1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 травня 2011 р. № 555
Київ
Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1196 від 21.10.2022 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 532 від 24.07.2013 № 45 від 23.01.2019 № 1196 від 21.10.2022 № 909 від 09.08.2024 )
Відповідно до статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні, що додається.
( Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1196 від 21.10.2022 )

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 травня 2011 р. № 555
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 21 жовтня 2022 р. № 1196)
ПОРЯДОК
проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні
1. Цей Порядок визначає механізм проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні: комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад (далі - комплексні плани), генеральних планів населених пунктів, а також детальних планів територій у межах та за межами населених пунктів.
2. Проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні (далі - громадські слухання) здійснюється в рамках проведення процедури громадського обговорення під час розроблення відповідних проектів містобудівної документації із урахуванням вимог Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку".
3. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
1) громадські інтереси - потреби та прагнення громадськості, пов’язані із забезпеченням благополуччя, здоров’я, стабільності, безпеки та сталого розвитку, умов для належної реалізації та захисту прав, у тому числі прав власності, та інші потреби, що виникають у зв’язку із розробленням, затвердженням і реалізацією містобудівної документації під час планування та забудови територій;
2) громадські слухання - обов’язковий публічний захід, що здійснюється в рамках процедури громадського обговорення проекту містобудівної документації, метою проведення якого є врахування громадських інтересів;
У зазначеному Порядку термін "громадськість" використовується в значенні, наведеному в Законі України "Про стратегічну екологічну оцінку".
4. У громадських слуханнях можуть брати участь:
громадськість;
уповноважені особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які розташовані на території, щодо якої розробляється така документація;
уповноважені посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, повноваження яких поширюється на територію, щодо якої розробляється містобудівна документація, а також на територію, суміжну з територією, щодо якої розробляється така документація;
представники замовника розроблення містобудівної документації та розробника містобудівної документації.
5. Організатором проведення громадських слухань є замовник розроблення містобудівної документації.
Під час реєстрації учасників громадських слухань та пропозицій (зауважень) громадськості організатором проведення громадських слухань забезпечується ідентифікація фізичних осіб, представників юридичних осіб.
Пропозиції (зауваження) фізичних та юридичних осіб, які не подали підтвердних документів для забезпечення їх ідентифікації, не розглядаються.
6. Під час проведення громадських слухань щодо проекту комплексного плану обов’язковою є участь представників (фізичних осіб) не менш як трьох чвертей населених пунктів (або старостинських округів, до яких входять населені пункти) від загальної кількості населених пунктів, що входять до складу територіальної громади, для якої розробляється комплексний план.
Обов’язковою є участь не менш як двох представників (фізичних осіб) від кожного населеного пункту (або старостинського округу, до якого входить населений пункт), щодо якого у складі комплексного плану розробляються планувальні рішення стосовно генерального плану населеного пункту.
7. Громадські слухання проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дати оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.
Інформація про проведення громадських слухань (час і місце проведення, вимоги до учасників громадських слухань згідно з цим Порядком) оприлюднюється одночасно із оприлюдненням проекту містобудівної документації на місцевому рівні (в одному інформаційному повідомленні), а також додатково в окремому інформаційному повідомленні на офіційному веб-сайті замовника розроблення містобудівної документації за п’ять робочих днів до визначеної дати проведення громадських слухань.
Під час реалізації експериментального проекту щодо запровадження Містобудівного кадастру на державному рівні, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2024 р. № 909 "Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо запровадження Містобудівного кадастру на державному рівні", інформація, передбачена абзацом другим цього пункту, оприлюднюється на геопорталі Містобудівного кадастру на державному рівні.
( Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 909 від 09.08.2024 )
8. Інформаційне повідомлення про проведення громадських слухань повинно містити такі відомості:
рішення сільської, селищної, міської ради про розроблення проекту містобудівної документації на місцевому рівні;
посилання на геопортал Містобудівного кадастру на державному рівні, на якому розміщені матеріали щодо проекту містобудівної документації;
( Абзац третій пункту 8 в редакції Постанови КМ № 909 від 09.08.2024 )
відомості про замовника та розробника проекту містобудівної документації на місцевому рівні та підстави для його розроблення;
інформацію про дату, час і місце проведення громадських слухань та умови участі в них;
інформацію про час і місце, де у вільному доступі протягом п’яти календарних днів до дати проведення громадських слухань (у тому числі у вихідні дні та в неробочий час) можна ознайомитися з матеріалами проекту містобудівної документації на місцевому рівні на паперових чи інших твердих (матеріальних) носіях;
інформацію про посадову особу замовника розроблення містобудівної документації, відповідальну за забезпечення організації розгляду пропозицій (зауважень), та адресу, за якою можуть надсилатися пропозиції (зауваження).
( Абзац восьмий пункту 8 виключено на підставі Постанови КМ № 909 від 09.08.2024 )
До проведення громадських слухань щодо проекту комплексного плану замовником розроблення містобудівної документації забезпечується розміщення матеріалів на паперових чи інших твердих (матеріальних) носіях у кожному населеному пункті, що входить до складу територіальної громади (старостинського округу), відповідно до графіка, затвердженого замовником розроблення містобудівної документації та опублікованого на його офіційному веб-сайті та геопорталі Містобудівного кадастру на державному рівні, на строк не менше ніж три робочі дні.
( Абзац дев'ятий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 909 від 09.08.2024 )
Інформування жителів відповідного населеного пункту (старостинського округу) про місце та строки розміщення зазначених матеріалів здійснюється через офіційний веб-сайт замовника розроблення містобудівної документації та геопорталі Містобудівного кадастру на державному рівні не раніше ніж за п’ять робочих днів.
( Абзац десятий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 909 від 09.08.2024 )
До проведення громадських слухань щодо проекту генерального плану населеного пункту - міста, що має внутрішній адміністративно-територіальний поділ на райони в місті, замовником розроблення містобудівної документації забезпечується розміщення матеріалів на паперових чи інших твердих (матеріальних) носіях у кожному районі в місті відповідно до графіка, затвердженого замовником розроблення містобудівної документації та опублікованого на його офіційному веб-сайті та геопорталі Містобудівного кадастру на державному рівні, на строк не менше ніж три робочі дні.
( Абзац одинадцятий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 909 від 09.08.2024 )
Інформування жителів відповідного району в місті про місце та строки розміщення зазначених матеріалів здійснюється через офіційний веб-сайт замовника розроблення містобудівної документації та геопорталі Містобудівного кадастру на державному рівні не раніше ніж за п’ять робочих днів.
( Абзац дванадцятий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 909 від 09.08.2024 )
9. Громадські слухання проводяться під головуванням уповноваженого представника замовника розроблення містобудівної документації, який:
проводить реєстрацію учасників громадських слухань;
оголошує порядок денний;
інформує учасників про порядок ведення протоколу, подання пропозицій (зауважень) у письмовій та/або усній формі, зміст пропозицій (зауважень), що надійшли, та процедуру їх урахування;

................
Перейти до повного тексту