1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 січня 2019 р. № 60
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 1198 від 14.11.2023 )
Про затвердження Порядку взаємного визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів, електронних підписів, а також використання інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу для забезпечення визнання в Україні електронних довірчих послуг, іноземних сертифікатів відкритих ключів, що використовуються під час надання юридично значущих електронних послуг у процесі взаємодії між суб’єктами різних держав
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1068 від 11.12.2019 )
Відповідно до частини другої статті 7 та частини третьої статті 38 Закону України "Про електронні довірчі послуги" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок взаємного визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів, електронних підписів, а також використання інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу для забезпечення визнання в Україні електронних довірчих послуг, іноземних сертифікатів відкритих ключів, що використовуються під час надання юридично значущих електронних послуг у процесі взаємодії між суб’єктами різних держав, що додається.
2. Установити, що адміністратором інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу є державне підприємство "ДІЯ", що належить до сфери управління Міністерства цифрової трансформації.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1068 від 11.12.2019 )

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 49


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 січня 2019 р. № 60
ПОРЯДОК
взаємного визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів, електронних підписів, а також використання інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу для забезпечення визнання в Україні електронних довірчих послуг, іноземних сертифікатів відкритих ключів, що використовуються під час надання юридично значущих електронних послуг у процесі взаємодії між суб’єктами різних держав
1. Цей Порядок визначає механізм взаємного визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів, електронних підписів, а також використання інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу з метою забезпечення визнання в Україні електронних довірчих послуг, іноземних сертифікатів відкритих ключів, що використовуються під час надання юридично значущих електронних послуг у процесі взаємодії між суб’єктами різних держав.
2. Дія цього Порядку не поширюється на кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, внесених до Довірчого списку за поданням засвідчувального центру, та програмно-технічні комплекси, що використовуються ними під час надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у банківській системі та під час здійснення переказу коштів.
3. Терміни, що вживаються в цьому Порядку, мають таке значення:
інформаційно-телекомунікаційна система центрального засвідчувального органу (далі - інформаційно-телекомунікаційна система) - сукупність інформаційних та телекомунікаційних систем центрального засвідчувального органу, які призначені для забезпечення визнання в Україні електронних довірчих послуг, іноземних сертифікатів відкритих ключів, що використовуються під час надання юридично значущих електронних послуг у процесі взаємодії між суб’єктами різних держав;
юридично значущі електронні послуги - послуги, в результаті надання яких виникають юридичні наслідки, спрямовані на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків фізичної або юридичної особи та які надаються з використанням електронних довірчих послуг, у тому числі для автентифікації в інформаційних системах.
4. Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про телекомунікації", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги", "Про міжнародні договори України", інших нормативно-правових актах, що регулюють відносини у сфері електронних довірчих послуг.
5. Електронні довірчі послуги, що надаються відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері електронних довірчих послуг в іноземних державах, визнаються в Україні електронними довірчими послугами того самого виду у разі відповідності умовам, визначеним частиною першою статті 38 Закону України "Про електронні довірчі послуги".

................
Перейти до повного тексту