1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 20 травня 2009 р. N 545-р
Київ
Про схвалення Концепції проекту Закону України "Про морську політику України"
1. Схвалити Концепцію проекту Закону України "Про морську політику України", що додається.
2. Мінтрансзв'язку разом з центральними органами виконавчої влади розробити з урахуванням положень Концепції, схваленої цим розпорядженням, та подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України "Про морську політику України".
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 21
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 20 травня 2009 р. N 545-р
КОНЦЕПЦІЯ
проекту Закону України "Про морську політику України"
Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямований законопроект
Відповідно до Конституції України засади використання природних ресурсів, виключної (морської) економічної зони, континентального шельфу, організації та експлуатації транспорту, зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності, митної справи, основи національної безпеки, організації Збройних Сил, правовий режим державного кордону визначаються виключно законами України.
Законодавчі засади морської діяльності в Україні встановлено Водним кодексом України, Кодексом торговельного мореплавства України, Земельним кодексом України, Законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про виключну (морську) економічну зону України", "Про Державний кордон України", "Про міжнародні договори України" та "Про тваринний світ".
Істотним недоліком законодавства у сфері морської діяльності є відсутність у прийнятих законах єдиного підходу до вирішення питань, пов'язаних з провадженням морської діяльності, невизначеність основ формування морської політики.
Узгодження окремих положень законодавчих актів необхідне для чіткого визначення морської складової євроатлантичного вибору України, прискорення інтеграції до світової та європейської транспортної системи.
Законодавство у сфері морської діяльності складається із законів, якими регулюється незначна частина відносин, що виникають під час провадження морської діяльності, та підзаконних нормативно-правових актів.
Водночас не визначені загальні підходи до удосконалення законодавчої бази з метою становлення та розвитку України як морської держави.
Мета Концепції
Мета Концепції полягає у визначенні шляхів законодавчого врегулювання відносин, пов'язаних з внутрішньою і зовнішньою політикою України у сфері морської діяльності, які є невід'ємною складовою частиною процесу побудови суверенної, незалежної, демократичної, соціальної та правової держави.

................
Перейти до повного тексту