- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 травня 1996 р. N 529 Київ |
Про затвердження Правил плавання і перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, на рейдах та в портах України іноземних військових кораблів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1402 від 04.09.2003
N 1142 від 15.12.2010
N 755 від 13.07.2011 )
Затвердити Правила плавання і перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, на рейдах та в портах України іноземних військових кораблів (додаються) і ввести їх в дію з 1 липня 1996 року.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Є.МАРЧУК В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНІ
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 1996 р. N 529
ПРАВИЛА
плавання і перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, на рейдах та в портах України іноземних військових кораблів
Загальні положення
1. Ці Правила визначають порядок здійснення іноземними військовими кораблями, а також іноземними підводними транспортними засобами (далі - іноземні військові кораблі) мирного проходження через територіальне море України та порядок їх заходження і перебування у внутрішніх водах, на рейдах та в портах України.
2. Іноземні військові кораблі під час плавання і перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, на рейдах та в портах України зобов'язані нести свій військово-морський або державний прапор.
Під час перебування іноземного військового корабля в порту України підняття та спуск прапора може провадитися відповідно до національних правил.
3. Заходження і перебування в межах територіального моря, внутрішніх вод, на рейдах та в портах України іноземних підводних човнів та інших підводних транспортних засобів допускається тільки в надводному положенні.
4. Іноземні військові кораблі під час плавання і перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, на рейдах та в портах України зобов'язані додержувати правил радіозв'язку, навігаційних портових, митних, санітарних та інших правил.
У разі вимушеного недодержання іноземним військовим кораблем правил плавання і перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, на рейдах та в портах України командир іноземного військового корабля повинен негайно повідомити про це адміністрацію найближчого порту України.
5. Під час плавання і перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, на рейдах та в портах України іноземні військові кораблі повинні користуватися послугами лоцманської і криголамної служби в тих районах, де лоцманське та криголамне проведення є обов'язковим.
6. У територіальному морі, внутрішніх водах України іноземні військові кораблі не повинні заходити в ті райони, в яких забороняється їх плавання і перебування.
Про встановлення таких районів оголошується в установленому порядку.
7. У разі недодержання іноземним військовим кораблем, його плавзасобами, літальними апаратами або особовим складом під час плавання і перебування в межах територіального моря, внутрішніх вод, на рейдах та в портах України законів і правил України командиру іноземного військового корабля (загону) ставляться вимоги щодо необхідності їх додержання.
Іноземному військовому кораблю, який ігнорує звернену до нього вимогу про додержання законів і правил України, компетентними органами може бути запропоновано негайно покинути територіальне море України.
Мирне проходження
8. Іноземні військові кораблі в територіальному морі України користуються правом мирного проходження за умови додержання законодавства України, цих Правил та інших правил, що стосуються режиму територіального моря України, а також міжнародних договорів України.
9. Мирне проходження іноземних військових кораблів через територіальне море України здійснюється з метою його перетинання без заходження у внутрішні води України або з метою проходження у внутрішні води, на рейди та в порти України чи виходу з них у відкрите море.
10. Проходження є мирним, якщо ним не порушується мир, а також правопорядок або безпека України.
Таке проходження повинне бути безперервним і швидким. Воно може включати зупинку і стоянку на якорі, пов'язані із звичайним плаванням або необхідні внаслідок непереборної сили чи лиха, або з метою надання допомоги особам, суднам чи літальним апаратам, які перебувають у небезпеці чи зазнали лиха.
