- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 22 червня 2005 р. N 499 Київ |
Про внесення змін до Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести зміни до Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р.
N 118 "Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України" (ЗП України, 1996 р., N 6, ст. 193; Офіційний вісник України, 1998 р., N 33, ст. 1249, N 34, ст. 1277), виклавши його у редакції, що додається.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 січня 1996 р. N 118 ( 118-96-п )
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 22 червня 2005 р. N 499)
ПОЛОЖЕННЯ
про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України
1. Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) - це автоматизована система збирання, накопичення та опрацювання даних про юридичних осіб всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, що знаходяться на території України, а також відокремлені підрозділи юридичних осіб України, що знаходяться за її межами.
2. Суб'єктами Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі - Реєстр) є юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, що находяться на території України та провадять свою діяльність на підставі її законодавства (далі - суб'єкти).
3. Реєстр ведеться з метою:
забезпечення єдиного державного обліку та ідентифікації суб'єктів;
класифікації суб'єктів для отримання статистичної інформації у формалізованому вигляді;
проведення спостережень за структурними змінами в економіці щодо видів діяльності, створення, реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) та ліквідації суб'єктів;
удосконалення статистичного обліку суб'єктів та створення реєстрів респондентів статистичних спостережень (статистичних реєстрів).
4. Інформаційний фонд Реєстру містить такі дані:
ідентифікаційні - ідентифікаційний код та найменування суб'єкта;
класифікаційні - види економічної діяльності, територіальна належність, форма власності, організаційно-правова форма господарювання, інституційний сектор економіки, найменування органу, до сфери управління якого належить суб'єкт, тощо;
довідкові - місцезнаходження, телефон, телефакс, прізвище керівника, засновників тощо;
реєстраційні - відомості про створення, припинення суб'єктів та вчинення інших реєстраційних дій щодо них;
економічні - виробничі та фінансово-економічні показники діяльності суб'єкта.
5. Присвоєння ідентифікаційних кодів з Реєстру здійснюється:
відповідними центральними органами виконавчої влади - суб'єктам, відомості про які становлять державну таємницю. Таким органам Держкомстат передає ідентифікаційні коди для ведення відомчого обліку. Порядок передачі ідентифікаційних кодів для присвоєння їх суб'єктам затверджується Держкомстатом разом з відповідними центральними органами виконавчої влади.
6. Ідентифікаційний код зберігається за суб'єктом, якому він присвоєний, протягом усього періоду його існування і є єдиним.
У разі перетворення юридичної особи за правонаступником зберігається її ідентифікаційний код.
У разі припинення юридичної особи шляхом приєднання до іншої юридичної особи та створення на базі юридичної особи, що припинилася, відокремленого підрозділу ідентифікаційний код такої юридичної особи залишається за відокремленим підрозділом.
В інших випадках припинення юридичної особи присвоєння її ідентифікаційного коду новоствореним суб'єктам забороняється.
7. Ідентифікаційний код є обов'язковим для використання в усіх видах звітних та облікових документів суб'єкта і зазначається на його печатках та штампах.
8. Органи державної статистики на підставі даних державних статистичних спостережень визначають відповідно до статистичної методології за підсумками діяльності за рік основний фактичний вид економічної діяльності суб'єкта, який зазначається в Реєстрі, про що інформується державний реєстратор.
9. Ведення Реєстру здійснюється:
на державному рівні - уповноваженим Держкомстатом органом державної статистики;
на територіальному рівні - територіальними органами державної статистики.
10. Розпорядником Реєстру є Держкомстат, який:
1) визначає засади ведення Реєстру;
2) розробляє та затверджує нормативні і методичні документи з питань ведення Реєстру та користування ним, форми облікових карток та довідок з Реєстру;
3) узагальнює практику ведення Реєстру;
4) забезпечує ведення єдиного державного обліку суб'єктів;
................Перейти до повного тексту