- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Польщі про міжнародні автомобільні перевезення
( Угоду ратифіковано із застереженням Законом
N 1977-III від 21.09.2000 )
( Застереження знято згідно із Законом
N 3058-III від 07.02.2002 )
Уряд України і Уряд Республіки Польщі, які далі іменуються Договірними Сторонами, керуючись прагненням подальшого розвитку міжнародного автомобільного сполучення між двома державами, домовились про таке:
Стаття 1
СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
1. Положення цієї Угоди стосуються перевезень пасажирів і вантажів між обома країнами, а також транзиту через їх території, що здійснюються транспортними засобами, зареєстрованими на території однієї з Договірних Сторін.
2. Жодне з положень цієї Угоди не дозволяє перевізниками однієї з Договірних Сторін здійснювати перевезення пасажирів або вантажів між двома пунктами, які знаходяться на території другої Договірної Сторони.
Стаття 2
ВИЗНАЧЕННЯ
1. "Перевізник" означає фізичну або юридичну особу, яка проживає або має свою установу в Україні або в Республіці Польщі і яка має право на здійснення міжнародних автомобільних перевезень згідно з чинним законодавством її держави.
2. "Транспортний засіб" означає:
а) транспортний засіб з механічним приводом, сконструйований або пристосований для перевезень вантажів або для буксирування інших транспортних засобів, призначених для цих перевезень;
б) сукупність транспортних засобів, які відповідають вимогам, зазначеним у пункті (а), а також з причепом або напівпричепом;
в) дорожний транспортний засіб з механічним приводом, який обладнаний спеціальним постійним устаткуванням і становить його інтегральну частину, яка не трактується як вантаж;
г) транспортний засіб, призначений для перевезення більш ніж 9 пасажирів з водієм.
Стаття 3
РЕГУЛЯРНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ
1. Перевізники однієї з Договірних Сторін можуть здійснювати регулярні перевезення пасажирів автобусами між територіями обох сторін, а також транзитом через їх території, попередньо отримавши дозволи.
2. Термін "регулярні перевезення пасажирів" означає перевезення пасажирів за визначеними маршрутами, згідно з розкладом руху, на підставі узгоджених тарифів і пунктів зупинок.
3. Кожна з Договірних Сторін видає дозволи на ту частину перевезень, яка здійснюється по її території.
4. Компетентні органи Договірних Сторін складають Виконавчий протокол до Угоди про способи та умови видачі дозволів.
Стаття 4
НЕРЕГУЛЯРНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ
1. Нерегулярні перевезення пасажирів автобусами на відміну від регулярних не підлягають вимогам попереднього отримання дозволів однієї з Договірних Сторін при умові, що:
а) транспортний засіб перевозить цю саму групу пасажирів за тим же маршрутом без обміну або висадки пасажирів під час поїздки;
б) поїздка пасажирів відбувається в одному напрямку, а в зворотному напрямку автобус іде порожнім і навпаки.
Форма переліку узгоджується Спільною Комісією.
Стаття 5
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
1. Перевізники кожної з Договірних Сторін можуть здійснювати перевезення вантажів, а також рухатися порожніми транспортними засобами:
а) між пунктом, розташованим на території однієї з Договірних Сторін, і пунктом, розташованим на території другої Договірної Сторони;
б) транзитом через територію другої Договірної Сторони.
2. Перевізники однієї з Договірних Сторін мають право завантажуватися у зворотному напрямку на території другої Договірної Сторони.
Стаття 6
ДОЗВОЛИ
1. За винятком перевезень, зазначених у статті 7, перевезення вантажів, перерахованих у статті 5, можуть здійснюватися тільки на підставі дозволів, попередньо виданих компетентним органом країни, де зареєстрований транспортний засіб, від імені відповідного компетентного органу другої Договірної Сторони.
2. Компетентні органи Договірних Сторін взаємно обмінюються дозволами, зазначеними у пункті 1 цієї статті.
Стаття 7
ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ДОЗВОЛІВ
1. Звільняються від дозволів такі перевезення:
а) рухомого майна при переселенні;
б) матеріалів і предметів, творів мистецтва, призначених для ярмарків, виставок, видовищ неторгового характеру на території другої Договірної Сторони;
в) обладнання, предметів, тварин, призначених для театральних, музичних, спортивних, циркових та кіно-заходів і ярмарків на території другої Договірної Сторони;
г) обладнання, призначеного для радіо-, кіно-, фото-, телевізійних зйомок;
д) покійників;
є) пошкоджених транспортних засобів.
2. Спільна Комісія, про яку згадується в статті 15, має повноваження вносити зміни до переліку стосовно звільнень від дозволів, передбаченого попереднім пунктом.
................Перейти до повного тексту