1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2 червня 2021 р. № 577
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 червня 2021 р. № 577
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 23 червня 2010 р. № 483 "Про затвердження Положення про центральний фонд будівельних норм та Типового положення про фонд галузевих будівельних норм" (Офіційний вісник України, 2010 р., № 47, ст. 1534; 2012 р., № 3, ст. 85):
1) у Положенні, затвердженому зазначеною постановою:
пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Центральний фонд будівельних норм (далі - центральний фонд) формується з метою зберігання контрольних примірників державних та галузевих будівельних норм у паперовій формі.";
у пункті 2:
абзац другий виключити;
абзац третій викласти в такій редакції:
"контрольний примірник будівельних норм - документ, що зареєстрований в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.";
пункт 4 виключити;
у пункті 6 слова "що має статус базової організації з науково-технічної діяльності у будівництві, на яке" замінити словами "на яку";
у пункті 8:
абзац другий після слів "будівельних норм" доповнити словами "на паперових носіях";
в абзаці восьмому слова "з науково-технічної діяльності" виключити;
у пункті 9:
в абзаці четвертому слова "щодо державних будівельних норм" замінити словами "про державні будівельні норми";
абзаци шостий і сьомий виключити;
доповнити пункт після абзацу восьмого новим абзацом такого змісту:
"забезпечення режиму секретності під час користування документами, що містять інформацію з обмеженим доступом;".
У зв’язку з цим абзаци дев’ятий - п’ятнадцятий вважати відповідно абзацами десятим - шістнадцятим;
абзаци десятий - шістнадцятий виключити;
пункт 10 виключити;
2) у Типовому положенні, затвердженому зазначеною постановою:
абзац другий пункту 1 виключити;
підпункт 3 пункту 4 виключити;
підпункт 4 пункту 5 виключити;
пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. Утримувач фонду відповідно до покладених на нього завдань забезпечує:
1) зберігання, систематизацію та актуалізацію наявних у фонді документів;
2) проведення аналізу та узагальнення інформації про галузеві будівельні норми;
3) надання інформації про наявні у фонді документи, зокрема стосовно чинності галузевих будівельних норм;
4) підготовку та передачу текстів галузевих будівельних норм до видання та публікації;
5) забезпечення режиму секретності під час користування документами, що містять інформацію з обмеженим доступом.".
2. У постанові Кабінету Міністрів України від 30 червня 2010 р. № 543 "Про затвердження Порядку розроблення, погодження, затвердження, внесення змін до будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність" (Офіційний вісник України, 2010 р., № 50, ст. 1656; 2012 р., № 3, ст. 85; 2017 р., № 22, ст. 618; 2018 р., № 40, ст. 1403; 2019 р., № 36, ст. 1272):
1) назву та пункт 1 постанови після слова "затвердження" доповнити словом ", реєстрації";
2) у Порядку, затвердженому зазначеною постановою:
назву та пункт 1 Порядку після слова "затвердження" доповнити словом ", реєстрації";
пункт 2 доповнити абзацом такого змісту:
"Вимоги щодо побудови, викладення, оформлення та видання будівельних норм під час їх розроблення встановлюються Мінрегіоном.";
пункти 3 і 4 викласти в такій редакції:
"3. Будівельні норми та зміни до них розробляються відповідно до технічного завдання базовою організацією у будівництві, що у визначеному напрямі науково-технічної діяльності у будівництві виконує функції щодо здійснення робіт із нормування у будівництві (далі - виконавець робіт).
Виконавець робіт визначається суб’єктом нормування - Мінрегіоном або іншим центральним органом виконавчої влади, до повноважень якого належать питання з нормування у будівництві (далі - суб’єкт нормування).
У технічному завданні зазначаються вимоги до змісту, побудови, викладання, оформлення проекту будівельних норм та супроводжувальних документів до них, перелік підприємств, установ та організацій, що провадять діяльність у сфері будівництва, містобудування та архітектури, яким надається проект будівельних норм для вивчення і надання пропозицій, а також базова організація у будівництві, що проводитиме перевірку проекту будівельних норм.
Проект технічного завдання оприлюднюється на офіційних веб-сайтах суб’єкта нормування та виконавця робіт.
Протягом десяти робочих днів після оприлюднення проекту технічного завдання суб’єктом нормування приймаються пропозиції до проекту технічного завдання у письмовій формі.
4. Технічне завдання на розроблення проекту державних і галузевих будівельних норм погоджується Мінрегіоном та базовою організацією, що проводить перевірку проекту будівельних норм.
Технічне завдання на розроблення проекту галузевих будівельних норм також погоджується відповідним суб’єктом нормування.";
пункти 5 і 6 виключити;
пункт 7 викласти в такій редакції:
"7. Проект будівельних норм та пояснювальна записка до нього оприлюднюються виконавцем робіт на власному офіційному веб-сайті та надсилаються до:
суб’єкта нормування - для розміщення на офіційному веб-сайті такого суб’єкта;
підприємства, установи та організації, що провадять діяльність у сфері будівництва, містобудування та архітектури відповідно до технічного завдання, - для вивчення і надання пропозицій.
Протягом десяти робочих днів після оприлюднення проекту будівельних норм суб’єктом нормування приймаються пропозиції до проекту будівельних норм у письмовій формі від фізичних і юридичних осіб.
Виконавець робіт аналізує подані пропозиції до проекту будівельних норм, складає протокол погодження позицій, в якому зазначаються обґрунтування прийняття чи відхилення поданих пропозицій, доопрацьовує проект з урахуванням зазначених пропозицій.
Проект будівельних норм, пояснювальна записка до нього та протокол погодження позицій надсилаються суб’єктові нормування.";
пункт 9 доповнити абзацом такого змісту:
"Якщо в зазначений строк заінтересований орган не надіслав листа з викладенням своєї позиції щодо проекту будівельних норм, такі будівельні норми вважаються погодженими без зауважень.";
пункти 13 і 14 викласти в такій редакції:
"13. Суб’єктом нормування забезпечується встановлення відповідності проекту будівельних норм вимогам законодавства, забезпечення їх взаємоузгодженості з іншими будівельними нормами та актуалізації.
Проект будівельних норм також підлягає перевірці на відповідність вимогам законодавства та взаємоузгодженість з іншими будівельними нормами базовою організацією у будівництві, визначеною технічним завданням.
Оригінали проекту будівельних норм і пояснювальної записки разом з копіями технічного завдання, протоколом погодження позицій суб’єкт нормування надсилає базовій організації, що проводить перевірку проекту будівельних норм.
14. Протягом 15 робочих днів після надходження проекту будівельних норм базова організація, що проводить перевірку такого проекту, подає суб’єктові нормування висновок щодо відповідності проекту будівельних норм вимогам законодавства та його взаємоузгодженості з іншими будівельними нормами.";
пункт 16 виключити;

................
Перейти до повного тексту