- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 19 січня 2005 р. N 59 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 1236 від 27.12.2010 )
Про внесення змін до Порядку обчислення та внесення до Державного бюджету України рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 423 від 08.06.2005 )
1. Внести до Порядку обчислення та внесення до Державного бюджету України рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р.
N 256 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 13, ст. 535, N 44, ст. 1974; 2002 р., N 15, ст. 804; 2003 р., N 42, ст. 2205; 2004 р., N 10, ст. 588), зміни, виклавши його в редакції, що додається.
2. Установити, що донараховані суми рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат у зв'язку з їх перерахунком за період з 1 січня 2005 р. до набрання чинності цією постановою включаються до податкового зобов'язання того звітного місяця, в якому набирає чинності ця постанова.
3. Міністерству палива та енергетики, Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", Національній акціонерній компанії "Надра України" та Державному комітетові природних ресурсів подати до 1 лютого 2005 р. Державній податковій адміністрацій перелік родовищ з покладами нафти, природного газу і газового конденсату, що повністю залягають на глибині понад 5 тис. метрів. Інформацію про закриття (консервування) свердловин та освоєння нових родовищ з покладами, що повністю залягають на глибині понад 5 тис. метрів, подавати Державній податковій адміністрації у місячний строк після завершення цих робіт.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 423 від 08.06.2005 )
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України | М.АЗАРОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 березня 2001 р. N 256 ( 256-2001-п )
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 19 січня 2005 р. N 59)
ПОРЯДОК
обчислення та внесення до Державного бюджету України рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат
1. Цей Порядок визначає механізм обчислення та внесення до Державного бюджету України рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат (далі - рентна плата) у розмірах, установлених законом.
У цьому Порядку поняття вживаються у такому значенні:
видобуток - технологічний процес вилучення з покладу в надрах та підняття на поверхню вуглеводневої сировини;
обсяг вуглеводневої сировини - обсяги нафти, природного (у тому числі нафтового (попутного) газу, газового конденсату, вилучені з покладу та підняті на поверхню, за щомісячними звітними даними геологічної документації та погодженими з Держнаглядохоронпраці щомісячними прогнозними (технологічними) режимами.
2. Платниками рентної плати є суб'єкти господарювання, які добувають вуглеводневу сировину на підставі спеціальних дозволів (ліцензій) на право користування надрами, виданих в установленому законодавством порядку, та їх структурні підрозділи, які добувають вуглеводневу сировину та мають банківські рахунки, ведуть окремий бухгалтерський облік, складають окремий баланс (далі - платники).
3. Об'єктом оподаткування рентною платою є обсяг видобутої вуглеводневої сировини, крім обсягів природного газу і газового конденсату, видобутих з морських родовищ та з покладів, що повністю залягають на глибині понад 5 тис. метрів.
4. Сума рентної плати визначається платниками виходячи з обсягу видобутої ними вуглеводневої сировини та ставок рентної плати (крім обсягів природного газу та газового конденсату, видобутих з морських родовищ та покладів, що повністю залягають на глибині понад 5 тис. метрів).
5. Платники, які добувають вуглеводневу сировину на родовищах, визначених Кабінетом Міністрів України такими, що мають важкодобувні та виснажені запаси, визначають суму рентної плати виходячи із ставок рентної плати та обсягів видобутої вуглеводневої сировини в межах базових обсягів, які враховуються у щомісячних розрахунках і визначаються як 1/12 річних базових обсягів. За понадбазові обсяги видобутої вуглеводневої сировини рентна плата не справляється.
Платники, зазначені в абзаці першому цього пункту, під час визначення податкових зобов'язань з внесення рентної плати за грудень проводять перерахунок цієї плати виходячи з фактичних базових обсягів видобутку за звітний рік.
6. Податкові розрахунки рентної плати складаються платниками за базовий звітний (податковий) місяць і подаються органам державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби) платника протягом 20 календарних днів місяця, що настає за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Якщо до складу суб'єкта господарювання входить структурний підрозділ, який добуває вуглеводневу сировину та не має банківських рахунків, не веде окремого бухгалтерського обліку, не складає окремого балансу, податковий розрахунок подається суб'єктом господарювання, до складу якого входить такий структурний підрозділ, органу державної податкової служби за місцем знаходження структурного підрозділу.
Податковий розрахунок рентної плати подається за формою, що затверджується Державною податковою адміністрацією, а до її затвердження - згідно з додатками 1 і 2.
7. Платники вносять до Державного бюджету України рентну плату авансовими внесками, обчисленими виходячи з третини обсягів видобутку вуглеводневої сировини, визначених у щомісячних прогнозних (технологічних) режимах, до 10, 20 і 30 числа поточного календарного місяця - відповідно за першу, другу та третю декаду.
Сума рентної плати у повному обсязі, обчислена відповідно до розрахунку за звітний (податковий) місяць (з урахуванням фактично сплачених авансових внесків та фактичних обсягів видобутої вуглеводневої сировини за щомісячними звітними даними геологічної документації), вноситься платниками до Державного бюджету України протягом 30 календарних днів місяця, що настає за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Рентна плата вноситься за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби) платника.
Якщо до складу суб'єкта господарювання входить структурний підрозділ, який добуває вуглеводневу сировину та не має банківських рахунків, не веде окремого бухгалтерського обліку, не складає окремого балансу, рентна плата вноситься суб'єктом господарювання, до складу якого входить такий структурний підрозділ, за місцем знаходження підрозділу.
8. Відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність внесення до Державного бюджету України рентної плати та своєчасність подання її податкового розрахунку органам державної податкової служби несуть платники відповідно до законодавства.
9. Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю внесення до Державного бюджету України рентної плати і подання її податкового розрахунку здійснюють органи державної податкової служби відповідно до законодавства.
Додаток 1
до Порядку
До _________________________________________________
................Перейти до повного тексту