11. У разі здійснення мирного проходження в територіальному морі України іноземним військовим кораблям забороняється будь-який із таких видів діяльності:
загроза силою або її застосування проти суверенітету, територіальної цілісності або політичної незалежності України чи якимось іншим чином на порушення принципів міжнародного права, відображених у Статуті Організації Об'єднаних Націй;
будь-які маневри або навчання із зброєю будь-якого виду;
будь-який акт, спрямований на збирання інформації на шкоду обороні або безпеці України;
будь-який акт пропаганди, що має за мету посягання на оборону або безпеку України;
підняття в повітря, посадка або прийняття на борт будь-якого літального апарата чи будь-якого військового пристрою;
навантаження або розвантаження будь-якого товару, вантажу чи валюти, посадка або висадка будь-якої особи без дозволу українських компетентних органів;
будь-який акт навмисного і значного забруднення навколишнього середовища;
будь-яка промислова, дослідна і пошукова діяльність (за винятком випадків, коли така діяльність провадиться з дозволу компетентних органів України або на підставі міжнародних договорів України);
будь-який акт, спрямований на створення перешкод функціонуванню всіх систем зв'язку або інших споруд чи установок України;
будь-яка інша діяльність, яка не має прямого відношення до проходження кораблів.
Проходження іноземного військового корабля не вважається мирним у разі вчинення ним дій, заборонених цим пунктом.
12. Мирне проходження іноземних військових кораблів через територіальне море України з метою перетинання територіального моря України без заходження у внутрішні води та порти України допускається за маршрутами, які використовуються, як правило, для міжнародного судноплавства.
Заходження і перебування у внутрішніх водах та портах України
13. Заходження іноземними військовими кораблями у внутрішні води, на рейди та в порти України підрозділяються на:
офіційні візити, які проводяться у зв'язку з важливими міжнародними і національними святами, при прибутті на іноземних військових кораблях глав держав (урядів) або з метою укріплення дружніх стосунків, а також у разі, коли держави взаємно домовилися надати візиту офіційного характеру;
неофіційні візити, що проводяться, як правило, з навчальними, науковими або іншими цілями неофіційного характеру і не супроводжуються особливо урочистими церемоніями;
ділові заходження, що проводяться, головним чином, з метою матеріально-технічного забезпечення, відпочинку особового складу і виконання інших завдань оперативного характеру;
заходження, що проводяться з метою виконання судноремонтних робіт на судноремонтних підприємствах.
( Пункт 13 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ
N 1142 від 15.12.2010 )
14. Підставою для допуску іноземних військових кораблів у внутрішні води, на рейди та в порти України є дозвіл Адміністрації Держприкордонслужби, якщо інший порядок не передбачений міжнародними договорами України.
( Пункт 14 в редакції Постанови КМ
N 755 від 13.07.2011 )
15. Для отримання дозволу на заходження іноземного військового корабля у внутрішні води, на рейди та в порти України органи влади іноземної держави дипломатичними каналами надсилають не пізніше ніж за 30 діб до передбачуваного заходження, якщо міжнародним договором України не передбачено інший порядок, МЗС звернення, що містить інформацію про:
державну належність, кількість, клас кораблів (суден);
мету і характер заходження (офіційний візит, неофіційний візит, ділове заходження);
назву порту, в який передбачається заходження;
орієнтовну дату заходження і заплановану тривалість перебування;
назву та основні розміри кораблів (водотоннажність, довжину, ширину, осадку);
звання та прізвище командира загону кораблів і командира кожного корабля;
загальну чисельність офіцерів, старшинського і рядового складу (окремо), список пасажирів на кожному кораблі;
радіочастоти, якими кораблі користуватимутьсяся під час відвідування, а також дані про потужність радіопередавача.
Для отримання зазначеного дозволу подається також:
нотаріально засвідчена копія договору (договорів) про виконання судноремонтних робіт на судноремонтному підприємстві (підприємствах) - у разі коли договір укладений в Україні;
легалізована згідно із законодавством України копія зазначеного договору, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, - у разі коли договір укладений за межами України.
МЗС надсилає копії звернення Адміністрації Держприкордонслужби, Міноборони, Мінінфраструктури та СБУ (далі - заінтересовані органи), та інформує про наявність або відсутність заперечень із свого боку.
................Перейти до повного тексту