- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 травня 1996 р. N 533 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 402 від 26.05.2005 )
Про Порядок прийому до вищих навчальних закладів на навчання за освітньо-професійними програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 499 від 16.04.98
N 199 від 28.02.2001
N 1812 від 28.12.2001 )
На виконання Програми кадрового забезпечення державної служби, затвердженої Указом Президента України від 10 листопада 1995 р.
N 1035, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок прийому до вищих навчальних закладів на навчання за освітньо-професійними програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління" (додається).
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ
N 1812 від
28.12.2001 )
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ
N 199 від 28.02.2001 )
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Є.МАРЧУК В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНИЙ
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 1996 р. N 533
ПОРЯДОК
прийому до вищих навчальних закладів на навчання за освітньо-професійними програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління"
( У тексті Порядку слова "вищі заклади освіти", "органи державної виконавчої влади, місцевого самоврядування чи інші органи, на які поширюється дія Закону України
"Про державну службу", "вступні випробування", "підготовка магістрів державного управління" в усіх відмінках замінено відповідно словами "вищі навчальні заклади", "органи державної влади та органи місцевого самоврядування", "вступні іспити", "підготовка магістрів в освітній галузі "Державне управління" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
N 1812 від 28.12.2001 )
1. Підготовку магістрів в освітній галузі "Державне управління" здійснюють за державним контрактом (замовленням) вищі навчальні заклади, визначені у постанові Кабінету Міністрів України від 28 липня 1995 р.
N 560 "Про заходи щодо підвищення кваліфікації державних службовців органів державної виконавчої влади".
Цей Порядок не застосовується у разі прийому слухачів до Української Академії державного управління при Президентові України.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ
N 1812 від 28.12.2001 )
2. Навчання за освітньо-професійними програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління" (далі - навчання за програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління") у вищому навчальному закладі здійснюється за:
державним контрактом (замовленням);
окремими угодами між вищим навчальним закладом і юридичними або фізичними особами на умовах, визначених цими угодами.
( Абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1812 від 28.12.2001 )
Термін навчання за денною формою не менше ніж 12 місяців, за заочною - 22 місяці.
3. На навчання за програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління" до вищих навчальних закладів за державним контрактом (замовленням) приймаються на конкурсній основі громадяни України, які мають кваліфікацію спеціаліста (магістра) за напрямами професійного спрямування вищого навчального закладу.
На навчання за денною формою приймаються особи, які:
а) працюють в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, мають стаж державної служби не менш як один рік, займають посади V - VII категорій, віком до 40 років - за угодою-направленням цих органів ( форма угоди-направлення додається); ( Підпункт "а" пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 499 від 16.04.98 )
б) працюють на підприємствах, в установах і організаціях та зараховані до кадрового резерву для прийняття на державну службу, мають загальний трудовий стаж не менш як один рік після отримання кваліфікації спеціаліста (магістра), віком до 40 років - за угодою-направленням органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
( Підпункт "б" пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 499 від 16.04.98,
N 1812 від 28.12.2001 )
в) закінчили вищий навчальний заклад III або IV рівня акредитації, віком до 30 років - за рекомендацією державної екзаменаційної комісії та направленням вищого навчального закладу угодою-направленням органу державної влади та органу місцевого самоврядування, за формою угоди-направлення, що додається до цього Порядку.
( Підпункт "в" пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 499 від 16.04.98 )
На навчання за заочною формою приймаються особи, зазначені у підпунктах "а", "б" цього пункту, віком до 40 років.
На навчання за окремими угодами між вищими навчальними закладами і юридичними або фізичними особами приймаються на конкурсній основі громадяни, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст (магістр).
( Абзац третій підпункту "в" пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1812 від 28.12.2001 )
4. Державним контрактом між Головдержслужбою і вищим навчальним закладом на засадах конкурсного відбору визначається кількість магістрів державного управління, підготовку яких повинен здійснити цей заклад за денною та заочною формами навчання.
Підготовка магістрів в освітній галузі "Державне управління" за денною та заочною формами навчання відповідно до окремих угод між вищим навчальним закладом, що проводить таку підготовку за державним контрактом, і юридичними або фізичними особами на умовах платного навчання може здійснюватися вищим навчальним закладом у межах ліцензованого обсягу прийому.
