- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 травня 2024 р. № 514
Київ
Про затвердження Порядку передачі, прийняття, утримання, обслуговування, охорони та ведення оперативного обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок передачі, прийняття, утримання, обслуговування, охорони та ведення оперативного обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 травня 2024 р. № 514
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК
передачі, прийняття, утримання, обслуговування, охорони та ведення оперативного обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд
1. Цей Порядок визначає механізм передачі, прийняття, утримання, обслуговування, охорони та ведення оперативного обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (далі - фортифікаційні споруди), будівництво яких здійснено (здійснюється) державними замовниками відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 р.
№ 285 "Деякі питання підвищення обороноздатності держави на період воєнного стану в Україні" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 38, ст. 2016) і від 29 грудня 2023 р.
№ 1415 "Деякі питання підвищення обороноздатності держави на період воєнного стану в Україні" (Офіційний вісник України, 2024 р., № 11, ст. 707).
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
балансоутримувач фортифікаційної споруди (далі - балансоутримувач) - визначена суб’єктом управління фортифікаційною спорудою юридична особа публічного права, на балансі якої перебуває фортифікаційна споруда;
утримання та обслуговування фортифікаційних споруд - комплекс заходів організаційного, матеріально-технічного, фінансового та іншого характеру, спрямованих на підтримання фортифікаційних споруд у стані, прийнятному для використання за призначенням;
охорона фортифікаційних споруд - комплекс режимних, інженерних, інженерно-технічних та інших заходів (крім заходів із захисту інформації та кіберзахисту фортифікаційних споруд), які організовуються балансоутримувачем з метою запобігання та/або недопущення чи припинення протиправних дій (актів несанкціонованого втручання) щодо фортифікаційних споруд;
оперативний облік фортифікаційних споруд - система збору та узагальнення інформації про кількісну та якісну характеристики фортифікаційних споруд, що ведеться за відповідною номенклатурою на підставі наданих балансоутримувачем звітних документів (паспорта фортифікаційної споруди та акта приймання-передачі фортифікаційної споруди);
паспорт фортифікаційної споруди - документ, складений за формою, затвердженою Міноборони, який містить інформацію про фортифікаційну споруду, її основні елементи, заходи із дообладнання та утримання фортифікаційної споруди.
Термін
"державний замовник" вживається у значенні, наведеному в постанові Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 р. № 1415 "Деякі питання підвищення обороноздатності держави на період воєнного стану в Україні".
3. Суб’єктом управління фортифікаційною спорудою (далі - суб’єкт управління) є Міноборони.
4. У разі коли будівництво фортифікаційних споруд не було завершено на момент набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2025 р.
№ 60, державний замовник після завершення будівництва такої споруди організовує підготовку паспорта фортифікаційної споруди.
Завершенням будівництва є підписання державним замовником, виконавцем робіт (підрядною організацією), відповідальним за технічний нагляд, відповідальним за авторський нагляд (за наявності) і представником військового командування паспорта фортифікаційної споруди.
................Перейти до повного тексту