1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Про внесення змін і доповнень до Кодексу законів про працю Української РСР
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1984, N 1, ст. 3 ) ( Указ затверджено Законом N 6425-X від 13.01.84, ВВР, 1984, N 4, ст. 82 )
Відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 12 серпня 1983 року "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів СРСР", а також з метою дальшого вдосконалення законодавства про працю Президія Верховної Ради Української РСР
постановляє:
Внести до Кодексу законів про працю Української РСР (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до N 50, ст. 375; 1977 р., N 1, ст. 4; 1980 р., N 5, ст. 81; 1981 р., N 32, ст. 513; 1983 р., N 6, ст. 87) такі зміни і доповнення:
1. У пункті 7 частини першої статті 36 слова "(крім випадків умовного засудження)" замінити словами "(крім випадків умовного засудження і відстрочки виконання вироку)".
2. Статтю 38 викласти в такій редакції:
"С т а т т я 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи робітника або службовця
Робітники і службовці мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це адміністрацію письмово за два місяці. При розірванні трудового договору з поважних причин робітники і службовці попереджують про це адміністрацію письмово за один місяць. Після закінчення строку попередження робітник або службовець має право припинити роботу, а адміністрація підприємства, установи, організації зобов'язана видати йому трудову книжку і провести розрахунок.
Час виконання робіт, на які робітника або службовця переведено за порушення трудової дисципліни (пункт 4 частини першої статті 147), до строку попередження про звільнення не зараховується.
Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвати трудового договору, адміністрація не вправі звільнити його за поданою раніше заявою".
3. У статті 40:
пункт 4 частини першої викласти в такій редакції:
"4) прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин";
доповнити частину першу пунктом 7 такого змісту:
"7) появи на роботі в нетверезому стані".
4. Статтю 84 доповнити словами "В необхідних випадках за згодою сторін ця відпустка може бути відпрацьована робітником або службовцем у наступний період, виходячи з умов і можливостей виробництва".
5. У пункті 3 частини другої статті 127 виключити слова "якщо працівником дана письмова згода на відрахування".
6. У статті 132:
заголовок викласти в такій редакції:
"С т а т т я 132. Матеріальна відповідальність у межах третини середнього місячного заробітку";
у частині першій слова "своєї місячної тарифної ставки (окладу)" замінити словами "свого середнього місячного заробітку";
у частині другій слова "місячної тарифної ставки (окладу)" замінити словами "середнього місячного заробітку".
7. У статті 133:
в заголовку слова "місячної тарифної ставки" замінити словами "середнього місячного заробітку";
в абзаці першому слова "місячної тарифної ставки (окладу)" замінити словами "середнього місячного заробітку".
8. Статтю 134 після пункту 3 доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) шкоди завдано працівником, який був у нетверезому стані"; пункти 4, 5 і 6 вважати відповідно пунктами 5, 6 і 7.
9. У статті 136:
частини першу і другу викласти в такій редакції:
"Покриття шкоди в розмірі, що не перевищує третини середнього місячного заробітку, провадиться за розпорядженням адміністрації підприємства , установи, організації шляхом відрахування із заробітної плати працівника.
Розпорядження адміністрації має бути зроблено не пізніше двох тижнів з дня виявлення заподіяної працівником шкоди і звернено до виконання не раніше семи днів з дня повідомлення його працівникові. Якщо працівник не згодний з відрахуванням або його розміром, трудовий спір за його заявою розглядається в порядку, передбаченому законодавством";
частину шосту визнати такою, що втратила чинність.
10. У статті 147:
пункт 4 частини першої доповнити абзацом такого змісту:
"за систематичне порушення трудової дисципліни, прогул без поважних причин або появу на роботі в нетверезому стані робітник і службовець може бути переведений на іншу нижчеоплачувану роботу або зміщений на іншу нижчу посаду на строк, зазначений в абзаці першому цього пункту";
у пункті 5 частини першої слова "(пункти 3 і 4 статті 40)" замінити словами "(пункти 3, 4 і 7 статті 40)".
11. У статті 182:
заголовок викласти в такій редакції:
"С т а т т я 182. Відпустки жінкам, що усиновили дітей";
частину другу викласти в такій редакції:
"Жінці, що усиновила дитину до досягнення нею віку півтора року, надаються відпустки по догляду за дитиною на умовах і в порядку, встановлених статтями 179, 181 цього Кодексу".
12. Статті 209 і 210 викласти в такій редакції:
"С т а т т я 209. Скорочення робочого часу із збереженням заробітної плати для робітників і службовців, які навчаються в середніх загальноосвітніх школах

................
Перейти до повного тексту