- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Україною та Республікою Польща у справі створення спільної військової частини для участі в міжнародних миротворчих і гуманітарних операціях під егідою міжнародних організацій
( Угоду ратифіковано Законом
N 1634-III від 06.04.2000 )
( Угода втратила чинність 1 травня 2011 року.
Додатково див.
Лист від 05.08.2011 )
Україна і Республіка Польща, які надалі іменуються Сторонами, керуючись цілями та принципами Хартії Організації Об'єднаних Націй, а також положеннями документів регіональних організацій, що стосуються багатостороннього співробітництва у справі підтримання міжнародного миру і безпеки;
погодились про таке:
Стаття 1
1. Сторони створюють спільний військовий миротворчий батальйон, який надалі іменується "Батальйоном".
2. Структуру Батальйону, його чисельний склад, спосіб керування, забезпечення, а також ступінь участі Збройних Сил України та Збройних Сил Республіки Польща визначить окрема угода, укладена між міністерствами оборони Сторін.
3. Міністерства оборони Сторін виділяють із складу збройних сил кожної із держав підрозділи, які входитимуть до складу Батальйону, та їх оснащення, які надалі іменуються "національними частинами Батальйону". До часу підпорядкування складових частин спільному командуванню, вони залишатимуться в структурах збройних сил країн, до яких належать.
4. Українська частина Батальйону постійно перебуватиме на території України, польська частина Батальйону постійно перебуватиме на території Республіки Польща. На період підготовки Батальйону до дії в районі операції, в якій Батальйон братиме участь, місце його дислокації узгоджується міністерствами оборони Сторін в кожному окремому випадку.
Стаття 2
1. Батальйон може брати участь у міжнародних миротворчих операціях:
1) Організації Об'єднаних Націй, мандат яких затверджується Радою Безпеки ООН та іншими міжнародними організаціями, які несуть відповідальність у сфері підтримання міжнародного миру і безпеки згідно з положеннями розділу VIII Хартії ООН;
2) багатонаціональних сил, створюваних за згодою Ради Безпеки ООН.
2. Батальйон може брати участь у міжнародних миротворчих операціях міжнародних організацій або сил, визначених у статті 2 цієї Угоди, які проводяться з метою:
1) запобігання виникненню міждержавних і внутрішніх конфліктів;
2) врегулювання або створення умов для врегулювання міждержавних і внутрішніх конфліктів за згодою сторін конфлікту;
3) надання гуманітарної допомоги населенню, яке постраждало внаслідок міждержавних або внутрішніх конфліктів;
4) надання допомоги країнам у ліквідації наслідків конфліктів;
5) усунення загрози миру, порушень миру, акту агресії або врегулювання міждержавних та внутрішніх конфліктів.
3. Завдання, які виконуватиме Батальйон, витікатимуть з рішень тієї міжнародної організації, яка здійснює конкретну операцію, і підлягатимуть затвердженню відповідними органами Сторін.
4. Участь Батальйону в міжнародних миротворчих операціях здійснюється шляхом направлення його в підпорядкування органів, що визначаються мандатом відповідної міжнародної миротворчої операції після прийняття обопільного рішення Сторонами.
5. Виведення Батальйону з операції здійснюватиметься на підставі рішень відповідних органів Сторін, причому прийняття такого рішення принаймні однією із Сторін буде підставою для виведення Батальйону в повному складі.
Стаття 3
1. Командуванням Батальйону є командир Батальйону і начальник штабу - перший заступник командира Батальйону, підпорядкований командиру Батальйону. Обов'язки командира Батальйону по черзі виконуються офіцером Збройних Сил України та офіцером Війська Польського, при цьому обов'язки начальника штабу Батальйону виконуються офіцером збройних сил іншої Сторони. Зазначені офіцери призначаються на командні посади за узгодженим рішенням міністерств оборони Сторін.
2. До часу підпорядкування національних частин Батальйону командуванню, яке зазначене в пункті 1 цієї статті, ці частини підпорядковуються відповідному командуванню збройних сил Сторін.
3. Командир Батальйону підпорядковується:
1) на період підготовки Батальйону - командуванню збройних сил Сторони, до якої належить;
2) на період злагодження та допідготовки Батальйону до дій у районі міжнародної миротворчої операції - командуванню збройних сил Сторін, призначених у кожному конкретному випадку;
3) на період участі в міжнародній миротворчій операції - органу, визначеному пунктом 4 статті 2 цієї Угоди, підтримуючи постійний зв'язок з міністерствами оборони Сторін.
4. Офіційна мова спілкування в Батальйоні - англійська. Особовий склад Батальйону може також спілкуватися українською і польською мовами.
Стаття 4
1. Командир Батальйону та інші представники командування в Батальйоні мають право віддавати накази військовослужбовцям незалежно від їх належності до Збройних Сил України або Збройних Сил Республіки Польща. Військовослужбовці повинні виконувати віддані накази, якщо вони не входитимуть у протиріччя з внутрішнім законодавством тієї держави, громадянами якої вони є і якщо ці накази будуть пов'язані з цілями, щодо виконання яких Батальйон був створений.
2. Право віддавати накази, про які йшлося в пункті 1 цієї статті, надається на період спільних навчань Батальйону, підготовки до дій в районі операції, у якій він братиме участь, а також під час взяття участі в операції.
3. Вогнепальна зброя, а також заходи фізичного впливу військовослужбовцями Батальйону в районі проведення міжнародної миротворчої операції, в якій бере участь Батальйон, можуть застосовуватись у випадках, зазначених у міжнародних угодах, що стосуються цієї операції, за наказом командира.
Стаття 5
1. Військовослужбовці національних частин Батальйону проходять дійсну військову службу згідно з чинним законодавством Сторони, громадянами якої вони є.
2. Дисциплінарні заходи щодо військовослужбовців національних частин Батальйону застосовуються їх національними командирами згідно з чинним законодавством Сторін, громадянами якої вони є. Військовослужбовці національних складових частин Батальйону несуть дисциплінарну та кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством держави, громадянами якої вони є, а правові дії щодо цих військовослужбовців виконуватиме відповідний орган цієї держави. Виняток становить положення пункту 3 цієї статті.
3. Якщо протиправні дії військовослужбовця не будуть пов'язані з виконанням службових обов'язків, він нестиме кримінальну відповідальність згідно з законодавством держави Сторони, на території якої вчинено протиправну дію, а правові дії щодо нього здійснюватиме відповідний орган цієї держави.
4. Якщо дії військовослужбовця будуть вчинені у зв'язку з виконанням службових обов'язків:
1) військові власті направляючої держави мають першість у здійсненні юрисдикції по відношенню до цього військовослужбовця щодо злочинів, спрямованих виключно проти майна або безпеки цієї держави та злочинів виключно проти особи або майна іншого члена збройних сил цієї держави або їх цивільного персоналу;
................Перейти до повного тексту