1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 3 серпня 1993 р. N 595
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 538 від 30.06.2005 )
Про затвердження Правил обліку дорожньо-транспортних пригод
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Правила обліку дорожньо-транспортних пригод, що додаються.
2. Міністерству внутрішніх справ разом з Міністерством статистики забезпечити розроблення форм первинного обліку і достовірність даних про дорожньо-транспортні пригоди.
3. Міністерствам, відомствам, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності забезпечити облік і подання в установленому порядку звітності про дорожньо-транспортні пригоди та їх наслідки, розроблення заходів для підвищення рівня безпеки дорожнього руху.
4. Міністерству охорони здоров'я, іншим міністерствам і відомствам, підприємствам, установам і організаціям, які мають лікувально-профілактичні заклади, забезпечити проведення обліку загиблих і поранених під час дорожньо-транспортних пригод та негайне інформування органів внутрішніх справ про кожний випадок доставлення потерпілих до зазначених закладів.
5. Міністерству статистики, Міністерству внутрішніх справ разом з Міністерством охорони здоров'я переглянути форму звітності про дорожньо-транспортні пригоди.
Прем'єр-міністр України
Перший заступник Міністра
Кабінету Міністрів України
Л.КУЧМА

В.НЕСМІХ
Інд.34
ЗАТВЕРДЖЕНІ
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 серпня 1993 р. N 595
ПРАВИЛА
обліку дорожньо-транспортних пригод
Загальні положення
1. Ці Правила встановлюють єдиний порядок державного й відомчого обліку дорожньо-транспортних пригод і є обов'язковими для виконання на всій території України.
2. Дорожньо-транспортна пригода - це пригода, яка сталася з участю хоча б одного механічного транспортного засобу, що рухався, і призвела до загибелі або поранення людей чи пошкодження одного або кількох транспортних засобів, вантажу, доріг, дорожніх та інших споруд або майна.
3. Облік дорожньо-транспортних пригод ведеться з метою оцінки стану аварійності, аналізу причин дорожньо-транспортних пригод і вжиття заходів до їх усунення.
4. Державний облік дорожньо-транспортних пригод ведеться органами внутрішніх справ.
Відомчий облік ведеться міністерствами, відомствами, підприємствами, об'єднаннями, установами та організаціями незалежно від форм власності (надалі - підприємства), а також дорожніми і комунальними організаціями.
Лікувально-профілактичні заклади ведуть облік потерпілих під час дорожньо-транспортних пригод.
5. До державної статистичної звітності включаються відомості органів внутрішніх справ про дорожньо-транспортні пригоди, що призвели до загибелі або поранення людей.
Загиблі - це люди, які померли від одержаних поранень на місці дорожньо-транспортної пригоди чи протягом 30 діб; поранені - люди, які одержали тілесні пошкодження (без урахування ступеня їх тяжкості).
6. До державної статистичної звітності не включаються відомості про дорожньо-транспортні пригоди, скоєні:
на територіях підприємств, аеродромів, військових частин та інших об'єктів, які мають пропускну систему в'їзду і виїзду, огороджені та охороняються;
під час тренувань і змагань з автомобільних чи мотоциклетних видів спорту, якщо потерпіли водії-спортсмени, судді чи інший персонал, який обслуговує спортивні заходи.
7. Не підлягають обліку:
пригоди з участю тракторів, інших самохідних машин і механізмів у разі виконання ними основних виробничих операцій за своїм призначенням (оранка, прокладання траншей, скиртування, збирання урожаю сільськогосподарських культур, лісозаготівля, робота у кар'єрах, вантажно-розвантажувальні роботи, що виконуються з допомогою автокранів чи методом самоскиду, встановлення щогл, опор тощо);
пригоди, що сталися внаслідок навмисних дій, спрямованих на позбавлення життя або заподіяння шкоди здоров'ю людей чи майну, або внаслідок спроби потерпілого заподіяти собі смерть;
пригоди, що сталися внаслідок стихійного лиха;
пригоди, що сталися внаслідок порушення водіями техніки безпеки і правил експлуатації транспортних засобів при відсутності водія за кермом (запуск двигуна з допомогою пускової рукоятки або пуск двигуна при увімкненій передачі);
пригоди, що сталися при зчепленні-розчепленні транспортних засобів із причепами, тракторними санями і сільгоспзнаряддям тощо;
пожежі на транспортних засобах, що рухалися, виникнення яких не пов'язано з їхньою технічною несправністю.
Державний облік дорожньо-транспортних пригод
8. Державний облік ведеться за місцем скоєння дорожньо- транспортної пригоди і за місцем реєстрації транспортних засобів.
9. Усні чи письмові повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди і потерпілих реєструються в чергових частинах органів внутрішніх справ або підрозділах дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції в установленому МВС порядку.

................
Перейти до повного тексту