1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 липня 2013 р. № 549
Київ
Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 993 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 88, ст. 2954), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 липня 2013 р. № 549
ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу ( 993-2008-п )
1. Пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Дитячо-юнацька спортивна школа (далі - спортивна школа) є позашкільним навчальним закладом спортивного профілю - закладом фізичної культури і спорту, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, визнаному в Україні, створює необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортсменів для резервного спорту.".
2. У пункті 3 слова "спеціалізовані дитячо-юнацькі школи олімпійського резерву" замінити словами "спеціалізовані дитячо-юнацькі спортивні школи олімпійського резерву".
3. Пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. Мінмолодьспорт здійснює в установленому порядку організаційно-методичне забезпечення діяльності спортивних шкіл незалежно від підпорядкування, типу і форми власності.".
4. У пункті 8:
1) абзац перший доповнити реченням такого змісту: "Відкриття (закриття) відділень з певних видів спорту здійснюється за рішенням засновника (власника) спортивної школи, погодженим із структурним підрозділом з фізичної культури і спорту місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.";
2) перше речення абзацу другого викласти в такій редакції: "Спортивна школа у місті повинна мати у штатному розписі не менше ніж вісім ставок тренера-викладача, з них не менше чотирьох штатних одиниць; у сільській місцевості - не менше ніж чотири ставки, з них не менше двох штатних одиниць (спортивна школа для інвалідів - відповідно чотири і три), а також власну або орендовану матеріально-технічну базу, науково-методичне і медичне забезпечення, необхідні кошти, зокрема фонд оплати праці.".
5. В абзаці першому пункту 9 слово "включає" замінити словами "може включати".
6. У пункті 11:
1) абзаци другий і третій викласти в такій редакції:
"вища категорія - Мінмолодьспортом за поданням Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з фізичної культури та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій;
перша категорія - Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з фізичної культури та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій за поданням структурних підрозділів з фізичної культури та спорту районних держадміністрацій або органів місцевого самоврядування для міст обласного значення;";
2) в абзаці п'ятому:
після слів "засновника (власника)" доповнити словами "або уповноваженого ним органу";
доповнити абзац реченнями такого змісту: "Орган, який надав спортивній школі вищу, першу або другу категорію, має право перевірити дотримання вимог, визначених у додатку до цього Положення. За підсумками перевірки спортивна школа може бути позбавлена наданої категорії.".
7. У пункті 12:
1) слова "Спеціалізованою дитячо-юнацькою школою олімпійського резерву" замінити словами "Спеціалізованою дитячо-юнацькою спортивною школою олімпійського резерву";
2) доповнити пункт абзацами такого змісту:
"Спортивна школа набуває такого статусу за рішенням Мінмолодьспорту.
Відділення з певного виду спорту відкривається у спеціалізованій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву за погодженням з Мінмолодьспортом за умови його відповідності вимогам, визначеним у додатку до цього Положення. У спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних школах олімпійського резерву не допускається відкриття відділень з неолімпійських видів спорту.".
8. В абзаці другому пункту 16:
1) у першому реченні слова "кожного відділення" замінити словами "кожної групи";
2) друге речення викласти в такій редакції: "У межах зазначеного плану передбачається проведення протягом шести тижнів навчально-тренувальних занять в умовах спортивно-оздоровчого табору та/або за індивідуальними планами вихованців на період їх активного відпочинку.".
9. У пункті 17:
1) абзац четвертий після слова "підготовки" доповнити словами ", за винятком четвертого і п'ятого років навчання, коли допускається чотири навчальні години, але не більше двох разів на тиждень";
2) абзац п'ятий викласти в такій редакції:
"не менше чотирьох навчальних годин у групах спеціалізованої базової підготовки та підготовки до вищих досягнень.".
10. Пункт 19 доповнити абзацом такого змісту:
"Наповненість груп початкової підготовки та груп попередньої базової підготовки у канікулярний період корегується директором спортивної школи і повинна становити не менше 50 відсотків норми наповнюваності.".
11. У пункті 20:
1) абзац перший після слів "засновникові (власникові)" доповнити словами "або уповноваженому ним органу", а слова і цифру "до 1 серпня" замінити словами і цифрами "до 25 серпня";
2) у першому реченні абзацу другого слова "за погодженням з її засновником (власником)" виключити;
3) в абзаці третьому слова "також відповідно з Республіканським комітетом по фізичній культурі та спорту Автономної Республіки Крим" замінити словами "відповідно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим".

................
Перейти до повного тексту