- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Україною та Португальською Республікою про здійснення оплачуваних видів діяльності членами сімей, які перебувають на утриманні дипломатичного, адміністративного та технічного персоналу дипломатичних представництв та консульських установ
Дата вчинення: |
10.07.2017 |
Дата ратифікації Україною: |
06.09.2018 |
Дата набрання чинності для України: |
28.11.2018 |
Україна та Португальська Республіка (далі - Сторони),
Із наміром покращити можливості здійснення оплачуваних видів діяльності членами сімей, які перебувають на утриманні співробітників дипломатичних представництв та консульських установ,
Домовилися про таке:
Стаття 1
Мета
Ця Угода має на меті дозволити здійснювати оплачувані види діяльності, на основі взаємності, членами сімей, які перебувають на утриманні дипломатичного, адміністративного та технічного персоналу дипломатичних і консульських представництв Держави, що направляє, які не є ані громадянами Держави, що приймає, ані її постійними резидентами, після отримання дозволу Держави, що приймає, згідно з умовами діючого законодавства та виходячи з принципів міжнародних конвенцій.
Стаття 2
Визначення термінів
Тлумачення термінів:
a) член дипломатичного представництва або консульської установи - працівник акредитованої Держави, який не є ані громадянином Держави, що приймає, ані її постійним резидентом, та який виконує функції співробітника дипломатичного представництва або консульської установи у Державі, що приймає;
b) член сім'ї, який перебуває на утриманні, - особа, яка сприймається Державою, що приймає, як член сім'ї співробітника дипломатичного представництва або консульської установи. До членів сім'ї, які перебувають на утриманні, належать:
i) чоловік/дружина (включаючи партнера за загальним правом) відповідно до закону та норм Держави, що приймає);
ii) неодружені діти співробітників та усиновлені ними діти, які знаходяться на їхньому утриманні, віком до двадцяти трьох (23) років, які спільно проживають з ними і які є студентами денної форми навчання університетів або інших навчальних закладів, що визнаються кожною з Держав;
iii) неодружені діти та усиновлені діти (з вадами фізичного або психологічного розвитку), які знаходяться на утриманні, незалежно від віку.
Стаття 3
Виключення щодо застосування зазначеної Угоди
Положення Угоди щодо працевлаштування не можуть бути застосовані, якщо це суперечить національній безпеці, або у випадках, коли певний вид діяльності може виконуватися виключно громадянами Держави, що приймає.
Стаття 4
Кваліфікації
1. У професіях або трудовій діяльності, які вимагають специфічних кваліфікацій або спеціальних умов, член сім'ї, який перебуває на утриманні, має дотримуватися вимог щодо виконання вказаних професій чи трудової діяльності у Державі, що приймає.
2. Зазначена Угода не передбачає визнання звань, вчених ступенів чи наукових робіт між Сторонами.
Стаття 5
Процедури
1. Офіційний запит на отримання дозволу на здійснення оплачуваної діяльності має подаватися від імені члена сім'ї, що знаходиться на утриманні, дипломатичним представництвом Держави, що направляє, до Міністерства закордонних справ Держави, що приймає. У запиті має бути вказаний зв'язок члена сім'ї, що знаходиться на утриманні, з дипломатичним представництвом або консульською установою, від якого він/вона залежить, а також інформація про оплачувану діяльність, якою він/вона має намір займатися.
2. Подальші процедури застосовуватимуться таким чином, щоб член сім'ї, що знаходиться на утриманні, якомога швидше міг здійснювати трудову діяльність.
3. Міністерство закордонних справ Держави, що приймає, інформуватиме офіційним чином в оперативному порядку Посольство, що особа має дозвіл на здійснення оплачуваної діяльності. Позитивна відповідь Міністерства закордонних справ дозволяє члену сім'ї здійснювати оплачувану діяльність на території приймаючої сторони відповідно до її законів та правил.
4. Якщо член сім'ї, що знаходиться на утриманні, хоче знайти іншу роботу після того, як він/вона отримав-ла дозвіл здійснювати будь-яку оплачувану діяльність відповідно до цієї Угоди, він/вона має знову подати заяву на отримання дозволу за допомогою дипломатичного представництва.
................Перейти до повного тексту