1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Голови Верховної Ради України
м. Київ № 611 27 квітня 2015 р.
Про Порядок забезпечення народних депутатів України, органів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України засобами комп'ютерної техніки, програмними засобами та доступом до інформаційних ресурсів
1. Затвердити Порядок забезпечення народних депутатів України, органів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України засобами комп'ютерної техніки, програмними засобами та доступом до інформаційних ресурсів (додається).
2. Управлінню справами Апарату Верховної Ради України за поданням Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України щороку передбачати у проекті кошторису Верховної Ради України видатки на придбання та супроводження засобів комп'ютерної техніки, активного мережевого обладнання, програмних засобів, запасних частин і витратних матеріалів для забезпечення народних депутатів України, органів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України, забезпечення функціонування та розвитку автоматизованих систем інформаційно-технологічного забезпечення діяльності Верховної Ради України.
3. Визнати таким, що втратило чинність, Розпорядження Голови Верховної Ради України від 1 липня 2003 року № 664 "Про Порядок забезпечення народних депутатів України, органів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України комп'ютерною технікою, програмними засобами та доступом до інформаційних ресурсів".
4. Контроль за виконанням цього Розпорядження покласти на Керівника Апарату Верховної Ради України.
Голова Верховної Ради України В.ГРОЙСМАН
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядженням Голови
Верховної Ради України
№ 611 від 27 квітня 2015 року
ПОРЯДОК
забезпечення народних депутатів України, органів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України засобами комп'ютерної техніки, програмними засобами та доступом до інформаційних ресурсів
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до законів України "Про статус народного депутата України", "Про комітети Верховної Ради України", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", Регламенту Верховної Рада України та Положення про Апарат Верховної Ради України.
1.2. Порядок визначає правові засади та загальні правила надання у користування, переміщення, реєстрації, підключення до інформаційних ресурсів Верховної Ради України та використання засобів комп'ютерної техніки у Верховній Раді України.
1.3. Положення цього Порядку є обов'язковими для виконання народними депутатами України, працівниками органів Верховної Ради України та працівниками Апарату Верховної Ради України, які отримують у користування засоби комп'ютерної техніки, програмні засоби та доступ до інформаційних ресурсів.
1.4. Контроль за належним функціонуванням та ефективним використанням автоматизованих систем, що забезпечують діяльність Верховної Ради України, здійснюється Управлінням комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України (далі - Управлінням комп'ютеризованих систем).
2. Порядок видачі та повернення засобів комп'ютерної техніки
2.1. Службовий кабінет народного депутата України на строк виконання депутатських повноважень обладнується одним комплектом засобів комп'ютерної техніки (далі - ЗКТ): персональним комп'ютером з принтером або багатофункціональним пристроєм, підключенням його до інформаційних ресурсів Верховної Ради України та наданням адреси електронної пошти.
2.2. ЗКТ встановлюються народному депутатові України за його письмовою заявою або за заявою завідувача секретаріату комітету, в якому працює народний депутат, після визначення Верховною Радою України переліку, кількісного складу і предметів відання комітетів Верховної Ради України та місцезнаходження персонального робочого місця народного депутата (адреса адміністративного будинку, номер кабінету, номер службового телефону).
2.3. Народному депутатові України також може надаватися у користування мобільний ЗКТ (за наявності на балансі Верховної Ради України) для роботи у службовому кабінеті та за його межами.
2.4. Після завершення терміну депутатських повноважень чи у разі дострокового припинення повноважень народного депутата України ЗКТ, надані народному депутатові України, в обов'язковому порядку протягом 10 діб повертаються Управлінню комп'ютеризованих систем.
2.5. Робочі місця працівників секретаріатів депутатських фракцій і груп та робочі місця працівників Апарату Верховної Ради України обладнуються ЗКТ за письмовою заявою керівника структурного підрозділу, в якій зазначаються:
прізвище, ім'я, по батькові користувача (повні);
назва підрозділу;
місце розташування (адреса адміністративного будинку, номер кабінету та номер службового телефону);
перелік інформаційних ресурсів або сервісів мережі (електронна пошта та інше), доступ до яких потрібен;
обґрунтування необхідності підключення до відповідних інформаційних ресурсів та сервісів.
ЗКТ встановлюються на робочих місцях працівників Апарату Верховної Ради України з під'єднанням до локальної комп'ютерної мережі, наданням доступу до мережі Інтернет та інформаційних ресурсів Верховної Ради України, зазначених у переліку.
2.6. Забезпечення ЗКТ тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України здійснюється за постановою Верховної Ради України про утворення такої комісії за рахунок ЗКТ секретаріату комітету Верховної Ради України, який є профільним з питань, віднесених до компетенції такої комісії, якщо інше не визначено зазначеною постановою.
2.7. ЗКТ передається користувачеві на підставі акта приймання-передачі матеріальних цінностей, форма якого затверджується Керівником Управління справами Апарату Верховної Ради України.
2.8. У разі звільнення працівника або переведення його до іншого структурного підрозділу Апарату Верховної Ради України закріплені за ним ЗКТ повертаються Управлінню комп'ютеризованих систем, а зареєстроване за ним підключення та надання всіх послуг комп'ютерної мережі припиняються або перереєстровуються за письмовим зверненням керівника відповідного структурного підрозділу.
3. Порядок підключення засобів комп'ютерної техніки до інформаційних ресурсів Верховної Ради України
3.1. Підключення ЗКТ до локальної мережі з наданням доступу до ресурсів комп'ютерної мережі здійснюється винятково фахівцями Управління комп'ютеризованих систем за письмовою заявою народного депутата України, керівника органу Верховної Ради України або керівника структурного підрозділу Апарату Верховної Ради України.
3.2. Після підключення ЗКТ до мережі користувачеві видається реєстраційна картка із зазначенням адреси електронної пошти, логіну та пароля.
3.3. Інформація, що міститься у реєстраційній картці, не може передаватися або розголошуватися іншим особам. У разі обґрунтованої підозри користувача про те, що інформація, що міститься у його реєстраційній картці, стала відома іншим особам, такий користувач невідкладно звертається до необхідно Управління комп'ютеризованих систем щодо зміни реєстраційних даних.
3.4. Підключення до бездротової мережі Wi-Fi здійснюється за письмовою заявою народного депутата України, керівника органу Верховної Ради України або керівника структурного підрозділу Апарату Верховної Ради України. Таке підключення реалізується лише у приміщеннях, де створено і введено в експлуатацію сегменти бездротової мережі. За допомогою такого підключення користувачу надається можливість користування лише публічними ресурсами Верховної Ради України та мережі Інтернет, без використання спеціалізованого програмного забезпечення та сервісів локальної обчислювальної мережі.
4. Порядок встановлення програмного забезпечення
4.1. На ЗКТ, що надаються у користування народним депутатам України, працівникам органів Верховної Ради України та працівникам Апарату Верховної Ради України, встановлюється ліцензійне програмне забезпечення, яке в установленому законодавством порядку віднесено до майна, що забезпечує діяльність Верховної Ради України.
4.2. Фахівцям Управління комп'ютеризованих систем надається право віддалено адмініструвати ЗКТ, встановлювати додаткове та поновлювати наявне програмне забезпечення, вносити зміни до конфігураційних файлів, проводити діагностику функціонування ЗКТ та встановленого на них програмного забезпечення.
5. Порядок інформаційно-технологічного забезпечення діяльності Верховної Ради України

................
Перейти до повного тексту