- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 9 липня 2008 р. N 606 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 1144 від 09.11.2011 )
Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 393 від 15.04.2009
N 892 від 19.08.2009
N 100 від 31.01.2011
N 620 від 09.06.2011 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, що додається.
2. Покласти на Міністерство внутрішніх справ виконання функцій з організації проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів.
3. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р.
N 141 "Про затвердження Правил державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів" (ЗП України, 1993 р., N 7, ст. 145);
пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 р.
N 623 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 19, ст. 1335).
3-1. Установити, що до 1 липня 2010 р. у разі відсутності в межах території району суб'єктів господарювання, уповноважених на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду, перевірка технічного стану транспортних засобів проводиться у пунктах технічного контролю Державтоінспекції, що розташовані у відповідному районі.
( Постанову доповнено пунктом 3-1 згідно з Постановою КМ
N 393 від 15.04.2009; в редакції Постанови КМ
N 892 від 19.08.2009 )
4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2009 року.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 липня 2008 р. N 606
ПОРЯДОК
проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедуру та організаційні засади проведення державного технічного огляду (далі - техогляд) колісних транспортних засобів (далі - засоби), зареєстрованих підрозділами Державтоінспекції,
2. Дія цього Порядку поширюється на всіх фізичних та юридичних осіб, які є власниками засобів чи експлуатують їх. Уповноважені власниками засобів особи виконують їх обов'язки та реалізують їх права у межах своїх повноважень.
3. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
новий засіб - засіб, який не був зареєстрований уповноваженими органами (у тому числі держави - експортеру засобу);
протокол перевірки технічного стану - документ, який містить інформацію про засіб та результати перевірки відповідності його технічного стану вимогам законодавства у сфері безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища, зразок якого затверджується Мінтрансзв'язку за погодженням з МВС;
реєстраційні документи - свідоцтво про реєстрацію засобу, його технічний паспорт і технічний талон, тимчасовий реєстраційний талон засобу, оформлені та видані уповноваженим державним органом (у тому числі держави - експортеру засобу);
суб'єкт господарювання - юридична або фізична особа - підприємець, уповноважена в установленому порядку на проведення перевірки технічного стану засобу під час техогляду та внесена до реєстру Державтоінспекції.
4. Техогляд засобів - комплекс заходів державного контролю за їх технічним станом, правомірністю експлуатації, сплатою власниками засобів податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та штрафів за адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.
5. Техогляд засобів передбачає:
перевірку технічного стану засобів суб'єктами господарювання;
контроль Державтоінспекцією правомірності експлуатації засобів та допуску їх до участі в дорожньому русі, а водіїв засобів - до керування ними, а також оформлення результатів проведення техогляду.
Основні завдання техогляду та організація його проведення
6. Основними завданнями техогляду є:
проведення перевірки відповідності конструкції, обладнання та технічного стану засобів вимогам законодавства у сфері безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки;
забезпечення дотримання вимог законодавства щодо сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів;
перевірка правомірності експлуатації засобу, зокрема чинності посвідчення водія, справжності реєстраційних документів, відповідності номерних знаків вимогам стандартів;
( Абзац четвертий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 100 від 31.01.2011 )
виявлення фактів пошкодження, підроблення або відсутності ідентифікаційних номерів складових частин засобів - кузова, шасі, рами, двигуна, порушення вимог щодо їх переобладнання і порядку встановлення та використання спеціальних світлових і (або) звукових сигнальних пристроїв;
запобігання вчиненню злочинів і адміністративних правопорушень, пов'язаних з експлуатацією засобів;
ведення державного обліку проходження техогляду, що передбачає реєстрацію, накопичення, узагальнення, зберігання та передачу інформації про допуск засобів до участі в дорожньому русі, а водіїв засобів - до керування ними.
7. Техогляд засобу проводиться за місцем його постійної або тимчасової реєстрації відповідним підрозділом Державтоінспекції.
Місце та графік проведення техогляду засобів визначаються Державтоінспекцією.
8. Відомості про порядок проведення техогляду засобів, про суб'єктів господарювання, що перевіряють технічний стан, і розпорядок роботи таких суб'єктів та роботи підрозділу Державтоінспекції, що проводить огляд, про перелік відповідних платежів оприлюднюються в засобах масової інформації не пізніше ніж за 10 днів до початку техогляду та розміщуються на інформаційних стендах підрозділів Державтоінспекції та суб'єктів господарювання.
