1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 травня 2024 р. № 580
Київ
Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2024 р. № 284 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 28, ст. 1811), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 травня 2024 р. № 580
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення
( Див. текст )
1. Пункти 2-4 викласти в такій редакції:
"2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки.
Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є бюджетна установа "Центр гуманітарного розмінування" (далі - Центр).
Право на компенсацію витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення (далі - компенсація) мають юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми або фізичні особи - підприємці, які виробляють товарну сільськогосподарську продукцію на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності та/або у користуванні (далі - сільськогосподарські товаровиробники), а також сільськогосподарські товаровиробники, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності відповідно до вимог Закону України "Про протимінну діяльність в Україні".
Бюджетні кошти спрямовуються на:
компенсацію сільськогосподарським товаровиробникам за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення;
компенсацію сільськогосподарським товаровиробникам за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що були розміновані у період з 24 лютого 2022 р. по 15 квітня 2024 року.
Розподіл коштів за напрямами, визначеними цим пунктом, затверджується Мінекономіки.
3. Компенсація за напрямом, визначеним абзацом п’ятим пункту 2 цього Порядку, здійснюється на безповоротній основі за фактично надані сертифікованими операторами протимінної діяльності послуги з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення в поточному році у розмірі 80 відсотків вартості таких послуг за рахунок бюджетних коштів та 20 відсотків - за рахунок коштів сільськогосподарських товаровиробників.
Компенсація за напрямом, визначеним абзацом шостим пункту 2 цього Порядку, здійснюється на безповоротній основі за фактично надані сертифікованими операторами протимінної діяльності послуги з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення у період з 24 лютого 2022 р. по 15 квітня 2024 р. включно за рахунок бюджетних коштів у розмірі, що не перевищує 80 відсотків таких послуг, визначених відповідно до методичних рекомендацій щодо обчислення вартості робіт з гуманітарного розмінування, що затверджуються Мінекономіки, але не більше 80 відсотків фактично понесених витрат.
4. Компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які розташовані:
поза межами територій, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції;
на територіях, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, а саме: можливих бойових дій (для яких визначена або не визначена дата припинення можливості бойових дій), активних бойових дій (для яких визначена дата завершення бойових дій), активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (для яких визначена або не визначена дата завершення бойових дій), тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України (для яких визначена дата завершення тимчасової окупації).
Факт забрудненості/імовірністі забрудненості вибухонебезпечними предметами земельних ділянок сільськогосподарського призначення сільськогосподарських товаровиробників за напрямом, визначеним абзацом п’ятим пункту 2 цього Порядку, повинен бути підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження сертифікованим оператором протимінної діяльності відповідно до законодавства.".
2. В абзаці третьому пункту 6 слова "надійшов запит від Центру" замінити словами і цифрами "надійшли заявки згідно з додатками 1 та 4 на розгляд Центру".
3. Пункт 7 викласти в такій редакції:
"7. Підставою для здійснення компенсації за напрямом, визначеним абзацом п’ятим пункту 2 цього Порядку, в поточному році є первинні бухгалтерські документи, що підтверджують факт надання послуг з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення відповідно до укладеного із сертифікованим оператором протимінної діяльності договору про надання таких послуг та акта проведення інспектування очищеної/розмінованої території або сертифіката про передачу відповідальності щодо очищеної території.
Підставою для здійснення компенсації за напрямом, визначеним абзацом шостим пункту 2 цього Порядку, є первинні бухгалтерські документи, що підтверджують факт надання послуг з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення відповідно до укладеного із сертифікованим оператором протимінної діяльності договору на надання таких послуг, платіжні документи, що підтверджують факт здійснення розрахунків у період до 15 квітня 2024 р. за послуги з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення відповідно до укладеного із сертифікованим оператором протимінної діяльності договору про надання таких послуг та інформації, наданої Центром протимінної діяльності, про проведені заходи гуманітарного розмінування на таких земельних ділянках.
Компенсація надається одноразово за розмінування кожної земельної ділянки.".
4. Абзац перший пункту 8 після слова "Компенсація" доповнити словами і цифрою "за напрямами, визначеними абзацами п’ятим і шостим пункту 2 цього Порядку,".
5. Пункт 9 викласти в такій редакції:
"9. Для отримання компенсації за напрямом, визначеним абзацом п’ятим пункту 2 цього Порядку, сільськогосподарський товаровиробник подає заявку на отримання компенсації за формою згідно з додатком 1 (далі - заявка згідно з додатком 1), яка програмними засобами Державного аграрного реєстру (далі - Реєстр) формується відповідно до Порядку ведення та адміністрування Державного аграрного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 573 "Про функціонування Державного аграрного реєстру" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 46, ст. 2869).
Заявки згідно з додатком 1 в поточному році подаються до 15 листопада та розглядаються в порядку черговості. У разі використання у повному обсязі бюджетних коштів, передбачених у поточному році, приймання заявок припиняється.
Порядок здійснення обміну інформацією з Реєстром встановлюється договором між Мінагрополітики та Центром.
Формування заявки згідно з додатком 1 закінчується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Після формування заявки згідно з додатком 1 засобами Реєстру така заявка блокується для редагування та передається на розгляд Центру в порядку, визначеному в договорі про взаємодію. Повторне подання заявки згідно з додатком 1 щодо тих же земельних ділянок не може бути здійснено у разі отримання компенсації на їх розмінування.
Відповідність сільськогосподарського товаровиробника вимогам, визначеним пунктом 6 цього Порядку, підтверджується ним у заявці згідно з додатком 1.
Сільськогосподарський товаровиробник несе відповідальність за достовірність та повноту інформації, зазначеної у заявці згідно з додатком 1, з урахуванням вимог, визначених пунктом 6 цього Порядку, відповідно до законодавства.
Відповідність сільськогосподарського товаровиробника вимогам, визначені пунктом 4 та абзацами другим, четвертим і п’ятим пункту 6 цього Порядку, перевіряється Центром виходячи з інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру, що міститься в особистому електронному кабінеті сільськогосподарського товаровиробника у Реєстрі або на інших офіційних державних ресурсах.
Відповідність земельних ділянок сільськогосподарського призначення сільськогосподарських товаровиробників вимогам, визначеним абзацом четвертим пункту 4 цього Порядку, перевіряється Центром на підставі інформації, наданої Центром протимінної діяльності щодо:
забрудненості/імовірності забрудненості вибухонебезпечними предметами земельних ділянок сільськогосподарського призначення сільськогосподарських товаровиробників;
неможливості розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення сільськогосподарських товаровиробників за умови несприятливої безпекової ситуації.
Обмін інформацією між Центром та Центром протимінної діяльності здійснюється на підставі договору про взаємодію.
Для проведення перевірки відповідності сільськогосподарського товаровиробника вимогам, визначеним абзацом третім пункту 6 цього Порядку, Центр надсилає дані про сільськогосподарського товаровиробника до ДПС.
ДПС проводить перевірку відповідності сільськогосподарського товаровиробника вимогам, визначеним абзацом третім пункту 6 цього Порядку, та про результати повідомляє Центру з використанням засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" з дотриманням вимог Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Обсяг та структура даних, якими обмінюються ДПС та Центр через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).

................
Перейти до повного тексту