- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 січня 2014 р. № 5 Київ |
Про затвердження Типового положення про відомчу пожежну охорону
1. Затвердити Типове положення про відомчу пожежну охорону, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України |
М.АЗАРОВ |
Інд. 70 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 січня 2014 р. № 5
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про відомчу пожежну охорону
1. Відомча пожежна охорона утворюється суб’єктом господарювання, який належить до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади (далі - суб’єкт господарювання), за погодженням з таким міністерством, органом та складається з державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) (далі - пожежно-рятувальні підрозділи), кількість яких визначається суб’єктом господарювання.
2. Відомча пожежна охорона утворюється для виконання завдань, передбачених
Кодексом цивільного захисту України, з метою захисту життя і здоров’я людей, державної власності від пожеж і підтримання належного рівня пожежної безпеки на об’єктах, що належать суб’єктові господарювання.
3. Відомча пожежна охорона у своїй діяльності керується
Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міноборони, іншими нормативно-правовими актами та положенням про відомчу пожежну охорону, що затверджується відповідним міністерством на підставі цього Типового положення.
4. Основними завданнями відомчої пожежної охорони є забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та нещасних випадків під час пожеж, гасіння пожеж, рятування населення, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.
5. Служби пожежної безпеки, утворені для забезпечення пожежної безпеки на об’єктах Міноборони, МВС, Мін’юсту (об’єкти Державної кримінально-виконавчої служби, табори для тримання військовополонених), СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Національної поліції, Адміністрації Держспецзв’язку, Адміністрації Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, здійснюють контроль за виконанням правил пожежної безпеки на таких об’єктах.
6. Відомча пожежна охорона відповідно до покладених на неї завдань:
1) запобігає виникненню пожеж та нещасних випадків під час пожеж;
2) здійснює гасіння пожеж, проводить евакуацію людей та матеріальних цінностей, заходи щодо мінімізації або ліквідації пожеж;
3) проводить аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи;
4) здійснює контроль за дотриманням порядку проведення пожежонебезпечних робіт;
5) подає суб’єктові господарювання пропозиції щодо проведення науково-дослідних, проектних і проектно-конструкторських робіт у галузі пожежної безпеки;
6) здійснює контроль за виконанням галузевих програм у частині забезпечення пожежної безпеки;
7) бере участь у вирішенні питань кадрового забезпечення відомчої пожежної охорони;
8) використовує об’єктові системи оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, а також відомчі засоби масової інформації для інформування про необхідність дотримання вимог пожежної безпеки;
9) здійснює інші функції, передбачені актами законодавства.
................Перейти до повного тексту