- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про трудову діяльність і соціальний захист громадян України та Республіки Молдова, які працюють за межами кордонів своїх держав
Дата підписання: 13.12.1993
Дата набуття чинності: 25.02.1994
Уряд України та Уряд Республіки Молдова, які надалі іменуються Сторонами,
прагнучи до всебічного розвитку співробітництва в галузі трудової діяльності і соціального захисту громадян, які працюють за межами кордонів своїх держав,
домовились про таке:
Стаття 1
Дія цієї Угоди поширюється на осіб (надалі іменуються працівники) та членів їх сімей, які є громадянами або постійно проживають на території однієї із Сторін (надалі іменується Сторона виїзду) та здійснюють свою трудову діяльність на підприємствах, в організаціях, установах (надалі іменуються роботодавці) на умовах трудового договору (контракту) на території іншої Сторони (надалі іменується Сторона працевлаштування).
Стаття 2
Органами, уповноваженими представляти Сторони в реалізації цієї Угоди (надалі іменуються уповноважені органи), виступають:
від України - Міністерство праці України,
від Республіки Молдова - Міністерство праці та соціального захисту Республіки Молдова.
Уповноважені органи мають право залучати компетентні органи Сторін для вирішення питань, що випливають з цієї Угоди.
Усі питання, пов'язані з виконанням цієї Угоди, вирішуються шляхом взаємних консультацій між уповноваженими органами Сторін.
Уповноважені органи створюють робочу групу для реалізації цієї Угоди та прийняття оперативних рішень.
Регламент роботи робочої групи і положення про неї затверджуються уповноваженими органами спільно.
Стаття 3
В'їзд працівників на територію Сторони працевлаштування, перебування та виїзд з неї здійснюється згідно з чинним на її території законодавством і міжурядовими угодами, що регулюють ці питання.
Стаття 4
Трудова діяльність працівника оформлюється трудовим договором (контрактом), укладеним з працівником згідно із законодавством про працю Сторони працевлаштування. Підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності і господарювання, що діють на території Сторони працевлаштування, можуть використовувати працю працівників тільки за наявності у них дозволів на працевлаштування.
Стаття 5
У разі зміни ситуації на національних ринках праці Сторони на основі взаємної домовленості можуть вводити обмеження на прийняття працівників іншої Сторони.
Стаття 6
Працівники Сторони виїзду, які працюють на території Сторони працевлаштування, користуються правами та виконують обов'язки, що встановлені законодавством про працю цієї Сторони (включаючи всі питання трудових відносин), а також послугами медичних, культурних, спортивних, оздоровчих та інших установ згідно з чинним на її території законодавством.
Стаття 7
Трудовий стаж і стаж роботи за фахом, набутий у зв'язку з трудовою діяльністю на території обох Сторін, взаємно визнається Сторонами. Обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони працевлаштування.
При остаточному виїзді з території Сторони працевлаштування роботодавцем видається працівникові довідка про тривалість роботи та заробітну плату за цей період (помісячно).
Стаття 8
Сторонами визнаються видані відповідними компетентними органами Сторін в установленому порядку дипломи, свідоцтва та інші документи державного зразка (їх завірені копії) про рівень освіти і кваліфікації без їх легалізації.
Стаття 9
Вікові обмеження, встановлені для прийому на роботу працівників, визначаються законодавством Сторони працевлаштування.
Стаття 10
Соціальний захист в цій Угоді для працівників, які працюють на території Сторони працевлаштування, та членів їх сімей здійснюється на основі законодавства цієї Сторони. При цьому під соціальним захистом у цій статті розуміються всі види допомог і виплат, які надаються особам у разі захворювання, вагітності та родів, народження дитини, відпустки по нагляду за дитиною, поховання та в інших випадках.
Допомога та виплати сім'ям, пов'язані з вихованням та утриманням дітей, а також інші виплати та компенсації по підтриманню належного рівня життя виплачуються Стороною постійного проживання сім'ї працівника згідно з її законодавством.
................Перейти до повного тексту