- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Концепція
Концепція підвищення безпеки
діючих енергоблоків атомних електростанцій
СХВАЛЕНО
Розпорядженням Кабінету Міністрів України
N 515-р ( 515-2005-р ) від 13.12.2005 р.
Загальні положення
Концепція підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій (далі - Концепція) є основоположним документом для продовження реалізації заходів, передбачених Комплексною програмою модернізації та підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (далі АЕС), схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 р.
N 504. Виконання цієї програми у 2002-2005 роках позитивно вплинуло на розвиток ядерної енергетики України, сприяло підвищенню ядерної та радіаційної безпеки, ефективності виробництва електроенергії на АЕС. Так, у 2002-2004 роках кількість порушень у роботі АЕС зменшилася в 2,5 рази і у 2004 році становила 25 порушень на 13 енергоблоків.
Водночас, досвід опрацювання звітів з аналізу безпеки ядерних установок з реакторами типу ВВЕР - 1000 та ВВЕР - 440 українських АЕС, а також світовий досвід організації діяльності з підвищення безпеки АЕС вимагають впровадження додаткових організаційно-технічних заходів за найбільш впливовими напрямами підвищення безпеки, наведеними у цій Концепції. Під час її розроблення враховано досвід, набутий під час реалізації заходів попередніх програм модернізації та підвищення безпеки АЕС, а також досвід проектування та експлуатації атомних енергоблоків.
Виконання заходів з реалізації Концепції розраховано до 2010 року, у тому числі робіт за пілотними проектами - до кінця 2008 року.
Ці заходи не поширюються на енергоблоки N 2 Хмельницької та N 4 Рівненської АЕС, підвищення безпеки яких провадиться за окремими програмами.
Мета Концепції
Метою Концепції є розроблення та реалізація заходів, спрямованих на подальше підвищення безпеки, зменшення негативного впливу АЕС на персонал, населення та довкілля, а також виконання зобов'язань України щодо доведення цільових показників безпеки діючих енергоблоків АЕС до вимог міжнародних норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.
Виконання зазначених заходів є однією з умов продовження строку експлуатації діючих енергоблоків АЕС понад проектний термін.
Основні напрями підвищення безпеки енергоблоків АЕС та особливості їх реалізації
Основними напрямами підвищення безпеки енергоблоків АЕС є:
управління течею теплоносія з першого контуру в другий еквівалентним діаметром до 100 мм;
обмеження залежних відмов обладнання та відмов із загальної причини, викликаних внутрішніми подіями;
підвищення надійності виконання функцій тепловідведення з реакторної установки через другий контур;
підвищення надійності захисту першого контуру від високого тиску в холодному стані та від термічного удару;
підвищення надійності виконання функцій тепловідведення та управління тиском першого контуру;
підвищення надійності утримання радіоактивних матеріалів у герметичному об'ємі;
................Перейти до повного тексту