- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 10 серпня 2004 р. N 573-р Київ |
Про схвалення Концепції Загальнодержавної програми соціального розвитку села на період до 2011 року
1. Схвалити Концепцію Загальнодержавної програми соціального розвитку села на період до 2011 року, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади внести у двомісячний строк Мінагрополітики пропозиції щодо забезпечення соціального розвитку села з визначенням заходів, обсягів і джерел фінансування.
Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінфіну, Мінпраці і Мін'юсту розробити з урахуванням положень Концепції, схваленої цим розпорядженням, та зазначених пропозицій проект Загальнодержавної програми соціального розвитку села на період до 2011 року і подати його у грудні 2004 р. на розгляд Кабінету Міністрів України.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 10 серпня 2004 р. N 573-р
КОНЦЕПЦІЯ
Загальнодержавної програми соціального розвитку села на період до 2011 року
I. Загальні положення
Ця Концепція визначає основні засади розроблення Загальнодержавної програми соціального розвитку села на період до 2011 року (далі - Програма).
Нагальними проблемами в сільській місцевості є високий рівень безробіття, посилення міграції сільського населення, скорочення мережі закладів соціально-культурного призначення, зношеність та застарілість їх матеріально-технічної бази, нестача ресурсів для збереження і відтворення виробничого потенціалу села.
Мета Програми полягає в забезпеченні створення у сільській місцевості сприятливого середовища для життєдіяльності людей як необхідної передумови ефективного функціонування галузей сільського господарства, сталого розвитку сільських населених пунктів.
Для досягнення мети необхідно розв'язати такі основні завдання:
створення умов для продуктивної зайнятості сільських жителів на основі ефективного використання природоресурсного потенціалу села, стимулювання розвитку підприємництва, що забезпечить утворення нових робочих місць та істотне збільшення доходів;
заохочення молоді до роботи і проживання в сільських населених пунктах;
формування соціальної інфраструктури, спроможної задовольняти різноманітні потреби сільського населення;
запобігання занепаду сільських населених пунктів, розширення можливостей сільських громад у розв'язанні проблем життєдіяльності населення.
Програма виконуватиметься у два етапи. На першому етапі передбачається створення нормативно-правової бази, впровадження механізмів сталого функціонування виробничої і соціальної сфери села. На другому етапі забезпечуватиметься зміцнення позитивних тенденцій в усіх сферах життєдіяльності сільського населення.
II. Відтворення людського потенціалу
З метою формування економічних передумов для відтворення людського потенціалу в сільській місцевості необхідно розв'язати такі завдання:
розширення сфери зайнятості. Вживатимуться заходи до збільшення кількості робочих місць в галузях сільського господарства, сфері переробки та зберігання продукції, агросервісного забезпечення, надання побутових послуг та інших видах несільськогосподарської діяльності, істотного зниження рівня безробіття;
збільшення доходів, реалізація державних гарантій щодо виплати заробітної плати, соціальний захист працівників сільського господарства. Вживатимуться заходи до подолання залишкового принципу формування фонду оплати праці в сільськогосподарських підприємствах, доведення рівня оплати праці в сільському господарстві до середнього в національній економіці, забезпечення виплати заробітної плати у грошовій формі, впровадження механізму погашення заборгованості працівникам підприємств-банкрутів та тих, що ліквідуються, залучення до системи соціального страхування осіб, зайнятих в особистих селянських господарствах;
розвиток особистих селянських господарств. Вживатимуться заходи для залучення цих господарств до виконання галузевих програм, організації виробництва і сервісного забезпечення технічних засобів для селянських господарств, розвитку кооперації, подання допомоги у формуванні та просуванні на ринок товарної продукції;
стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва. Вживатимуться заходи до спрощення порядку реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності і подання допомоги безробітним в організації підприємницької діяльності.
Для заохочення молоді до роботи і проживання в сільських населених пунктах слід передбачити надання земельних ділянок для осіб, які виявлять бажання працювати в аграрній сфері, організацію професійного навчання, надання соціальної допомоги, зокрема у розв'язанні житлової проблеми, забезпечення розвитку творчих здібностей дітей та молоді, їх змістовного дозвілля, відпочинку та оздоровлення.
Для розв'язання зазначених завдань будуть розроблені окремі підпрограми, в яких передбачатиметься підготовка проектів нормативно-правових актів, документації методичного характеру, а також здійснення відповідних заходів центральними і місцевими органами виконавчої влади.
................Перейти до повного тексту