1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 травня 2024 р. № 620
Київ
Деякі питання забезпечення складання іспитів з основ Конституції України, історії України
Відповідно до пункту 1-1 частини другої статті 9 Закону України "Про громадянство України" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок складання іспитів з основ Конституції України, історії України, що додається.
2. Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації загальнодержавних заходів у сфері освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 р. № 131 (Офіційний вісник України, 2020 p., № 20, ст. 762; 2021 р., № 67, ст. 4236, № 88, ст. 5675), зміни, що додаються.
3. Відповідно до частини восьмої статті 23 Бюджетного кодексу України здійснити в межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству освіти і науки на 2024 рік у загальному фонді державного бюджету, перерозподіл видатків шляхом:
зменшення обсягу видатків споживання за програмою 2201100 "Надання освіти закладами загальної середньої освіти державної форми власності та освітніх послуг державною установою для осіб, які перебувають у закладах охорони здоров’я" на 929,7 тис. гривень (із них оплата праці - 762 тис. гривень);
збільшення обсягу видатків споживання за програмою 2201260 "Загальнодержавні заходи у сфері освіти" на 929,7 тис. гривень (із них оплата праці - 762 тис. гривень).
4. Міністерству фінансів забезпечити внесення до розпису державного бюджету змін, пов’язаних із перерозподілом видатків, що передбачені пунктом 3 цієї постанови.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 травня 2024 р. № 620
ПОРЯДОК
складання іспитів з основ Конституції України, історії України
( Див. текст )
1. Цей Порядок визначає механізм складання іспитів з основ Конституції України, історії України (далі - іспити) для іноземців, осіб без громадянства, які мають намір бути прийнятими до громадянства України, та громадян України, які для прийняття до громадянства України подали зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою (далі - претенденти).
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
адміністратор - працівник уповноваженої установи, який відповідно до покладених на нього повноважень здійснює контроль за роботою та адміністрування електронного кабінету претендента, забезпечує організацію проведення іспитів, формування та ведення обліку сертифікатів про складання іспитів з основ Конституції України та/або історії України, бере участь у підготовці електронних протоколів перевірки з визначеними результатами іспитів;
електронний кабінет - персональне автоматизоване робоче місце претендента, доступ до якого здійснюється шляхом автентифікації та ідентифікації такого претендента. Функціонал електронного кабінету передбачає електронну ідентифікацію претендента, можливість ознайомлення із нормативними та освітніми документами, отримання консультацій щодо іспитів, подання заявки на складання іспитів у пункті тестування, визначеному уповноваженою установою, доступ до результатів складання іспитів. Електронний кабінет створюється відповідно до вимог ДСТУ EN 301 549:2022 (EN 301 549 V3.2.1 (2021-03), IDT);
електронний протокол перевірки з визначеними результатами іспитів (далі - електронний протокол перевірки) - електронний документ, у якому зафіксовано результати складання іспитів, внесені до електронного кабінету;
представник уповноваженої установи - особа, яка здійснює контроль за організацією та проведенням іспитів;
облік сертифікатів про складання іспитів з основ Конституції України та/або історії України - електронна база даних, яка містить відомості про видані та анульовані сертифікати про складання іспитів з основ Конституції України, історії України;
сертифікат про складання іспитів з основ Конституції України та/або історії України (далі - сертифікат) - електронний документ, згенерований уповноваженою установою, який засвідчує успішне складання іспитів або одного із них;
уповноважена установа - державна установа "Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти", відповідальна за організацію та проведення іспитів.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Положенні про інтегровану систему електронної ідентифікації, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2023 р. № 1150 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 101, ст. 6026).
3. Іспити проводяться з метою встановлення рівня знань претендента з основ Конституції України, історії України для прийняття до громадянства України або виконання зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою.