( Абзац другий пункту 4 в редакції Постанови КМ
N 1812 від 28.12.2001 )
5. До заяви про вступ до вищого навчального закладу на навчання за програмою підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління" додаються особовий листок з обліку кадрів, копія диплома про повну вищу освіту, автобіографія, медична довідка за формою 086-у, три фотокартки розміром 3х4 сантиметри, витяг з трудової книжки, засвідчений в установленому порядку угода-направлення встановленої форми органу державної влади та органу місцевого самоврядування. Паспорт та військовий квиток подаються особисто.
( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 499 від 16.04.98,
N 1812 від 28.12.2001 )
Крім цього:
вступники, які перебувають у кадровому резерві для просування по службі чи прийняття на державну службу, подають угоду-направлення від державного органу, до кадрового резерву якого вони зараховані;
вступники з числа випускників вищих навчальних закладів поточного року крім зазначених документів подають рекомендацію державної екзаменаційної комісії;
( Абзац четвертий пункту 5 в редакції Постанови КМ
N 1812 від 28.12.2001 )
вступники, навчання яких здійснюватиметься за окремою угодою між вищим навчальним закладом і юридичною або фізичною особою, подають зазначену угоду замість угоди-направлення.
( Абзац пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 499 від 16.04.98,
N 1812 від 28.12.2001 )
6. Конкурсний відбір вступників на навчання за програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління" здійснюється на підставі складання вступних іспитів з основ держави і права, основ економіки та співбесіди.
Відбір вступників на навчання за програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління" з числа випускників вищих навчальних закладів поточного року, які отримали диплом з відзнакою, здійснюється за співбесідою за окремим конкурсом.
Програми іспитів з основ держави і права та основ економіки складаються відповідно до програм вищого навчального закладу.
Співбесіда проводиться з метою визначення рівня підготовки з соціально-економічних, політико-правових, історико-культурних питань та проблем державного управління.
Вступні іспити складаються державною мовою.
7. Організацію прийому на навчання за програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління" до вищих навчальних закладів здійснює приймальна комісія, яка діє згідно з Положенням про приймальну комісію вищих навчальних закладів, затвердженим наказом Міносвіти, та цим Порядком.
До складу приймальної комісії вищого навчального закладу включаються представники центральних і місцевих органів державної виконавчої влади (за згодою), провідні спеціалісти та вчені в галузі державного управління.
8. Терміни проведення прийому на навчання за програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління" встановлюються з квітня по липень.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 499 від 16.04.98 )
9. Результати вступних іспитів розглядаються приймальною комісією вищого навчального закладу.
На підставі вступних іспитів приймальна комісія за погодженням з Головдержслужбою приймає рішення про зарахування вступників на навчання за програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління", яке затверджується ректором вищого навчального закладу.
Зарахування до вищого навчального закладу на навчання за програмами підготовки магістрів в освітній галузі "Державне управління" проводиться до 1 серпня поточного року, про що приймальна комісія повідомляє вступників і підприємства, установи й організації, що направили їх на навчання.
10. У разі зарахування до вищого навчального закладу на навчання за денною формою працівник звільняється із займаної посади відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України.
На час навчання державного службовця у вищому навчальному закладі посада, яку він обіймав до навчання, може займатись іншою особою лише на умовах строкового договору.
( Пункт 10 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ
N 499 від 16.04.98 )
11. Час навчання у вищих навчальних закладах за програмою підготовки магістра в освітній галузі "Державне управління" за денною формою та відпустки згідно з пунктом 18 цього Порядку зараховується слухачам до загального трудового стажу, а також до стажу державної служби, якщо вони до вступу мали стаж державної служби, обчислений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р.
N 283 (ЗП України, 1994 р., N 8, ст. 213), за умови, що після закінчення навчання випускник приступив до роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
( Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 499 від 16.04.98 )
12. Слухачі, які без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, відраховуються з вищого навчального закладу за погодженням з Головдержслужбою. Відрахування слухачів здійснюється також у разі невиконання ними зобов'язань угод-направлень, окремих угод, за якими вони навчаються. На звільнені місця за погодженням з Головдержслужбою протягом наступних 10 днів проводиться додаткове зарахування вступників, які витримали вступні іспити, але не пройшли за конкурсом.
................Перейти до повного тексту