- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 січня 2009 р. N 52 Київ |
Про затвердження Порядку розміщення у 2009 році тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 922 від 03.09.2009 )
1. Затвердити Порядок розміщення у 2009 році тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків, що додається.
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим та місцевим державним адміністраціям вжити у місячний строк заходів до перегляду з урахуванням вимог Порядку, затвердженого цією постановою, договорів банківського вкладу (депозиту), що укладені місцевими фінансовими органами з установами банків до 1 січня 2009 р., з метою запобігання продовженню строку їх дії.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 січня 2009 р. N 52
ПОРЯДОК
розміщення у 2009 році тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків
1. Цей Порядок визначає процедуру розміщення у 2009 році тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
тимчасово вільні кошти - обсяг коштів місцевого бюджету, які обліковуються на рахунках спеціального фонду на дату їх розміщення на вкладних (депозитних) рахунках і відволікання яких не призведе до втрати платоспроможності місцевого бюджету та виникнення заборгованості за спеціальним фондом місцевого бюджету протягом періоду, на який передбачається розміщення таких коштів на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків. Платоспроможність місцевого бюджету - спроможність місцевого бюджету своєчасно і в повному обсязі здійснювати платежі за всіма його зобов'язаннями;
фінансові органи - Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи місцевих держадміністрацій та виконавчі органи відповідних рад, які забезпечують загальну організацію та управління виконанням місцевого бюджету, здійснюють інші функції, пов'язані з управлінням коштами місцевого бюджету, або міські, селищні чи сільські голови (якщо відповідні виконавчі органи не створено).
3. Умовами розміщення тимчасово вільних коштів на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків є:
1) наявність рішення місцевої ради щодо розміщення тимчасово вільних коштів на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків;
2) наявність у договорі банківського вкладу (депозиту) між фінансовим органом та установою банку обов'язкових умов щодо права вкладника на повернення вкладу (депозиту) або його частини на першу вимогу вкладника та щодо заборони безспірного списання банком коштів з вкладного (депозитного) рахунка фінансового органу;
3) розміщення тимчасово вільних коштів виключно в установах державних банків та банків, у капіталізації яких взяла участь держава;
( Підпункт 3 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 922 від 03.09.2009 )
4) відсутність на дату розміщення тимчасово вільних коштів простроченої кредиторської заборгованості за спеціальним фондом місцевого бюджету (відповідними напрямами його використання), крім тієї, що виникла внаслідок недоотримання коштів субвенцій з державного бюджету та бюджетів інших рівнів.
4. Тимчасово вільні кошти можуть розміщуватися в установах банків на вкладних (депозитних) рахунках лише у межах поточного бюджетного року та повинні бути повернені на рахунки спеціального фонду бюджету не пізніше 20 грудня такого року.
5. Розмір процентних ставок за користування установами банків тимчасово вільними коштами, розміщеними на вкладних (депозитних) рахунках, визначається на договірних засадах з урахуванням вимог законодавства, зокрема нормативно-правових актів Національного банку, що регулюють питання здійснення банками вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами.
6. Для розміщення тимчасово вільних коштів на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків фінансовий орган формує заявку-пропозицію, в якій визначає обсяг коштів для розміщення, умови за вкладом (депозитом) з урахуванням пункту 3 цього Порядку, адресу та дату прийняття пропозиції банку (не більш як п'ять робочих днів з дня відправлення), а також дату розгляду, і надсилає її до установ державних банків.
У разі надходження до кінцевої дати, визначеної у заявці-пропозиції, пропозиції лише від однієї установи банку, що відповідає умовам, визначеним заявкою-пропозицією, така пропозиція є підставою для укладення фінансовим органом договору банківського вкладу (депозиту) з установою банку.
За наявності пропозицій кількох установ банків визначається відповідна установа на конкурсній основі.
7. Для проведення конкурсу утворюється комісія у складі не менш як п'ять осіб, який затверджується з визначенням голови комісії відповідно Міністром фінансів Автономної Республіки Крим, керівником структурного підрозділу місцевої держадміністрації, виконавчого органу ради, який забезпечує загальну організацію та управління виконанням місцевого бюджету, здійснює інші функції, пов'язані з управлінням коштами місцевого бюджету, або міським, селищним чи сільським головою (якщо відповідний виконавчий орган не створено).
................Перейти до повного тексту