1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус народного депутата України"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, N 50, ст. 303 )
Верховна Рада України
постановляє:
Внести до Закону України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 3, ст.17; 1994 р., N 34, ст.315; 1995 р., N 34, ст.268, N 35, ст.270) такі зміни і доповнення:
1. Статті 2 і 3 викласти в такій редакції:
"Стаття 2. Строк повноважень народного депутата України
Повноваження народного депутата України починаються за умов, визначених у статті 79 Конституції України, і припиняються в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання.
Стаття 3. Дострокове припинення повноважень народного депутата України
Повноваження народного депутата України припиняються достроково за рішенням Верховної Ради України:
у зв'язку з особистою заявою народного депутата про складення ним депутатських повноважень;
у разі визнання народного депутата судом недієздатним, безвісно відсутнім;
у разі припинення народним депутатом громадянства України або виїздом його на постійне проживання за межі України;
у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
у разі смерті народного депутата.
Рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради України за поданням комітету, до компетенції якого входять питання діяльності народних депутатів.
Повноваження народного депутата України припиняються достроково на підставі рішення суду за поданням Голови Верховної Ради України за власною ініціативою або на вимогу не менше 25 народних депутатів України:
у зв'язку з обранням або призначенням народного депутата на посаду, зайняття якої не сумісне з виконанням повноважень народного депутата України, і якщо при цьому депутат не виконує вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності;
у разі якщо протягом місяця після визнання повноважень народний депутат не залишив попереднє місце роботи і не передав трудову книжку із записом про це до апарату Верховної Ради України.
Заяву до суду Голова Верховної Ради України направляє одночасно на всіх без винятку народних депутатів, які не виконують вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності".
2. У статті 4:
частину першу викласти в такій редакції:
"Народний депутат України здійснює свої повноваження на постійній основі. Він не може мати іншого представницького мандата чи бути на державній службі. Статус депутата не сумісний із зайняттям будь-якою іншою діяльністю за сумісництвом з отриманням матеріальної винагороди за винятком викладацької, наукової роботи та літературної, художньої і мистецької діяльності у вільний від роботи час";
частину другу доповнити новим абзацом третім такого змісту:
"входити до складу керівництва, правління чи ради юридичної особи, що має на меті одержання прибутку";
у зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим, виклавши його в такій редакції:
"незаконно одержувати від іноземних урядів та іноземних і українських установ та підприємств незалежно від їх форми власності подарунки (винагороду)";
у зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п'ятим.
3. Частину четверту статті 12 доповнити реченням такого змісту:
"Рішення про направлення запиту до Президента України на вимогу народного депутата України, групи народних депутатів чи комітету Верховної Ради України має бути попередньо підтримане не менш як однією третиною від конституційного складу Верховної Ради України".
4. Частину другу статті 24 викласти в такій редакції:
"Народний депутат має право із залученням, при необхідності, своїх помічників-консультантів, представників об'єднань громадян, контрольних органів здійснювати контроль за розглядом одержаних пропозицій, заяв і скарг у державних органах та органах об'єднань громадян, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності і підпорядкування та брати особисту участь у їх розгляді".
5. Частину третю статті 29 викласти в такій редакції:
"Апарат Верховної Ради України, виконавчі комітети органів місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, посадові особи державних підприємств, організацій, наукових, навчальних і юридичних установ, правоохоронних органів зобов'язані забезпечити народному депутату безоплатну допомогу з правових питань, що виникають в його депутатській діяльності".
6. Частину першу статті 30 викласти в такій редакції:
"Народному депутату України забезпечується переважне право виступу з питань його депутатської діяльності у друкованих засобах масової інформації, засновником яких виступають державні органи та органи місцевого самоврядування, по державному радіо та телебаченню. Редакції газет, засновниками яких виступають державні органи та органи місцевого самоврядування, які розповсюджуються у виборчому окрузі депутата, зобов'язані публікувати подані депутатом матеріали не менше одного разу на місяць обсягом до 1/16 газетної площі. Народний депутат має право подавати матеріали у підготовленому до друку вигляді: офіційного матеріалу, статті, коментаря, інтерв'ю тощо відповідно до передвиборної програми народного депутата з урахуванням норм етики щодо посадових осіб уіх рівнів".
7. У статті 32:
частини першу і другу викласти в такій редакції:
"Народному депутату після закінчення строку його повноважень, а також у разі дострокового їх припинення за особистою заявою про складення ним депутатських повноважень надається попередня робота (посада), а в разі неможливості цього (ліквідація підприємства, установи, організації) він зараховується до резерву кадрів державної служби або відповідного міністерства, відомства, в системі якого працював народний депутат на попередній роботі для заміщення посади, що відповідає його професійному рівню, з урахуванням рангу державного службовця. Верховна Рада України наступного скликання не пізніше трьох місяців від початку своєї роботи розглядає питання щодо дотримання вимог законодавства України у наданні народному депутату попередньої роботи (посади) і приймає відповідне рішення.

................
Перейти до повного тексту