- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Україною та Португальською Республікою про тимчасову міграцію громадян України для роботи в Португальській Республіці
( Угоду ратифіковано Законом
N 1318-IV від 20.11.2003, ВВР, 2004, N 14, ст.200 )
Дата підписання: 13.02.2003
Дата набуття чинності: 27.03.2005
Україна та Португальська Республіка, далі "Сторони",
бажаючи розширювати та зміцнювати дружні відносини та співробітництво між двома державами,
маючи заінтересованість у встановленні правил та принципів, які могли б спростити трудову міграцію громадян України до Португальської Республіки з метою виконання трудової діяльності тимчасового характеру,
домовилися про таке:
Стаття 1. Сфера застосування
Ця Угода застосовується до громадян України, які, маючи заздалегідь укладені трудові контракти та відповідним чином зареєстровані в Міністерстві соціального забезпечення та праці Португальської Республіки, в'їжджають тимчасово до цієї країни на обмежені періоди часу з метою здійснення професійної діяльності як працівники за наймом.
Стаття 2. Співробітництво
1. Державний центр зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України (далі - "Державний центр зайнятості") та Інститут зайнятості та професійної підготовки Міністерства соціального забезпечення та праці Португальської Республіки (далі - "Інститут") напряму взаємодіють між собою в межах цієї Угоди, маючи на увазі обмін інформацією щодо вільних робочих місць, сфер діяльності, де вони існують, та наявності робочої сили.
2. Інститут з періодичністю один раз на семестр (6 місяців) надає Державному центру зайнятості інформацію щодо кількості працевлаштованих українських працівників у рамках цієї Угоди.
3. Сторони у разі необхідності співпрацюють із Міжнародною організацією міграції з питань, що стосуються цієї Угоди.
Стаття 3. Наймання
1. Португальські роботодавці, заінтересовані в найманні українських працівників у рамках цієї Угоди, повідомляють про свій інтерес Інститут шляхом подання пропозиції щодо роботи та відповідних проектів трудових контрактів для роботи за наймом.
2. Пропозиції щодо роботи повинні містити в собі, крім положень, передбачених португальським законодавством:
а) професійний профіль робочих місць;
б) необхідну професійну кваліфікацію працівників;
в) необхідний професійний досвід;
г) соціальні гарантії, на які матимуть право працівники;
д) відповідальність за оплату вартості проїзду між Україною та Португальською Республікою.
3. У разі надання житла роботодавець також повинен представити межі своєї відповідальності в установленому порядку (письмове зобов'язання), в якому визначаються тип, місце знаходження та умови надання житла.
4. Інститут після отримання згоди Генеральної інспекції праці Португальської Республіки щодо проектів трудових контрактів надсилає їх разом із пропозицією щодо роботи відповідальній особі від Служби іноземців та кордонів при Посольстві Португальської Республіки в Україні (далі - "відповідальний за зв'язок"), який передає пропозиції щодо роботи до Державного центру зайнятості.
5. Державний центр зайнятості організує відбір кандидатів, враховуючи вимоги, викладені в підпунктах а), б), в) і д) пункту 6 цієї статті і надсилає відповідні документи відповідальному за зв'язок.
6. Кандидати повинні відповідати таким вимогам:
а) мати вік не менше ніж 18 років;
б) мати професійну підготовку, необхідну для виконання роботи;
в) не мати судимостей за скоєння кримінальних злочинів;
г) не перебувати ні в національних, ні в загальних списках небажаних осіб Системи інформації Шенгенської зони;
д) мати медичну довідку, видану закладами охорони здоров'я України про те, що кандидати не мають протипоказань для виконання роботи, запропонованої роботодавцем.
Стаття 4. Організація процесу наймання
1. Після отримання повідомлення, зазначеного в пункті 5 статті 3, відповідальний за зв'язок організовує процес наймання, який включає:
а) запит підтвердження від Інституту того, що заінтересоване підприємство бажає найняти працівника, а також дати початку трудового контракту;
................Перейти до повного тексту