1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 17 квітня 2009 р. N 530
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 390 від 13.04.2011 )
Питання залучення інвестицій державними підприємствами, установами та організаціями
( Дія Постанови не поширюється на реалізацію інвестиційного проекту будівництва нового аеровокзалу державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Львів" згідно з Постановою КМ N 763 від 22.07.2009 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 862 від 29.07.2009 N 570 від 30.06.2010 ) ( Додатково див. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва N 2а-12273/09/2670 від 20.01.2011 )
З метою підвищення ефективності управління об'єктами державної власності, залучення недержавних інвестицій державними підприємствами, установами та організаціями Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення аукціону із залучення інвесторів державними підприємствами, установами та організаціями, що додається.
2. В абзаці другому розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 травня 2008 р. N 703 "Питання укладення деяких договорів" (Офіційний вісник України, 2008 р., N 35, ст. 1183) слова "(зокрема інвестиційну)" виключити.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 25
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 квітня 2009 р. N 530
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 липня 2009 р. N 862 ( 862-2009-п )
ПОРЯДОК
проведення аукціону із залучення інвесторів державними підприємствами, установами та організаціями
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає єдиний механізм залучення інвесторів державними підприємствами, установами та організаціями (далі - підприємства) для реалізації інвестиційних проектів, що спрямований на забезпечення конкурентності, відкритості, справедливості, неупередженості в підготовці і проведенні аукціону з відбору суб'єктів господарювання для набуття права на укладення з підприємствами інвестиційного договору про залучення та реалізацію інвестицій (далі - інвестиційний договір).
Дія цього Порядку не поширюється на реалізацію визначених Кабінетом Міністром України інвестиційних проектів, які мають стратегічне значення для економічного розвитку держави.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 570 від 30.06.2010 )
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
аукціон - конкурентний спосіб визначення суб'єкта господарювання для набуття права на укладення інвестиційного договору;
гарантійний внесок - кошти у сумі, що становить 10 відсотків розміру початкової плати за набуття права на укладення інвестиційного договору;
інвестиційний проект - сукупність організаційних, фінансових та технічних заходів, які здійснюються суб'єктами інвестиційної діяльності відповідно до інвестиційного договору;
крок аукціону - визначена в установленому порядку мінімальна грошова надбавка, на яку у процесі аукціону підвищується кожна запропонована плата за набуття права на укладення інвестиційного договору;
переможець аукціону - учасник аукціону, який у процесі відкритих торгів на аукціоні запропонував найвищу плату за набуття права на укладення інвестиційного договору та узяв на себе зобов'язання виконати всі фіксовані умови аукціону;
плата за набуття права на укладення інвестиційного договору - кошти, які за результатами аукціону переможець аукціону зобов'язується сплатити за набуття права на укладення інвестиційного договору. Зазначена плата перераховується до державного бюджету, її розмір не впливає на зазначений в оголошенні про аукціон розмір частки державного підприємства в інвестиційній діяльності;
початкова плата за набуття права на укладення інвестиційного договору - кошти у сумі, що установлена Кабінетом Міністрів України до проведення аукціону та є складовою фіксованих умов аукціону;
претендент - суб'єкт господарювання, який подав Фонду державного майна необхідні документи для участі в аукціоні;
суб'єкт управління - центральний орган виконавчої влади, інші суб'єкти управління об'єктами державної власності, Національна академія наук та галузеві академії наук;
учасник аукціону - допущений до участі в аукціоні суб'єкт господарювання, що сплатив гарантійний внесок;
фіксовані умови аукціону - перелік однакових та незмінних для всіх суб'єктів господарювання зобов'язань (істотних умов інвестиційного договору). Фіксовані умови аукціону затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Прийняття рішення про надання згоди на реалізацію інвестиційного проекту
3. Рішення про надання згоди на реалізацію інвестиційного проекту, в якому бере участь підприємство, приймається Кабінетом Міністрів України.
