1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 травня 2009 р. № 565
Київ
Про затвердження Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1121 від 02.11.2011 № 453 від 08.05.2019 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу (додається).
2. Установити, що першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, що мають на це право згідно із Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" та "Про жертви нацистських переслідувань", проводиться відповідно до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. № 572 "Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" (ЗП України, 1992 р., № 11, ст. 270; Офіційний вісник України, 2006 р., № 4, ст. 159; 2009 р., № 3, ст. 78).
3. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 10 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 р. № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (ЗП України, 1994 р., № 6, ст. 147).

Прем'єр-міністр України

Ю. ТИМОШЕНКО

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 травня 2009 р. № 565
ПОРЯДОК
проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу
1. Відповідно до цього Порядку проводиться безоплатний капітальний ремонт житлових будинків і квартир тих осіб, що мають право:
1) згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":
на безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир (пункт 8 частини першої статті 13 ) - осіб з інвалідністю внаслідок війни та прирівняних до них осіб;
( Абзац другий підпункту 1 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 453 від 08.05.2019 )
на безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків (пункт 8 частини першої статті 15 ) - осіб, на яких поширюється чинність зазначеного Закону;
на безоплатний капітальний ремонт житлових будинків і квартир, що перебувають у їх власності (пункт 10 частини першої статті 16 ), - осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
2) згідно із Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" на безоплатний капітальний ремонт житлових будинків і квартир, що перебувають у їх власності, або компенсацію пов'язаних з цим витрат у разі його проведення власними силами (пункт 10 частини першої статті 9 ) - осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
3) згідно із Законом України "Про жертви нацистських переслідувань":
на безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир (пункт 8 частини першої статті 6-2 ) - колишніх малолітніх в'язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю;
( Абзац другий підпункту 3 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1121 від 02.11.2011, № 453 від 08.05.2019 )
на безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків (пункт 8 частини першої статті 6-4 ) - дружин (чоловіків) померлих жертв нацистських переслідувань.
2. Безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир(далі - безоплатний капітальний ремонт) проводиться за місцем постійного проживання і реєстрації особи, що має право на зазначені у пункті 1 цього Порядку пільги (далі - особа, що має право на пільгу).
Безоплатному капітальному ремонту підлягає житловий будинок чи квартира, які належать особі, що має право на пільгу, на праві приватної, зокрема спільної, власності.
Безоплатний капітальний ремонт проводиться виходячи з розрахунку 21 кв. метр загальної площі будинку, квартири на кожну особу, що має право на пільгу.
3. Для проведення безоплатного капітального ремонту особа, що має право на пільгу, подає до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцем свого постійного проживання і реєстрації письмову заяву за формою згідно з додатком 1 (далі - заява).
У разі коли серед членів сім'ї особи, що має право на пільгу, які проживають і зареєстровані у тому самому будинку, квартирі, є особи, що мають право на таку саму пільгу, вони також подають заяву до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. При цьому подані заяви розглядаються разом.
4. Періодичність проведення безоплатного капітального ремонту визначається органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за місцем постійного проживання і реєстрації особи, що має право на пільги (далі - орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування), але не частіше одного разу на 10 років.
Особа, що має право на пільгу, яка проживає в будинку, квартирі менш як 10 років, для підтвердження факту її невикористання протягом останніх 10 років подає довідку з попереднього місця проживання, що додається до заяви.
5. Для вирішення питання щодо проведення безоплатного капітального ремонту орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування утворює комісію у складі спеціалістів житлово-експлуатаційних і ремонтно-будівельних організацій, представників органу, що фінансує виконання ремонтних робіт (є головним розпорядником коштів місцевого бюджету), органу технічної інвентаризації та інших уповноважених осіб.
Співголовами комісії призначаються заступник керівника органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування та керівник органу, що є головним розпорядником коштів місцевого бюджету.
Рішення про проведення безоплатного капітального ремонту приймається у місячний строк після подання заяви особою, що має право на пільгу, на підставі результатів обстеження комісією будинку, квартири. Обстеження проводиться у присутності особи, яка подала заяву.
6. Облік житлових будинків і квартир осіб, що мають право на пільгу, в яких проведено безоплатний капітальний ремонт, ведуть відповідно орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування за формою згідно з додатком 2.
7. Комісія після обстеження будинку, квартири складає перелік, визначає види і обсяги робіт, які необхідно виконати, з урахуванням строку проведення останнього капітального ремонту та виходячи з переліку основних робіт згідно з додатками 3 і 4, орієнтовної тривалості ефективної експлуатації елементів будинку, квартири, визначеної правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій.

................
Перейти до повного тексту