1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента N 207/2018 від 17.07.2018 )
Про Положення про Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини імені О.Гончара
Відповідно до Указу Президента України від 12 червня 1996 року N 422 "Про Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини"
постановляю:
Затвердити Положення про Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини імені О.Гончара (додається).
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 31 липня 1996 року
N 620/96
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 31 липня 1996 року N 620/96
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини імені О.Гончара
1. Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини імені О.Гончара (далі - Фонд) є благодійною організацією, утвореною відповідно до Указу Президента України від 12 червня 1996 року N 422 "Про Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини" з метою сприяння діяльності, спрямованої на відтворення комплексу Михайлівського Золотоверхого монастиря, Успенського собору Києво-Печерської лаври та інших видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини України.
2. У своїй діяльності Фонд керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України та цим Положенням.
Органи державної влади сприяють діяльності Фонду, здійснюваної відповідно до цього Положення.
Фонд не відповідає за зобов'язаннями держави, держава не відповідає за зобов'язаннями Фонду, крім випадків, коли вони беруть на себе такі зобов'язання.
3. Фонд є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в національній та іноземній валюті в установах банків, печатку, штамп і бланки зі своїм найменуванням та символікою, реквізити, необхідні для здійснення діяльності, передбаченої цим Положенням.
4. Основними завданнями Фонду є:
сприяння діяльності, спрямованої на відтворення комплексу Михайлівського Золотоверхого монастиря, Успенського собору Києво-Печерської лаври та інших видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини України, виконанню державних програм з цих питань, завдань, покладених на Комісію з питань відтворення видатних пам'яток історії та культури при Президентові України;
підтримка проектів щодо відтворення, вивчення, забезпечення охорони та належного використання в культурно-освітніх та наукових цілях об'єктів історико-архітектурної спадщини України;
сприяння поверненню в Україну цінностей, пов'язаних з її історико-культурною спадщиною;
здійснення виховної та роз'яснювальної роботи з проблем відтворення пам'яток історико-архітектурної спадщини;
акумуляція коштів, необхідних для виконання покладених на Фонд завдань, забезпечення їх найбільш ефективного використання.
5. Для виконання покладених на нього завдань Фонд:
організовує збір благодійних внесків і пожертвувань фізичних та юридичних осіб України та іноземних держав;
фінансує проекти, спрямовані на відтворення пам'яток історико-архітектурної спадщини, їх вивчення та належне використання;
організовує проведення благодійних заходів, популяризує свою діяльність через засоби масової інформації, здійснює рекламну діяльність, видає та поширює друковані та аудіовізуальні матеріали;
створює підприємства та організації, діяльність яких спрямована на відтворення, вивчення та забезпечення належного використання пам'яток історико-архітектурної спадщини України;
займається діяльністю, спрямованою на відтворення коштів Фонду;
сприяє розвитку наукових досліджень, впровадженню їх результатів, створює в разі потреби експертні та робочі групи для оцінки проектів та інших пропозицій з питань відтворення пам'яток історико-архітектурної спадщини;
співпрацює з іншими благодійними фондами, бере участь у заходах відповідних міжнародних організацій і фондів, здійснює зовнішньоекономічну діяльність;
засновує та присуджує премії Фонду за видатну діяльність у сфері відтворення пам'яток історико-архітектурної спадщини;
займається іншою діяльністю, що відповідає завданням Фонду і не суперечить чинному законодавству України.
6. Фонд може мати свої відділення в областях України та представництва за кордоном, які здійснюють свою діяльність відповідно до положень, що розробляються на основі цього Положення і затверджуються правлінням Фонду.
Відділення та представництва Фонду реєструються в установленому законодавством порядку.
7. У власності Фонду можуть бути кошти, в тому числі в іноземній валюті, інше рухоме та нерухоме майно, майнові права, необхідні для здійснення його діяльності згідно з цим Положенням.
Фонд є власником коштів, іншого майна та майнових прав, переданих йому його членами, пожертвуваних фізичними та юридичними особами, придбаних за рахунок власних коштів, одержаних у результаті господарської та іншої підприємницької діяльності створених ним суб'єктів підприємництва, а також набутих на інших законних підставах.
Фонд відповідає за своїми зобов'язаннями всіма належними йому коштами, іншим майном та майновими правами.
Фонд не відповідає за зобов'язаннями своїх членів, створених ним суб'єктів підприємництва та пожертвувачів. Члени Фонду не відповідають за зобов'язаннями Фонду.
Кошти, інше майно та майнові права Фонду не можуть розподілятися між його членами і використовуються виключно для виконання завдань, передбачених цим Положенням.
Внески пожертвувачів у вигляді коштів, іншого майна та майнових прав, зроблені до Фонду, не повертаються.
Майно, що було передано Фонду його членом у тимчасове користування чи в оренду, в разі припинення членства у Фонді повертається власнику.
8. Кошти Фонду формуються за рахунок:
внесків членів Фонду;
благодійних внесків та пожертвувань фізичних та юридичних осіб;
коштів, що передаються на договірних засадах фізичними та юридичними особами для фінансування конкретних програм, які відповідають завданням Фонду;

................
Перейти до повного тексту