1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 липня 1994 р. № 521
Київ
Про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака "Ветеран праці"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 497 від 11.04.2002 № 268 від 04.03.2004 № 35 від 25.01.2012 № 955 від 25.12.2013 № 593 від 24.05.2024 ) ( Для видачі посвідчень ветеранам праці до 1 січня 2027 р. дозволено використовувати невикористані бланки посвідчень, виготовлені до набрання чинності Постановою КМ № 593 від 24.05.2024, за зразком, затвердженим цією Постановою. Зазначені посвідчення є дійсними до заміни їх в установленому порядку згідно з Постановою КМ № 593 від 24.05.2024 )
Відповідно до статті 46 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака "Ветеран праці", що додається.
2. Затвердити опис нагрудного знака "Ветеран праці", згідно з додатком № 1.
3. Затвердити зразки бланка посвідчення та нагрудного знака "Ветеран праці" згідно з додатками № 2 і 3.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 593 від 24.05.2024 )
3-1. Затвердити технічний опис бланка посвідчення "Ветеран праці" згідно з додатком № 4.
( Постанову доповнено пунктом 3-1 згідно з Постановою КМ № 593 від 24.05.2024 ) ( Пункт 4 виключено на підставі Постанови КМ № 593 від 24.05.2024 )
Прем'єр-міністр України В. МАСОЛ
Міністр
Кабінету Міністрів України
В. ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 липня 1994 р. № 521
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака "Ветеран праці"
1. Це Положення регулює правила видачі посвідчення і нагрудного знака "Ветеран праці" відповідно до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні".
2. Посвідчення є документом, що підтверджує статус ветерана праці, на підставі якого надаються відповідні пільги і компенсації.
3. Обчислення стажу роботи, необхідного для визнання громадян ветеранами праці, здійснюється в порядку, передбаченому Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Інформація щодо календарної вислуги років осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Держспецзв’язку, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, БЕБ чи Державній кримінально-виконавчій службі, надається органом Пенсійного фонду України, в якому особа перебуває на обліку як отримувач пенсії згідно з нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", шляхом видачі відповідної довідки особі, яка звернулася за такою інформацією для встановлення статусу ветерана праці.
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 593 від 24.05.2024 ) ( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 268 від 04.03.2004 )
4. Для отримання посвідчення та нагрудного знака "Ветеран праці" особа подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчому органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради (далі - орган соціального захисту населення):
заяву про видачу посвідчення "Ветеран праці" (далі - заява);
фотокартку розміром 30 x 40 міліметрів.
Під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України/ тимчасове посвідчення громадянина України.
Якщо зареєстроване/задеклароване місце проживання особи розташоване на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, до заяви вона додає інформацію від Пенсійного фонду України щодо обчислення стажу роботи.
( Пункт 4 в редакції Постанов КМ № 497 від 11.04.2002, № 593 від 24.05.2024 )
4-1. Із заявою та іншими документами і відомостями, зазначеними в пункті 4 цього Положення, особа може звернутися також до посадової особи центру надання адміністративних послуг або до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (в разі відсутності центру надання адміністративних послуг) (далі - посадова особа виконавчого органу), яка повинна передати їх відповідному органу соціального захисту населення не пізніше ніж через п’ять робочих днів з дати отримання.
Посадова особа виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг, яка приймає заяву з необхідними документами, за технічної можливості реєструє заяву, формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) та не пізніше ніж протягом наступного робочого дня надсилає сформовану електронну справу відповідному органу соціального захисту населення за допомогою технічних засобів електронних комунікацій через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Подані в паперовій формі заяви з необхідними документами (за якими сформовано електронні справи) передаються відповідним органам соціального захисту населення не рідше ніж один раз на два тижні.
( Положення доповнено пунктом 4-1 згідно з Постановою КМ № 593 від 24.05.2024 )
4-2. Підставами для відмови у видачі посвідчення є:
відсутність стажу роботи, необхідного для визнання особи ветераном праці;
виявлення факту недостовірності даних, зазначених у заяві;
відсутність відомостей, зазначених у пункті 4 цього Положення.
Рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний строк з дня надходження заяви з необхідними документами до органу соціального захисту населення.

................
Перейти до повного тексту