4. Уповноважена установа забезпечує:
організацію розроблення програм іспитів, що затверджуються МОН, і тестових завдань до іспитів;
оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті програм іспитів, переліку тестових завдань до іспитів, іншої інформації про їх організацію та проведення;
організацію та проведення іспитів, зокрема визначає строки та порядок, час і місце їх проведення;
безпечні умови під час проходження іспитів;
контроль за організацією та проведенням іспитів у визначеному пункті тестування;
видачу сертифікатів про успішне складання іспитів;
ведення обліку сертифікатів про успішне складання іспитів;
виконання інших завдань відповідно до цього Порядку.
5. Іспити проводяться із дотриманням таких принципів:
забезпечення рівного доступу;
політичної неупередженості;
законності;
недискримінації;
прозорості;
доброчесності;
надійності та відповідності методів складання іспитів.
6. Дотримання принципів недискримінації та забезпечення рівного доступу під час проведення іспитів включає можливість розумного пристосування для претендентів з інвалідністю.
Види розумного пристосування та способи їх застосування визначаються уповноваженою установою.
Особи, визнані судом недієздатними, особи з інвалідністю, пов’язаною із порушеннями зору, слуху, мовлення, що підтверджується медичним висновком, виданим компетентним органом іноземної держави або відповідним закладом охорони здоров’я України, а також особи, які мають психічні розлади, що підтверджується медичним висновком, виданим компетентним органом іноземної держави або відповідним закладом охорони здоров’я України відповідно до Переліку психічних розладів, що можуть бути перешкодою для складання іспитів з основ Конституції України , історії України, володіння державною мовою відповідного рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови, затвердженого наказом МОЗ від 13 січня 2024 р. № 70, звільняються від складання іспитів.
7. Для складання іспитів претендент реєструється через свій електронний кабінет і заповнює в електронній формі заявку на складання іспитів.
В електронному кабінеті зберігається інформація, пов’язана із електронною автентифікацією та ідентифікацією претендента, проведенням і результатами іспитів.
Претендент під час першого проходження електронної автентифікації та ідентифікації зазначає адресу своєї електронної пошти, номер мобільного телефону.
Претендент несе відповідальність за достовірність наданої інформації.
8. Уповноважена установа розглядає заявку на складання іспитів претендента та впродовж п’яти робочих днів через його електронний кабінет інформує про місце, день, час, умови та вимоги до складання іспитів, а також надає іншу необхідну інформацію.
Інформування про результати складання іспитів та видача сертифіката здійснюється через електронний кабінет претендента.
Уповноважена установа призначає дату складання іспитів не пізніше двох місяців з дня надходження заявки на складання іспитів.
9. Для забезпечення максимальної прозорості складання іспитів здійснюється відеофіксація процедури складання іспитів.
Про здійснення відеофіксації процедури складання іспитів за допомогою технічних засобів адміністратор оголошує перед початком іспитів.
Відеозаписи зберігаються в уповноваженій установі протягом п’яти років.
10. Претендент має право на:
вибір місця проведення іспитів (пункту тестування) із визначених уповноваженою установою;
неупереджене ставлення до себе;
вільний доступ до електронного кабінету;
ознайомлення із програмами і тестовими завданнями до іспитів;
ознайомлення із результатами іспитів;
оскарження результатів іспитів відповідно до цього Порядку;
використання під час складання іспитів додаткових електронних приладів, що становлять розумні пристосування (для осіб з інвалідністю);
ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення іспитів;
безпечні умови під час проведення іспитів.
11. Претендент зобов’язаний:
ознайомитися з умовами та вимогами проведення іспитів, що визначені уповноваженою установою, та дотримуватися їх;
вчасно прибути до місця проведення іспитів (пункту тестування), визначеного уповноваженою установою;
пройти процедуру електронної автентифікації та ідентифікації особи для складання іспитів;
складати іспити згідно з вимогами, розміщеними для ознайомлення в програмному засобі, із використанням якого проводяться іспити.
12. Претенденту заборонено:
спілкуватися в будь-якій формі під час складання іспитів з іншими особами, крім представника уповноваженої установи та адміністратора (із організаційних питань);
спілкуватися з іншими претендентами, передавати їм будь-які предмети та/або матеріали;
заважати іншим претендентам складати іспити;

................
Перейти до повного тексту