1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 9 червня 2011 р. N 531-р
Київ
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови КМ N 71 від 05.03.2014 )
Про схвалення Концепції Державної цільової програми "Збереження культурної спадщини та розвиток туристичної інфраструктури м. Глухова Сумської області на 2012-2016 роки"
1. Схвалити Концепцію Державної цільової програми "Збереження культурної спадщини та розвиток туристичної інфраструктури м. Глухова Сумської області на 2012-2016 роки" (далі - Програма), що додається.
2. Визнати Сумську облдержадміністрацію державним замовником Програми.
3. Сумській облдержадміністрації разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити та подати у двомісячний строк Кабінетові Міністрів України проект Програми.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 70
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 9 червня 2011 р. N 531-р
КОНЦЕПЦІЯ
Державної цільової програми "Збереження культурної спадщини та розвиток туристичної інфраструктури м. Глухова Сумської області на 2012-2016 роки"
Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма
Місто Глухів Сумської області внесено до Списку історичних населених місць України. З XVIII століття, коли Глухів був останньою гетьманською столицею, у місті збереглися унікальні пам'ятки, що мають не лише загальнонаціональне, а і міжнародне значення.
У місті налічується 52 пам'ятки містобудування і архітектури, історії та монументального мистецтва, що перебувають на державному обліку. З метою збереження і використання культурної спадщини постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1994 р. N 80 в межах історичної частини міста створено Державний історико-культурний заповідник.
Водночас інтенсивна господарська діяльність на території заповідника, збільшення транспортного навантаження негативно впливає на технічний стан пам'яток. У вкрай незадовільному стані перебувають інженерні споруди та мережі, об'єкти дорожнього господарства.
Запобігти подальшому погіршенню стану забудови в історичній частині міста, зберегти унікальне культурне середовище, забезпечити раціональне використання культурної спадщини та створити сучасну міську туристичну інфраструктуру можливо лише шляхом вжиття невідкладних ефективних заходів.
Аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв'язання програмним методом
Основними причинами виникнення проблем, пов'язаних із збереженням культурної спадщини та розвитком туристичної інфраструктури м. Глухова, є:
недостатній рівень державної підтримки у сфері збереження культурної спадщини та відсутність належного фінансування;
відсутність системного підходу до збереження національної матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, її використання для суспільно-економічного розвитку міста, формування його привабливого іміджу.
Мета Програми
Метою Програми є розроблення і здійснення комплексу науково-дослідних, ремонтно-реставраційних, природоохоронних, інформаційних, фінансово-економічних заходів для забезпечення збереження, використання та популяризації пам'яток архітектури, створення нових туристичних маршрутів та сучасної туристичної інфраструктури м. Глухова.
Визначення оптимального варіанта розв'язання проблеми на основі порівняльного аналізу можливих варіантів
Існують два варіанти розв'язання проблеми.
Перший варіант передбачає збільшення обсягу державної підтримки для збереження культурної спадщини та розвитку туристичної інфраструктури міста. Зазначений варіант не забезпечує ефективного використання коштів через нерівномірне фінансування протягом року та не дає змоги залучити достатні обсяги фінансування.
Другий, оптимальний варіант розв'язання проблеми передбачає:
надання державної підтримки для збереження культурної спадщини та розвитку туристичної інфраструктури міста з одночасним використанням позабюджетних джерел фінансування, зокрема коштів спонсорів та інвесторів, а також доходів місцевого бюджету;
запровадження прозорого механізму фінансування.
Шляхи і способи розв'язання проблеми, строк виконання Програми
Питання збереження культурної спадщини та розвитку туристичної інфраструктури міста може бути вирішено шляхом застосування комплексного підходу, що передбачає проведення всебічного обстеження пам'яток, визначення їх технічного стану і ступеня збереження, проведення протиаварійних робіт, реставрації та музеєфікації пам'яток, що мають особливу культурну цінність і є об'єктами екскурсійного показу, включення їх до загальнодержавних туристичних маршрутів, створення рекреаційних зон для відпочинку та обслуговування туристів.

................
Перейти до повного тексту