4. Ініціатором реалізації інвестиційного проекту може бути підприємство, або інший суб'єкт господарювання, або суб'єкт управління.
Заяву-пропозицію до Фонду державного майна та документи щодо реалізації інвестиційного проекту готує ініціатор.
5. Для підготовки документів на розгляд Кабінету Міністрів України ініціатор подає Фонду державного майна разом із заявою-пропозицією:
техніко-економічне обґрунтування реалізації інвестиційного проекту (на паперових та електронних носіях);
попередні пропозиції щодо істотних умов інвестиційного договору (на паперових та електронних носіях);
пропозиції стосовно умов залучення недержавних інвестицій;
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
інформацію про земельну ділянку, яку планується використовувати для провадження інвестиційної діяльності.
6. Після надходження заяви-пропозиції Фонд державного майна в разі необхідності витребовує від підприємства:
відомості про закріплене за ним майно, яке пропонується використовувати в реалізації проекту із зазначенням його балансової та за наявності експертної грошової оцінки;
інформацію про виробничі потужності та види діяльності підприємства, обсяг і основну номенклатуру продукції (виконання робіт, надання послуг), зокрема експортованої, кількість і склад робочих місць, рівень прибутковості за останніх три роки, розмір дебіторської та кредиторської заборгованості, наявність майна у заставі, податковій заставі, оренді та лізингу.
У разі відсутності експертної грошової оцінки майна та земельної ділянки підприємства, яку планується використовувати для провадження інвестиційної діяльності, Фонд державного майна організовує їх проведення.
7. Фонд державного майна на підставі поданих інвестором пропозицій готує проект рішення Кабінету Міністрів України про надання згоди на реалізацію інвестиційного проекту, схвалення проекту інвестиційного договору, затвердження фіксованих умов аукціону та розміру початкової плати за набуття права на укладення інвестиційного договору.
8. Мінекономіки, Мінфін, Мін'юст, Укрнацпроект та суб'єкт управління підприємством розглядають подані на погодження Фондом державного майна проект рішення Кабінету Міністрів України та проект інвестиційного договору і протягом 10 днів з дня їх надходження подають свої висновки Фонду державного майна.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 570 від 30.06.2010 )
9. Не пізніше ніж протягом 30 днів з дня надходження заяви-пропозиції Фонд державного майна подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проект рішення з доданим до нього проектом інвестиційного договору та документами, передбаченими у пунктах 5 і 6 цього Порядку, разом з висновками та пропозиціями.
10. У разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про надання згоди на реалізацію інвестиційного проекту, схвалення проекту інвестиційного договору, затвердження фіксованих умов аукціону та розміру початкової плати за набуття права на укладення інвестиційного договору Фонд державного майна організовує проведення аукціону та укладення з переможцем аукціону інвестиційного договору.
Про відмову Кабінету Міністрів України у реалізації інвестиційного проекту Фонд державного майна повідомляє заявнику у письмовій формі протягом семи днів з дня прийняття рішення Кабінетом Міністрів України.
Повторний розгляд Фондом державного майна заяв-пропозицій та документів щодо реалізації інвестиційного проекту здійснюється відповідно до цього Порядку.
Підготовка до проведення аукціону
11. Для проведення аукціону Фонд державного майна утворює аукціонну комісію. Положення про аукціонну комісію та її склад затверджує Кабінет Міністрів України.
До складу аукціонної комісії входять представники Фонду державного майна, Мінекономіки, Мінфіну, Мін'юсту, Укрнацпроекту та суб'єкта управління відповідним підприємством.
( Абзац другий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 570 від 30.06.2010 )
12. Аукціонна комісія:
здійснює реєстрацію учасників аукціону;
визначає переможця аукціону;
подає на затвердження Фонду державного майна протоколи засідання комісії;
здійснює інші повноваження, визначені її положенням.

................
Перейти до повного тексту