На інформаційних стендах відділень банківських установ, які приймають платежі від населення, розміщуються відомості про суму платежу, що вноситься під час проведення техогляду засобу.
9. Перевірка технічного стану засобу є процесом установлення відповідності технічних, екологічних характеристик, характеристик енергозбереження, безпечності конструкції та технічного стану засобу вимогам законодавства у сфері безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.
10. Перевірка технічного стану засобу проводиться суб'єктами господарювання у пункті технічного контролю незалежно від місця його реєстрації відповідним підрозділом Державтоінспекції.
За результатами перевірки суб'єкт господарювання видає власникові засобу або уповноваженій ним особі протокол перевірки технічного стану, засвідчений підписом його посадової особи та скріплений печаткою.
11. Власники засобів - юридичні та фізичні особи або уповноважені ними особи зобов'язані подати засоби для техогляду у строк і в місце, визначені підрозділом Державтоінспекції за місцем постійної або тимчасової реєстрації засобу.
Засоби, які в період проведення техогляду перебувають на капітальному ремонті, підлягають техогляду після його закінчення.
Власники засобів або уповноважені ними особи, які експлуатують засоби, що не пройшли техогляд в установлений строк, несуть адміністративну відповідальність в установленому порядку.
12. Працівник Державтоінспекції видає талон про проходження техогляду (далі - талон), який відповідає вимогам стандарту, на кожний справний та укомплектований відповідно до призначення засіб за наявності документів, зазначених у цьому Порядку, та у разі відсутності даних про їх можливе протиправне використання або несплату штрафу за адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху і ставить на талоні свій підпис та особистий штамп.
13. Талон закріплюється в правому нижньому кутку вітрового скла засобу. У разі коли у конструкції засобу вітрове скло не передбачено, талон зберігається у власника разом з реєстраційними документами.
У реєстраційному документі старого зразка (технічному паспорті) працівник Державтоінспекції робить також запис "Техогляд проведено" і ставить свій підпис та особистий штамп.
14. У разі коли технічний стан засобу не відповідає вимогам нормативно-правових актів з безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища, а також правил технічної експлуатації, інструкцій підприємств-виробників та іншої нормативно-технічної документації або засіб не укомплектований у повному обсязі чи відсутнє додаткове спеціальне обладнання, талон технічного огляду не видається, а у протоколі перевірки технічного стану робиться відмітка про виявлені недоліки.
15. У разі виявлення порушення встановлених вимог щодо нанесення кольорографічних схем, емблем, розпізнавальних знаків і написів, установлення спеціальних світлових і (або) звукових сигнальних пристроїв засіб повторно подається до підрозділу Державтоінспекції після усунення виявлених недоліків.
16. Техогляд зареєстрованих підрозділом Державтоінспекції нових засобів проводиться без перевірки технічного стану.
Засіб, перереєстрований у зв'язку із зміною номерних знаків чи переобладнанням (зміна марки, моделі, складових частин, що мають ідентифікаційні номери) та зареєстрований новим власником, подається для техогляду в 10-денний строк від дня реєстрації або перереєстрації підрозділом Державтоінспекції.
17. Відомості про виданий талон вносяться до журналу, форма якого встановлюється МВС, та автоматизованої бази даних Державтоінспекції в установленому МВС порядку.
18. Строк дії талона обмежується датою проведення наступного техогляду для відповідної категорії засобів, зазначеною в талоні.
19. Експлуатація засобу без талона, виданого в установленому порядку, з талоном, строк дії якого закінчився, або з талоном, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандарту або є підроблений, забороняється.
20. Вилучення талона здійснюється в установленому МВС порядку в разі:
використання талона, строк дії якого закінчився;
використання талона, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандарту або є підроблений;
механічного пошкодження засобу, що безпосередньо загрожує безпеці дорожнього руху;
виявлення технічних несправностей, за наявності яких забороняється експлуатація засобів;
реєстрації засобу новим власником або перереєстрації у зв'язку із зміною номерних знаків чи переобладнанням.
Талон видається власникові або уповноваженій ним особі після перевірки технічного стану засобу та подання підрозділу Державтоінспекції протоколу перевірки технічного стану уповноваженим суб'єктом господарювання.
................Перейти до повного тексту