1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 січня 2024 р. № 55
Київ
Про затвердження Порядку обміну інформацією між Державною прикордонною службою, Державною податковою службою, Державною митною службою та суб’єктами господарювання, що мають дозволи на відкриття та експлуатацію магазинів безмитної торгівлі, щодо реквізитів паспортних документів громадян - покупців алкогольних напоїв та тютюнових виробів у магазинах безмитної торгівлі
Відповідно до пункту 3 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок обміну інформацією між Державною прикордонною службою, Державною податковою службою, Державною митною службою та суб’єктами господарювання, що мають дозволи на відкриття та експлуатацію магазинів безмитної торгівлі, щодо реквізитів паспортних документів громадян - покупців алкогольних напоїв та тютюнових виробів у магазинах безмитної торгівлі, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
3. Суб’єктам господарювання, що мають дозволи на відкриття та експлуатацію магазинів безмитної торгівлі, протягом десяти днів з дня набрання чинності цією постановою вжити заходів для доопрацювання внутрішнього програмного забезпечення з метою здійснення контролю встановлених законом обсягів реалізації тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв одній особі протягом однієї доби.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 січня 2024 р. № 55
ПОРЯДОК
обміну інформацією між Державною прикордонною службою, Державною податковою службою, Державною митною службою та суб'єктами господарювання, що мають дозволи на відкриття та експлуатацію магазинів безмитної торгівлі, щодо реквізитів паспортних документів громадян - покупців алкогольних напоїв та тютюнових виробів у магазинах безмитної торгівлі
1. Цей Порядок визначає механізм обміну інформацією між Держприкордонслужбою, ДПС, Держмитслужбою та суб'єктами господарювання, що мають дозволи на відкриття та експлуатацію магазинів безмитної торгівлі (далі - суб'єкти господарювання), щодо реквізитів паспортних документів громадян - покупців алкогольних напоїв та тютюнових виробів у магазинах безмитної торгівлі.
2. Терміни у цьому Порядку вживаються у такому значенні:
одна доба - проміжок часу тривалістю 24 години з моменту закінчення прикордонного контролю;
реквізити паспортного документа - серія (за наявності), номер, країна видачі паспортного документа громадянина - покупця товарів, щодо яких законом встановлено обмеження обсягів їх реалізації.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Митному кодексі України (далі - Кодекс), Податковому кодексі України, Законі України "Про прикордонний контроль".
3. Суб'єктами інформаційних відносин відповідно до цього Порядку є Держприкордонслужба, ДПС, Держмитслужба та суб'єкти господарювання.
4. Електронна інформаційна взаємодія здійснюється з використанням інформаційних систем суб'єктів інформаційних відносин засобами Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів або інтегрованої міжвідомчої інформаційно-комунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон (системи "Аркан"), або системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта".
У разі відсутності технічної можливості передачі даних із використанням інформаційних систем, визначених абзацом першим цього пункту, електронна інформаційна взаємодія суб'єктів інформаційних відносин може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Електронна інформаційна взаємодія між суб'єктами інформаційних відносин здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах". Криптографічний захист інформації забезпечується шляхом шифрування з використанням відкритого ключа відповідальної особи отримувача, а цілісність даних - шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису або печатки відправника.

................
Перейти до повного тексту