1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 31 серпня 2016 р. № 587
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 970 від 23.10.2019 )
Про затвердження Детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) рослинного походження
Відповідно до частини другої статті 18 Закону України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Детальні правила виробництва органічної продукції (сировини) рослинного походження, що додаються.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 серпня 2016 р. № 587
ДЕТАЛЬНІ ПРАВИЛА
виробництва органічної продукції (сировини) рослинного походження
1. Ці Правила визначають вимоги до виробництва органічної продукції (сировини) рослинного походження (далі - виробництво органічної продукції) та агротехнологічні особливості під час її виробництва.
Основою виробництва органічної продукції є виключення з технологічного процесу її виробництва застосування хімічних добрив, пестицидів, генетично модифікованих організмів і їх похідних та продуктів, вироблених з генетично модифікованих організмів, консервантів.
2. Під час виробництва органічної продукції застосовуються загальні правила виробництва органічної продукції (сировини) рослинного походження відповідно до частини першої статті 18 Закону України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" з урахуванням вимог, визначених цими Правилами.
3. У процесі виробництва органічної продукції її виробник повинен забезпечити:
провадження господарської діяльності, що не має шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів, сприяє підвищенню їх родючості та збереженню інших якісних показників, зменшує негативний вплив на ґрунти, запобігає незворотній втраті гумусу, поживних речовин тощо;
мінімальне використання ресурсів, що не відновлюються, і продуктів несільськогосподарського походження;
використання переваг біологізації землеробства шляхом розширення посівів багаторічних трав і впровадження бактеріальних препаратів, збільшення площ сільськогосподарських культур, що посіяні на зелене добриво;
використання у виробництві процесів, що не завдають шкоди навколишньому природному середовищу та здоров'ю людей;
утилізацію відходів і побічних продуктів рослинного походження в ході виробництва органічної продукції;
урахування місцевого або регіонального екологічного балансу під час вибору продукції (сировини) для виробництва.
4. Чергування культур у сівозміні повинно позитивно впливати на родючість ґрунтів, підтримувати бездефіцитний баланс гумусу і поживних речовин, знижувати рівень забур'яненості, запобігати поширенню шкідників і хвороб рослин, а також захищати ґрунт від ерозії та інших деградаційних процесів.
5. Суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво органічної продукції, повинні застосовувати багаторічні схеми чергування культур у сівозміні.
6. Чергування культур у сівозміні здійснюється таким чином, щоб стан ґрунтів під час вирощування попередньої культури відповідав технологічним вимогам щодо вирощування наступної культури, а також забезпечувалося збільшення органічної частини ґрунту і стимулювання його біологічної активності.
7. Під час виробництва органічної продукції виробники повинні використовувати агротехнічні методи виробництва.

................
Перейти до повного тексту