- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Національним банком України та Національним банком Молдови про організацію міжбанківських розрахунків
( Щодо припинення дії Угоди з 19.09.2009 див. Лист
Національного банку
N 13-114/6638-18730 від 07.10.2009 )
Дата підписання: 08.05.97 р. Дата набрання чинності: 08.05.97 р. |
Національний банк України (далі - Банк України) та Національний банк Молдови (далі - Банк Молдови), які далі іменуються Сторони,
домовилися про таке:
Стаття 1
1. Розрахунки й платежі між суб'єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) України та Республіки Молдова здійснюються в національних валютах України й Республіки Молдова, а також у валютах третіх країн відповідно до законодавства, чинного на території кожної держави.
2. Валюта платежу й форма розрахунків визначаються суб'єктами господарювання в договорах (контрактах) на поставку продукції, надання послуг, виконання робіт.
3. Зазначені розрахунки між Україною та Республікою Молдова здійснюються:
- через прямі кореспондентські рахунки вповноважених банків двох держав;
- через кореспондентські рахунки вповноважених банків двох держав у Банку України.
Стаття 2
1. Уповноважені банки України та Республіки Молдова здійснюють взаємні розрахунки й платежі відповідно до законодавств двох держав:
- через кореспондентські рахунки вповноважених банків у Банку України;
- через прямі кореспондентські рахунки уповноважених банків.
2. Уповноваженими банками Республіки Молдова є комерційні банки Республіки Молдова, що отримали ліцензію Банку Молдови на проведення банківських операцій типу B або C.
3. Уповноваженими банками України є комерційні банки, що отримали ліцензію Національного банку України на право проведення операцій з валютними цінностями.
4. Розрахунки за міжурядовими угодами здійснюються через спеціально домовлені в цих угодах уповноважені банки.
5. Згідно з прийнятою міжнародною банківською практикою та законодавством, чинним та території кожної держави, уповноважені банки України та Республіки Молдова, що ведуть кореспондентські рахунки (ЛОРО та НОСТРО), можуть здійснювати за цими рахунками банківські операції із числа домовлених у ліцензіях, згаданих у пунктах 2 й 3 цієї статті.
Стаття 3
1. Відповідальність за виконання взаємних платіжних зобов'язань і вимог за розрахунками, що здійснюються через уповноважені банки, повністю несуть суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності.
2. Сторони не несуть відповідальності з урегулювання зобов'язань уповноважених банків, що виникають, і не гарантують збалансованості розрахунків зі здійснюваних операцій.
3. Сторони підтверджують, що кошти вповноважених банків однієї держави, які знаходяться на кореспондентських рахунках уповноважених банків іншої держави, не можуть бути списані чи операції стосовно них припинені без згоди банку - власника рахунка, якщо інше не передбачено в договорі про кореспондентські відносини (за винятком виконання рішень міжнародного арбітражного суду).
Стаття 4
1. Для розрахунків і платежів між Сторонами зберігаються діючі кореспондентські рахунки, відкриті Банком України в Банку Молдови та Банком Молдови в Банку України відповідно до Угоди між національними банками Республіки Молдова та України від 25 листопада 1992 року.
2. Кореспондентські рахунки Сторін, відкриті одна в одної, використовуються лише для здійснення операцій, що випливають з функцій центральних банків держав, у тому числі для конверсійних міжбанківських операцій, а також для інших операцій за додатковою угодою Сторін.
3. Стосовно розрахунків через кореспондентські рахунки, відкриті одна в одної, Сторони домовилися про таке:
а) Платежі (операції) здійснюються лише за наявності коштів на кореспондентському рахунку.
б) Операції за кореспондентськими рахунками здійснюються не пізніше банківського дня, наступного за днем надходження належно оформлених платіжних документів.
в) Списання коштів з кореспондентського рахунка здійснюється лише на підставі письмових доручень банку - власника рахунка.
г) Проценти за залишками на кореспондентських рахунках не нараховуються, за винятком випадків, коли кредитовий залишок на кореспондентському рахунку оформлюється окремою депозитною угодою.
д) Розрахунки здійснюються платіжними дорученнями й акредитивами. За погодженням Сторін можуть застосовуватись інші форми розрахунків, прийняті в міжнародній практиці.
................Перейти до повного тексту