов’язкового страхування. Факт настання страхового випадку встановлюється на підставі судового рішення, що набрало законної сили, або визнаної страхувальником та погодженої страховиком письмової вимоги (претензії) третьої особи.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 293 від 26.04.2017 )
7. Не визнаються страховими випадками події, що сталися внаслідок:
1) подання особою, що звернулася до нотаріуса, неправдивої інформації щодо будь-якого питання, пов’язаного із вчиненням нотаріальної та/або іншої дії, недійсних та/або підроблених документів;
2) якщо особа, що звернулася до нотаріуса, не заявила про відсутність чи наявність осіб, прав чи інтересів яких може стосуватися нотаріальна та/або інша дія, за вчиненням якої звернулася особа.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 293 від 26.04.2017 )
Розміри страхових сум і страхових тарифів. Визначення та виплата страхового відшкодування
8. Страхова сума встановлюється за згодою сторін, але не може бути меншою, ніж тисяча мінімальних розмірів заробітної плати.
9. Максимальний розмір страхового тарифу з розрахунку на один рік страхування становить:

................
Перейти до повного тексту